Skocz do zawartości
Gość bodek82

Modyfikacja turbiny w 1Z

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bodek82

Na forum Audi znalazłem taką wypowiedz:

 

Na początek proponuje ci zaślepić zawór EGR (zawór recyrkulacji spalin) i zwiększyć ciśnienie doładowania o 0,4 bara.

Poprawi ci się dynamika auta w zakresie 2000-3000 obrotów. Ile zwiększy ci to koni nie moge powiedzieć ale wrażenie od 5-10 koni całkiem realne. Koszt 0 zł , 0 gr. Tak zrobiłem w swojej poprzednie B4 1Z. Egr zaślepiłem wyciętą blachą z puszki Kawy Jacobs :) a ciśnienie turbosprężarki skorygowałem sposobem na łom :) - zainteresowani wiedzą jak. Polecam do zabawy z turbo kupić oryginalny wskaźnik

VDO coby nie preszadzić z ciśnieniem doładowania. Fabryczne to około 0,6 bara do 1-1,2 można śmiało podkręcić bez skutków ubocznych (zrobiłem na 1 bar 100 tyś km a na 1,2 następne 40 tyś km).

 

Co sądzicie o takiej przeróbce i jak to się robi, może ktoś jakieś zdjęcie zarzuci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia

jak możesz to daj linka do tego tematu z audi :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam 1Z, ale stara zasada mowi, ze na powietrzu sie nie jezdzi. samo cisnienie niewiele da, chyba ze dawka paliwa jest odpowiednia to wtedy i owszem, ale skoro bawic sie tylko cisnieniem to nie widze sensu ustawiania powyzej 1 bar. mialem 1.3 bara i bez dodatkowego paliwa auto nie jezdzilo, a teraz 1Z wciagam nosem. golf afn odchodzi mi niewiele, ale masa robi swoje :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egrzw9.th.jpg

 

docina sie blache na ksztalt flanszy i montuje w miejscu gdzie rura egr laczy sie z wydechem. mozesz tez odpiac wtyczke od elektrozaworu, ale nie wiem czy tdi nie wyrzuca potem bledu. egr nie wplywa na moc! wplywa natomiast na ilosc syfu w kolektorze ssacym. juz dawno mam to odpiete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności