Skocz do zawartości
Gość Marek N

Immobiliser CONLOG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marek N

Mam pytanko, gdzie można dorobić by cieszyć się zapasem na czarną godzinę taką małą pestkę immobilisera firmy CONLOG, którą VAG montował kiedyś w kooperacji z w/w firmą w swoich pojazdach w Germanii. Mam tu na myśli jakiegoś alarmowca w Polsce a nie w Niemczech. Proszę o pomoc bo kluczyki już dorobiłem. A może zwyczajnie można kupić taką pestkę i programuje się ją jakoś? Pozdrawiam Marek N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek N

Bardzo proszę o pomoc w sprawie nieszczęsnego immobilisera CONLOG. Nic niestety nie wiem na temat takowego, a nie mam zapasu. Chciałbym zdobyć taki zapasowy i co tam się z tym wiąże. Może ktoś na forum przerabiał już temat. Maro. :vw::vw::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sherman997

Witam wpisałem i własciwie nie ma nic konkretnego w goglach.Ja potrzebuje obejsc (zdemontować) Immobilizer conlog poniewaz po 1 praktycznie nigdzie nie dorobie do niego pestki po 2 denerwuje mnie dokładnanie pestki za kazdym razem przed odpaleniem. po 3 cos mi sie psuje i pewnego razu tylko 30 min kombinowałem zeby tak dioda zaczeła wkoncu swiecic a nie miga,c a na zewnatrz było - 15 stopni :/ wiec mysle ze najlepszym rozwiazaniem bedzie obejscie tego immobilisera tylko JAK TO ZROBIĆ które przewody przeciąc które podłaczyć?? doszedłem do centralki i to pudełka z przekaznikami i dalej nie wiem co robic :/ jak odłacze mase co idzie do centralki immo to zapalaja sie kontrolki na desce ale rozrusznik nie bedzie krecił. Dalej nie wiem co robić kolega na forum pisał ze to obeszedł ale nie pisał jak.A nie chce uciac jakiegos innego kabla POZDRAWIAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sherman997

obejscie immobilisera conlog okazało sie łatwiejsze niz myslałęm wystarczyło połaczyc kable co ida do przekazników obok centralki immo i spokój :) jeli ktos bedzie miał z tym problem to prosze pisac gg 8882232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sherman997

Mam zdjecia tylko nie wiem jak je tu wkleic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Stansen

.....

 

---------- Post added at 20:08 ---------- Previous post was at 19:46 ----------

 

Immobilizer Conlog, jest dosc skomplikowanym urzadzeniem. W miare dobrze zabezpieczajacym samochod.

Te jak to Panstwo nazywacie "pinezki" można zamowic jako cześć zapasowa. Jednak sama część ta nowa pinezka nie bedzie działać bez nauczenia sie porozumiewania ze głównym boksem. Do tego potrzebna jest pinezka "master" . Pinezka "master" służy jedynie do możliwości nauczenia "zaprogramowania" nowych pinezek. Sama Pinezka "master" nie da możliwości uruchomienia silnika.

Te pinezki (kontakty) są dosyć wrażliwe na wilgoć, jak każda ELEKTRONIKA

 

pozatym mam linki do strony firmowej , gdzie są schematy dla różnych mark samochodów.

http://www.a-a.de/download/index.php?kat_id=10

Ale zamontowanie Conloga mogło być rownież indywidualne.

Z reguły Conlog jest wintegrowany w główny przełącznik prądu, jak równiez odciecie np. pompy paliwa, i innych kombinacji. W zależności czy instalatorem był firmowy warsztat Audi , czy tez inny warsztat.

 

Jednak dzisiaj Conlog jest już oczywiście przestarzały... i już sie tego nie produkuje..

Ja mam ten Conlog w moim Audi.

Te aktywatory *pinezki* specjalnie kiedy pada deszcz , należy zwracać uwagę czy są suche kiedy sie je wklada do gniazda kontaktowego. Jak mówiłem są wrażliwe na wodę, i kiedy wilgotne wkładane są do gniazdka kontaktowego, może łatwo nastąpić błędny odczyt kodu, co spowodować może przeprogramowanie tej pinezki. Jak również bardzo niskie temperatury.

Wielu możliwości kodów tam nie ma - chyba 19000.

Conlog może zaprogramować maksymalnie 4 pinezki do danego boksu.

Ale kiedy się zgubi wszystkie działające pinezki . nie ma możliwości wyciąfniecia kodu..

(no może dzisiaj już coś tam wymyślili).

Więc kiedy się idzie normalnym trybem , to trzeba mieć minimum jeden dzialający aktywator - pinezka aby zaprogramować nowe.

W WV/Audi te pinezki oraz pinezki mastery mają swój własny numer wywołwaczy na stanie magazynowym...

1HO 953257 / to numer magazynowy Conloga.

Zapasowa pinezka to : Auto Guard Schlüssel (1H0 953251) WechselcodesystemA-1001/CH anlernbar mitmasterkey.

Natomiast Master Pinezka : Auto Guard Master Key (1H0 953251B

A na tej stronie internetowej można próbować znaleść schemat -diagram do swojego auta... adres jest: http://www.a-a.de/download/index.php?kat_id=10

 

 

Jednak czasami nawet ze schematem - diagramem , raczej prosiłbym kogoś kto się troszke zna.. szczególnie kiedy to jest Audi albo Passat, bo elektyka może być bardzo skomplikowana.

A szczególnie Audi - z powodu dużej iliści możliwych urządzeń (szyby, szyberdach, klima, bordkomputer, alarm, centralnyzamek, pilot do zamkniecia, ogrzewania różne, siedzeń, lusterek, szyb, odchylane automatycznie lusterka boczne, elektryczne siedzenia z pamiecia, sensory deszczowe, sensory parkowania itd,,, itd ........)

Więc naprawdę lepiej kogoś się poradzić... ponieważ czasami ten co instalował mógł mieć fantazję...

 

Rzeczywiscie widziałem Conlog tak zainstalowany, że wystarczylo połączyc dwie pary kabli z boksu i już działało. Ale również (i to dużo częściej) i instalacje Conloga które rzeczywiście dały ból glowy. Gdzie było kilka przekazników połączonych w kaskady, znaczy przekaznik, podprzekaźnik i podprzekaźnik. Oczywiście zawsze daje radę odinstalować - ale zajęło ładnych parę godzin. I z reguły jest tak, im lepszy droższy samochód to i bardziej skomplikowanie - wymyślnie zainstalowany immobilizer.

 

pozdrowienia.. Peter

Edytowane przez Stansen
dodatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fachowy opis! daję Ci punkcik i gratuluję wiedzy na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Stansen

A dziekuję Tomek (Ormowiec) za punkcik.

Tak, troszkę wiem. Trochę pracowałem w mechanice samochodowej. I między innymi również, miałem taki sam problem z tymi aktywatorami - "pestkami" do tego Conloga.

Jak również z tego powodu, że trochę częściej do Polski jeździłem. Więc myślałem, jak tu się najlepiej zabezpieczyć.

Mieszkam na granicy duńsko-niemieckiej. Tu też kradną oczywiście auta. Szczagólnie tacy weekendowi złodzieje, aby w weekend poszaleć. Więc immobilaizery bardzo pomagają. Ale dla "prawdziwych fachowców" od kradzieży to większość tych fabrycznych, czy schematowych to raczej chyba mały problem.

Najlepsze zabezpieczenia to pewnie kiedy się taki typowy immobilaizer troche przerobi "domowym sposobem".

Oczywiście nie ma sposobu, aby na 100% zabezpieczyć się przed kradzieżą samochodu.

Pewnie można tylko ewentualną kradzież w dużym stopniu utrudnić.

I liczyć na to, że w trakcie zaistniałych problemów, złodziej się rozmyśli i poszuka "łatwiejszego" auta.

Zdarzyło się nam kiedyś w Polsce, że na tej ulicy gdzie zaparkowaliśmy auto w nocy było włamanie do wszystkich samochodów na tej ulicy (no było chyba ze 25 samochodów). Jedynie dwa samochody (nasz i jeszcze jeden) były nie ruszone, ponieważ miały alarm (z optyczną ostrzegającą lampką oraz immobilaizer). Widać trochę odstraszyło, bo złodziejaszki na pewno mieli chęć pracowac w ciszy nad tymi nie zabezpieczonymi autami.

Tak że to trochę pomaga.

Dobrze jest mieć jakieś, swoje indywidualne zabezpieczenie, dla przypadku kiedy ukradną czy podrobią kluczyki. Wiadomo, .... złodziejowi się zazwyczaj spieszy, więc jakieś nieoczekiwane przeszkody są najlepsze. No, ale kiedy złodziej otworzy auto bez chałasu, to i pewnie podjeżdżają jakąś "lawetą".

Pojechali od nas do Polski na polowanie.. w trzy samochody (takie duże 4WD.. VW Touareq, i Audi Q7). Wjechali w las, poszli na plowanie. Jak wrócili, nie było śladu po samochodach. A podobno mieli wszystkie nowoczesne zabezpieczenia (i alarm, i blokady zapłonu, kluczyki elektroniczne). I mówili że się dziwili, bo byli niedaleko i nawet nic nie słyszeli. Widać nic nie pomogło. Dla naprawde chcącego ukraść, nie ma zabezpieczeń. Niestety.

Pozdrawiam .. Peter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam taki problem z conlog'iem, że po włożeniu "pestki" w odpowiednie miejsce nic się nie dzieje. Dioda miga, jak migała- zapłonu brak. Dodam tylko że nigdy z tym problemu nie było, wszystko działało poprawnie.:taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności