Skocz do zawartości
marhal

Gdzie kupić olej Mobil (505.01)?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę kupić olej Mobil 1 S Special V 5W40 (505.01).

Cena w InterCars to 44 zł. za litr na allegro można kupić bańkę 4 litry za 130 zł, niby taniej ale nie wiadomo czy oryginalny.

Doradźcie gdzie kupić (Allegro czy IC) i czy w IC na pewno mają oryginalny?

Wolę dołożyć a mieć pewność że to ten olej.

A może jeszcze gdzie indziej można kupić oryginał (Wrocław i okolice).?

proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redtom

a po co Ci to??:)

lepszy motul:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Selgrosie jest aktualnie w promocji 34zł za litr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doradźcie gdzie kupić (Allegro czy IC)

IC

i czy w IC na pewno mają oryginalny?

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaix2407

Cześć Marhal.......ja jakieś 2 miesiące temu wymieniałem olejek w moim passacie i po długich rozmyślaniach wlałem właśnie Mobil 1 Synt S Special V 5W-40. Litr tego oleju zamówiony u mojego mechanika kosztował mnie 40 zł. A wracając do tego z Allegro to trochę dziwi mnie jedna rzecz......mianowicie trochę poczytałem przed zakupem Mobila i dowiedziałem się że ten olej nie jest dostępny w bańkach 4 litrowych...jest rozlewany tylko w 1 litrowych pojemnikach....i było tak na pewno w Polsce a za granicą chyba też.....więc coś tu śmierdzi. No chyba że w 2007r coś zmienili i teraz leją też do 4 litrowych pojemników. Sprawdź to dobrze, żeby Ci jakiegoś szajsu nie wcisnęli. Czasami lepiej dołożyć parę złotych i mieć pewność, tym bardziej że wymiany nie robi się codziennie.

Pozdrawiam ZaiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po co Ci to??:)

lepszy motul:)

 

Dzięki za odpowiedzi.

Ale teraz mam jeszcze większy dylemat ,bo po wielu artykułach już sam nie wiem czy lać Mobila czy Motula (cena podobna)

Może jakieś fakty które przekonają mnie do jednego z nich na 100%.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mobila czy Motula (cena podobna)
no nie wiem czy taka podobna :] bo za 5l motula płacisz 260zł (około) http://www.hamulce.net/motul.htm

 

Rozmawiałem kiedyś z kolegą HHA o oleju Motul i jego wypowiedź była następująca:

cyt.:

"Olej jest dobry ale tylko i wyłącznie na czyste wewnątrz silniki. Przed wymiana na ten olej chyba poleciłbym jednak jakąś płukankę olejem przez 1 lub 2 tys km."

 

P.S. Myślę, że Hani :) nie obrazi się za to. że wstawiłem tu fragment jego wypowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redtom

ja mam silniczek nieskazitelny dlatego nie boję się lać motula:)

na tym forum kiedyś sobie poczytałem na temat tego oleju i zacząłem się zastanawiać

potem pogadałem z Grzesiem Staszewskim z VTG i on mnie wogóle przekonał chociaż nie kupuję u niego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
na allegro można kupić bańkę 4 litry za 130 zł, niby taniej ale nie wiadomo czy oryginalny.

 

HeHe już 130zł za 4L w jednej bańce :rotfl: Dobre sobie. Ci kolesie z allegro to coraz lepsze modele są coraz tańsi i nawet mają własną rozlewnie i sami też konfekcjonują. Pewnie jeszcze sami produkują fajne nalepeczki i interes musi sie kręcić. Pozatym mają już ceny niższe niż litr w 208kg beczce albo taniej niż koszt produkcji.

 

Ludzie kochani nie kupujcie tego gówna z Allegro ani żadnego innego. Dobry olej musi kosztować dobre czyli duże pieniądze. Tanie chu.... z Allegro to nic innego tylko jakiś najtańszy minerał albo półsyntetyk. Strzeżcie sie tego !!!

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość swwitch

kpiłem paska 98r i niestety niewiem jaki olej jest wlany

 

ponieważ niewiem kiedy była ostatnia wymiana, musze to zrobić jaknajszybciej,

 

co radzicie??, aktualny przebieg 187tys, 1.9TDi 110KM

 

slyszalem ze przy takim przebiegu to sie leje minealny, ale niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
kpiłem paska 98r i .......co radzicie??, aktualny przebieg 187tys, 1.9TDi 110KM slyszalem ze przy takim przebiegu to sie leje minealny, ale niewiem

 

 

 

:rotfl: Kolejna osoba :mur:

 

Sorki, że taki tekst ale żaden minerał jak silnik pracuje jak laleczka. Polecam bardzo dobry półsyntetyk bardzo dobrego producenta. Im drożej tym lepiej bo masz pewnosć co do prawdziwości oleju. Norma VAG: 505.00

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami w Marko są zestawy 4+1 po atrakcyjnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość swwitch

na allegro znalazłem Motul 4100 turbolight 505.00 ( bo taki podobno sie leje do mojego paska) za okolo 117zł http://allegro.pl/item170645094_motul_4100_turbolight_10w_40.html

 

na stronce podanej w poście wyzej http://www.hamulce.net/motul.htm ten olej kosztuje 160zł więc różnica nie jest az tak drastyczna, czy więc jest wieksze prawdopodobienstwo że ten olej z allegro to nie podróba??

 

 

dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na allegro znalazłem Motul 4100 turbolight 505.00 ( bo taki podobno sie leje do mojego paska) za okolo 117zł http://allegro.pl/item170645094_motul_4100_turbolight_10w_40.html

 

na stronce podanej w poście wyzej http://www.hamulce.net/motul.htm ten olej kosztuje 160zł więc różnica nie jest az tak drastyczna, czy więc jest wieksze prawdopodobienstwo że ten olej z allegro to nie podróba??

 

 

dzieki ;)

uważasz że nie jest drastyczna, prawie 40%.I jak tu wierzyć że to nie jest szit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swwitch, zobacz ile kosztuje na stronie IC i poczytaj więcej postów o zakupie olei z allegro. Ja kupowałem w sklepie ( turbolight 4100 15w50 ) po 126pln za 5l ale do końca tego oleju to nie jestem pewien :hyhy: a z allegro to możesz sobie kupić płyn do spryskiwaczy i to niewiadomo czy ma swoje parametry :kwasny: Takie jest moje zdanie choć może to jakaś mega promocja a sprzedający ma te oleje od producenta albo z jumy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość swwitch
swwitch, zobacz ile kosztuje na stronie IC i poczytaj więcej postów o zakupie olei z allegro. Ja kupowałem w sklepie ( turbolight 4100 15w50 ) po 126pln za 5l ale do końca tego oleju to nie jestem pewien :hyhy: a z allegro to możesz sobie kupić płyn do spryskiwaczy i to niewiadomo czy ma swoje parametry :kwasny: Takie jest moje zdanie choć może to jakaś mega promocja a sprzedający ma te oleje od producenta albo z jumy ;)

 

No właśnie teraz chyba w IC nie ma tego oleju bo przed chwila robiłem małe zamowionko, i nie znalazłem, albo szukac nie umiem :hyhy:

co do kupowania na allegro to mam same pozytywne doswiadczenia, ale faktycznie to były inne przedmioty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności