Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postudiowałem Wasze posty na tym forum i mam takie pytanie: chce zmienić nagłośnienie w moim passacie-sedan b5FL.

W tej chwili jednostka sterującą jest radio JVC KD-X50, nagłośniony jest tylko przód (oryginał). W bagażniku siedzi mała skrzynia basowa jbl gto 804 (zamknieta) zasilana wzmacniaczem carpoewr 350. Teraz moje pytanie chce zmienić głośniki z przodu w drzwiach na coś lepszego od ori (cema około 200zł- niestety zachwalane Signaty h16 sa już niedostępne) dodatkowo myślałem o wygłuszeniu drzwi taśmą bitumiczną. Nie chce przodu podpinać pod wzmacniacz więc szukam głośników odpowiednio grających pod samym radiem. Słucham różnej muzyki więc ciężko mi sprecyzować konkretny gatunek. Myślałen na początku o takim zestawie PowerBass S-6C ale zastanawia mnie fakt czy jest sens wymieniać głośniki wysokotonowe- podobno te ori są niezłe. Może lepiej kupić same głośniki niskotonowe- tylko jakie, a zwrotnice przerobić (dodam, że nigdy nie przerabiałem ani nie robiłem samemu zwrotnic). Czy mogę liczyć na Waszą pomoc?

Edytowane przez sicek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam troche przeczytałem temat i mozecie doradzic jakie zakupic głosniki na przód bo chce z przodu przełozyc na tył bo z tyłu juz charcza i na przod cos konkretniejszego ale nie chce wkladac wzmacniacza . Wiadomo ze z wzmacniaczem dzwięk bedzie bez porównania ale jakie 2 glosniki moge wlozyc aby ładnie zagraly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie bo zapomniałem o tym wcześniej, jakie grube będą mi potrzebne dystanse do głośników z głębokością montażową 60-65mm? 3 cm wystarczą czy nie potrzeba w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam troche przeczytałem temat i mozecie doradzic jakie zakupic głosniki na przód bo chce z przodu przełozyc na tył bo z tyłu juz charcza i na przod cos konkretniejszego ale nie chce wkladac wzmacniacza . Wiadomo ze z wzmacniaczem dzwięk bedzie bez porównania ale jakie 2 glosniki moge wlozyc aby ładnie zagraly

 

Najładniej pod samym radiem zagrają ori głośniki ...

 

Mam jeszcze jedno pytanie bo zapomniałem o tym wcześniej, jakie grube będą mi potrzebne dystanse do głośników z głębokością montażową 60-65mm? 3 cm wystarczą czy nie potrzeba w ogóle?

 

3 cm będą w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję po raz kolejny:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli bez wzmacniacza nie oplaca sie kupowac np HERTZ lub LANZAR to jaki wzacniacz bedzie dobry na takiee glosniczki http://allegro.pl/glosniki-hertz-dsk-165-3-sklep-w-wa-i4022797793.html i co powiecie o tych glosnikach warto kupic ? http://allegro.pl/gms-1865-glosniki-srednio-niskotonowe-165mm-i3995198415.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja proponuje kupić na przód hertz esk albo phonocary titanium 80rms mogą zagrać dużo przyjemniej niż hertze, bo te mają ostry tweeter a głośniki na tył radziłbym odpuść i zająć się tylko przodem i będzie dobrze

 

Autotek by Hifonics A6.2CS 50-20000: WOOFER:

Moc Maksymalna : 200W

Moc RMS : 100W

więc całkiem nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na ten zestaw???

 

 

http://allegro.pl/lanzar-max-mx6c-tw-jedwab-45-20khz-vw-skoda-promo-i4057921524.html

 

zastanawiam sie jeszcze nad Helix 62C bo jest w tej samej cenie.

Edytowane przez Bartek1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie,ze ktos odpowiedział!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat o samo podłączenie głośników Hertz ESK 165.5 na przodzie. Podłączam je tak , że już nic nie wpinam z wtyczki , która łączyła radio z fabrycznymi głośnikami, tylko bezpośrednio ze wzmacniacza?

Mam się trzymać takiego schematu poniżej:

I jak wyglądało by gdybym pod zwrotnicę podłączył tweeter fabryczny (odlutowując kondensatorek)? Czy już lepiej podpiąć nowe tweetery z zestawu?

schemat 1.jpg

Edytowane przez DaVWiDs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki podpinasz pod zwrotnicę, a zwrotnicę pod wzmacniacz. Ze wzmacniacza zaś kable RCA (chinche) do radia ... Albo całość odwrotnie, czyli Radio, kable RCA, wzmak, zwrotnica, głośniki :) Ori kostki zostawiasz w spokoju. Jak chcesz zostawić fabryczny tweteer, to pozbywasz się kondensatorka i wpinasz się w zwrotnicę. Ja bym na początek sprawdził czy syczek z zestawu będzie ci odpowiadał jeśli chodzi o tony wysokie.

 

P.s aaaa to mój schemat :)

 

Nie zapomnij o REMOTE ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten schemat kiedyś wrzuciłeś na forum , przydał się:) Wykorzystałem go przy okazji:)

Remote jest przy RCA. W sumie podlączę te nowe tweetery i sprawdzę jak grają.

Dzięki cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o zwykłych standardowych głośnikach montowanych w B5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co sądzicie o zwykłych standardowych głośnikach montowanych w B5

 

Poczytaj wszystkie posty wstecz to się dowiesz :plaza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj wszystkie posty wstecz to się dowiesz :plaza

 

błyskotliwy jesteś :)

szybciej by było jakbyś odpowiedział na zadane pytanie :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szybciej by było jakbyś odpowiedział na zadane pytanie

 

Przynajmniej 2 razy w miesiącu piszę o standardowych głośnikach - zbrzydło mi już pisać ciągle to samo. Z drugiej strony admin ma chyba stalowe nerwy, że nie przyblokował mnie za powielanie postów. Reasumując - najprościej użyć wyszukiwarki, wystarczy troszkę chęci ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem ostatnio nowe głośniki (Hertz ESK 165.5) na przód ale tylko woofery , bez tweeterów( ze zwrotnicy). Byłoby fajnie ale z początku remote gdzieś się przerwał i wzamacniacz nie załączał się więc kupiłem głośnikowy i zastąpiłem nowym. Mimo to jest problem z głośnikami - dziwnie trzeszczą - gdy padał deszcz było słychać jak krople spadają na auto a gdy właczyłem silnik to było słychać go w głośnikach :( Co źle mogłem podłaczyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności