Skocz do zawartości
Michal1980

[B5] Woda w Passacie, mokre dywaniki, wilgoć w kabinie - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki kolega Mielke już mi pomógł :) Wywaliłem te gumy i woda uciekła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany to kiedyś miałem wodę na wycieraczce pasażera okazało się że przy wymianie serwa mechanik złamał plastik podszybia ten pod ramionami wycieraczek na wysokości filtra przeciwpyłkowego woda siekała na filtr, filtr przeciekał dalej woda zbierała się pod nim a jak osiągała pewien poziom przeciekała przez dmuchawę do środka...

 

Skleiłem złamany plastik ponadto przewierciłem mała dziurkę w plastiku pod filtrem w prawym rogu od strony silnika gdzie jest najniżej i od tego czasu mam sucho :)

 

Kiedyś ciekło mi jeszcze z drzwi wiec podkleiłem aluminiowe płyty w drzwiach silikonem w miejscu gdzie jest uszczelka i też jak do tej pory sucho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i mam pytanie odnosnie uszczelki pod blachą w drzwiach,jeżeli woda przecieka pod tą blachą to leci na próg a potem gdzie skoro uszczelka na progu jest troche wyżej i nie ma możliwości aby woda leciała na dywanik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli woda przecieka pod tą blachą to leci na próg

Jakim cudem?

Pod blachą najpierw masz uszczelkę drzwi, dopiero pod nią jest próg. :)

a potem gdzie skoro uszczelka na progu jest troche wyżej i nie ma możliwości aby woda leciała na dywanik

Uszczelka jest wyżej niż próg, ale woda nie ma szans aby do niego spłynąć, gdyż wyciekając spod blachy najpierw dopłynie do uszczelki drzwi, po czym nad nią przedostanie się do auta. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyciekając spod blachy najpierw dopłynie do uszczelki drzwi, po czym nad nią przedostanie się do auta.
Wtedy powinna być mokra wykładzina pod nogami a jest sucha ,mokre jest ale pod wykładziną gdzie moduł komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtedy powinna być mokra wykładzina pod nogami a jest sucha ,mokre jest ale pod wykładziną gdzie moduł komfortu.

Więc szukaj przecieku pod podszybiem.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem problem z woda z tylu , przyczyna byla jedna , po wyciagnieciu foteli i wykladziny ukazala sie jedna mala dziurka " pekniecie " w podlodze prawdopodobnie spowodowane lewarkiem ktorego nie bylo widac od spodu przez warstwe konserwacji , po zaspawaniu problem znikl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich właścicieli pasatów którzy maja problem z wodą na dywanikach w passacie. Czytałem wiele wątków na ten temat i znalazłem rozwiązanie tego problemu.otóż u mnie woda dostawała się spływając od środka drzwi po ocynkowanej blasze i przez dziurawa uszczelkę która znajduje się miedzy drzwiami a blacha wlewała się do środka oraz przez otwór na głośnik a potem po uszczelce drzwiowej wpływała do środka. Tak się działo po obfitych opadach deszczu i kiedy samochód stal troszkę przechylony.

Co zrobiłem.

Otóż

 

1. Trzeba zdjąć tapicerkę drzwi a następnie silikonem uniwersalnym uszczelnić miejsce w którym blacha ocynkowana styka się z drzwiami (oczywiście nie odkręcamy jej ) poprzez nałożenie grubej warstwy silikonu i ładnie rozsmarować to.

 

2. Następnie odkręcić głośnik oraz dystans plastikowy i w miejscu w którym dystans styka się z blacha ocynkowana nałożyć grubo silikonu oraz wyciąć z grubej folii odpowiedni okrąg taki by zaślepił cały otwór.

 

3. Następnie folie przyklejamy do blachy i do tego dokręcamy plastikowy dystans.

 

4. Składamy głośnik i cala resztę tapicerki i mamy spokój całkowity z woda przynajmniej ze strony drzwi.

 

Ja tak postąpiłem bo wada po deszczu często była na dywaniku od kierowcy i czasem od strony pasażera. Po tych zabiegach jak reka odjąć spokój święty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mokro pod nogami pasazera i za pasazerem.. Strona kierowcy sucha zprzodu jak i z tyłu. To też przyczyny szukać w drzwiach ? Bo filtr przeciwpyłkowy suchy jest więc przez niego raczej nie przelewa się, a odpływ juz czysciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filtr przeciwpyłkowy suchy

 

Będzie suchy bo uszczelka jest pod obudową filtra , blachy drzwi spr. obowiązkowo wszystkie , szczelność głośników również , może lecieć też z przewodów do lusterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak racja, bo juz z drugiej strony uszczelniałem pod komputerem.. To uszczelnie jeszcze pod filtrem i przód będzie z głowy. A te blachy znajdują się we wszystkich drzwiach ?

 

Czyli ogólnie to blachy silikonem obleciec i przy lusterkach tez sylikon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi woda kapie z elementu za pedałem hamulca, jest tam coś okrągłego i gabka i z tej gąbki mi kapie, i nie wiem co z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi woda kapie z elementu za pedałem hamulca, jest tam coś okrągłego i gabka i z tej gąbki mi kapie, i nie wiem co z tym zrobić

Sprawdź w grodzi od strony silnika. Masz wodę pod serwem i aku, na pewno niedrożne odpływy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanie.

 

Czy woda która dostanie się do lusterka prawego poprzez szczelinę pomiędzy lusterkiem właściwym a jego obudową powinna wypływać na zewnątrz lusterka analogicznie do sposobu w jaki się tam dostała czy może powinna przez całe lusterko spływać do drzwi i przez drzwi wypływać ich dołem. Pytam bo nie byłem w stanie rozkręcić lusterka i stwierdzić czy jest w środku uszkodzone czy nie.

 

Do zadania tego pytania skłoniła mnie obecność takiej czarnej mazi w lusterku (żywa guma ?)

lusterko01.jpg

 

Dodatkowo pod lusterkiem widać było zacieki z wody

pod-lusterkiem.jpg

 

Oraz widać było że woda w jakiś sposób również spływa po wewnętrznej stronie tej aluminiowej blachy i wypływa pod głośnikiem

glosnik.jpg

 

W środku drzwi zauważyłem również kroplę wody:

kropla.jpg

kropla-powiekszenie.jpg

 

 

Czy tak jak pytałem wcześniej, woda może się tamtędy lać czy jest może coś nie tak ?

 

 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pazuzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego rozbierasz karoserie bagażnika od tej co masz wodę i na spodzie masz korek i być może jest luźno i woda nachodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem w B3 patrze a tu nagle kupa wody troche ja odciagnalem odkurzaczem takim na myjni (cwaniak;p) ale nie znikla to zaczelo sie sledztwo pierwsze co sprawdzilem to szyber dach przewody alegancko drozne. porozbieralem wszystko i juz wiem skad bierze sie woda. Oto zdjecia wyciek jest spod tych gąbek z przodu. Dodam ze robilem eksperyment i polewalem sama szybe bez szyberdachu i lecialo. Mozliwe zeby to szyba? Zdjęcie0013.jpg

Zdjęcie0011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem w szoku, że jest tyle przypadków wody w Passatach, mnie niestety też to spotkało:(

Jakieś trzy dni temu zauważyłem wodę po prawej stronie (strona pasażera), pod wykładziną, zarówno z przodu i z tyłu, czyli przypuszczam, że zaczęła płynąć od przodu do tyłu, jeszcze nie zlokalizowałem skąd ta woda... Zawożę auto w poniedziałek do mechanika, ma mi wyciągnąć wykładzinę, wyprać, zlokalizować skąd cieknie i złożyć wszystko z powrotem, chcę to zrobić, zanim zacznie mi ta tapicera "capić". Myślałem, że dostanę zawału, jak zobaczyłem wiązkę przewodów w wodzie :D pierwsze co zrobiłem, to odkręciłem tylną kanapę, zdjąłem maskownicę - listwę przy progu i wyssałem wodę odkurzaczem piorącym, ale nadal nie wiem, gdzie cieknie, chciałem to wysuszyć tak, jak jest, ale wolę rozebrać, wyprać i zamontować, przy okazji zrobię kilka innych napraw, które już miałem zrobić. Ciekaw jestem, co powie mi mechanik, skąd ta WODA?!? Najlepiej, jak po ściągnięciu wykładziny poleje się auto wodą i sprawdzi, gdzie cieknie...

Jeszcze takie pytanko, bo mam AC (Autocasco) na Paska, czy takie coś mi uwzględnią, jeśli ktoś miał podobną sytuację, to jak to załatwić? Zaprosić na oględziny, czy jak? Z resztą chyba sami przyjadą...

 

pozdro, nie życzę takiej przygody nawet największemu wrogowi:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było dokładnie tak samo jakies 3 miesięce temu. Wyobrazacie sobie jak suszyc dywaniki w styczniu w UK? Mega wilgoć i do tego zimno. Ale jakoś dałem rade, prucie wszystkiego od strony pasażera ( pamietajmy mój to anglik :-) ) do tego 3 godziny ponownej izolacji uszczelki filtra pyłkowego ( cholernie do d..py zaprojektowanej). Tuba silikonu i jest juz ok. Podsumowując jak tylko po deszczu zauważasz że auto paruje i klima osusza to dopiero po kilkunastu minutach to na bank uszczelka padłą i puszcza wode.

 

A tak to wygladalo

 

 

imag0114ec.jpg

 

imag0113ei.jpg

 

imag0110u.jpg

 

imag0109qrx.jpg

 

Na szczescie tu bylo sucho

 

imag0106i.jpg

 

A tedy woda plynela do srodka

 

 

imag0116hk.jpg

 

imag0118zx.jpg

Edytowane przez jnidecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... teraz dałeś mi do myślenia, przypominam sobie, że raz właśnie strasznie zaparowało mi auto w środku, miałem włączoną klimę i nie wiedziałem, co się dzieje, normalnie parowało coraz bardziej i dawałem już nawiewy na max i nic nie pomagało, dopiero po jakimś czasie odparowało, teraz już chyba wiem, co jest przyczyną i napiszę, jeśli to prawda, a było to już jakieś dwa tyg. temu, może więcej, czyli od wtedy mam wodę w aucie omg :D jakbym nie wziął się ostatnio do odkurzania, to dalej bym nie wiedział, bo mam dywaniki gumowe, straszna lipa z tym, ale cóż - życie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia zycze z osuszaniem , ale im predzej tym lepiej bo jak ci kable przegniją to bedzie lipa z komfortem i auto zacznie warjować. Wyciagnij siedzenie , listwy utrzymujące dywan i heja. I jak najszybciej izoluj mocowanie filtra pyłkowego bo na bank tam leci. Tak dla pewności sprawdz też czy woda nie zalega pod akumulatorem bo te odpływy też się blokują. Jak bedziesz robił to czyść dreny tak na wszelki wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności