Skocz do zawartości
Marcin1980

B6 1.9tdi 105KM BKC, brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Kupiłem Passata B6, 1.9tdi 105KM, silnik o oznaczeniu BKC. Zanim piszę posta przeczytałem bardzo duża ilość wątków na tym tym forum.

 

Passat podczas przyspieszania szarpał i dymił na czarno ale jeździł. W kompie brak błędów. Poczynione wymiany. Na początku filtr powietrza i paliwa - bez efektu. Następnie wymieniłem pompę ciśnienia na Boscha (nowa) bo kruciec miał luz, czujnik temperatury, czujnik temperatury paliwa - bez efektu. Został sprawdzony dwumas, idealny. Nadal brak błędów, szarpie + czarny dym. Zostały wymontowane pompki i sprawdzone, jeden wtrysk do regeneracji bo podobno miał połowę dawki paliwa (sprawdzane na jakiejś maszynie Bosch, firma z 10-letnim doświadczeniem). Wtryskiwacze uszczelnione i założone wg instrukcji przez mechanika. Po tej regeneracji auto nie szarpie i o wiele mniej kopci ale... No właśnie, jedzie jak bez turba. Silnik chodzi równo ale jakby bez turba (brak błędów). Przepływomierz nowy, map sensor na rurze nowy, wszystko szczelne, egr sprawny, chlodnica egr z grucha podmieniona, zawór magnetyczny (ten z wężykami) podmieniony, turbina wymontowana i sprawdzona a auto nie jedzie. Muł nad mułami.

Auto bez czipów i innych wynalazków, byłem nawet u tuningowców sprawdzać czy mapa ori, czy nie dłubana.

Mechanik sprawdzał logi jakieś na postoju i podczas jazdy, wszystko podobno działa prawidłowo a auto muł.

Dzisiaj biorę na sprawdzenie inne wtryski/pompki bo ten "brak" turba pojawił się po ich wykręcwniu i regeneracji jednego, wcześniej szarpał i dymił ale turbo działało.

Passat był rownież "jeżdżony" bez rury (bez kata) i dalej tak samo.

Ale może ma ktoś jakieś pomysły?

 

Na innych pomkach turbo działa.

Edytowane przez Marcin1980
Rozwiązanie problemu turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do szarpania... Jest ktoś z okolic Oświęcimia, Bielska kto może zrobić logi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności