Skocz do zawartości
Gość semir

Passat 1.6- czy warto.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość semir

Witam.

Jestem tu nowy.

Zamierzam kupić Passata 1.6 w wersji trendline (sedan), ale używanego od znajomego.

Auto ma pół roku.

Kumpel krzyczy sobie 70.000 zł.

 

Moje pytanie brzmi, czy ta cena zatakie auto nie jest zbyt wygórowana???

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziółek

Spoglądam w cennik nowych aut i wydaję mi się, że cena trochę za wysoka. Sam niedawno kupowałem Passata, więc wiem ile można zejść z ceny kupując auto u dilera. Można też wynegocjować jakieś dodatkowe wyposażenie.

Moja rada - zrób sobie wycieczkę i odwiedź lokalnego dilera/dilerów. Powiedz, że jesteś poważnie zainteresowany takim właśnie modelem. Wybierz wyposażenie dodatkowe, takie jak posiada kolega i potarguj się trochę. Rozmowa do niczego nie zobowiązuję, a diler na pewno przedstawi Ci konkretną ofertę. Mając wycenę nowego samochodu, będziesz miał mocny argument przy negocjowaniu ceny u kolegi. (Jak ja zamawiałem auto, to była jakaś promocja, że od ceny każdego Passata odejmowali 9 tyś zł, lub proponowali jakiś korzystny sposób kredytowania)

Powodzenia ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość semir

Ja wiem czy 70.000 to jest tak dużo.

Jak tak się zastanowić to nowy passat 1.6 trendline kosztuje bodajże 81.000.

Auto w przeciągu pół roku ie straci chyba 10.000 zł.

Sam już nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

semir - ale zalezy jaki ma "wypas" :hyhy: Pamietam, ze jak 3BG wyszło, to znajomy za pełna opcje zapłacił 96 tysiecy. A w tym konkretnym przypadku, to nie wiadomo - jakie ma wyposazenie :zdziwko: Najlepiej właśnie porównac TO z salonem - jak pisał Ziółek :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość metrotest
Witam.

Zamierzam kupić Passata 1.6

 

A 1.6 nie jest za słaby do takiego auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość semir

Pewnie, że wolałbym np 3.2 V6, ale akurat z takim silnikiem ma mój znajomy.

A poza tym to niezbyt wiele pali to 1.6.

A wyposażenie.

Radio, oryginalne alufelgi, klimatyzacja półautomatyczna. Poprostu podstawa.

Dziasiaj byłe u dilera i pytałem się go czy 70 tysiaków za półrocznego passata to dużo.

Zdziwił się i odparł że to nie dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość metrotest

A poza tym to niezbyt wiele pali to 1.6.

 

A wyposażenie.

klimatyzacja półautomatyczna.

 

Jeśli priorytetem jest oszczędne spalanie to rozumiem.

Chciałem tylko zasugerować, żeby się zastanowić czy osiągi nie są poniżej akceptowalnego minimum. Szkoda byłoby wydać takie pieniądze i być niezadowolonym z tego powodu.

 

A ta klimatyzacja jeśli to Climatic to wg znajomego zachowuje się jak klimatyzacja ręczna.

Radzę przed zakupem sprawdzić jak to w praktyce działa.

Choć ręczna oczywiście też może być wystarczająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym jezdzisz teraz? IMHO 1.6 to pomylka jesli chodzi o napedzanie 1,5 tony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6l to zdecydowanie mało jak na auto tej klasy.

Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamierzam kupić Passata 1.6

za mala moc do auta

chyba, ze na OC chcesz oszczedic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość semir

Według danych producenta 1.6 przespiesza do 100 w 12s i osiąga 190 km/h, ale jak ma sie to do rzeczywistości to nie wiem.

 

P.S Słyszeliście o jakiś akcjach serwisowych dotyczących skrzyń biegów w passatach B6???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6 podaruj sobie taki silnik , tym bardziej wydając 70 koła

no, chyba że zamierzasz jeździć tylko po mieście i masz zbędne 70 tyś

osobiście kupiłbym na maxa wypasionego 3BG- jak najmłodszego z eleganckim silnikiem, albo inne auto.wiem że kusi to 6 miesięczne auto, ale silnik jest za słaby .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziółek

Z opisu wynika, że kolega już to auto chyba nabył. Wg. mnie to żadna rewelacja cenowa nie była.. tak jak napisałem, jak ja zamawiałem auto, to zdejmowali 9 tyś zł z ceny KAŻDEGO Passata, a do tego zawsze można było wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie. 82190 PLN - 9000 PLN = 73190PLN + wyposażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

1.6 na ponad 1500kg, uuu malooo, zona jezdzi Megane II (1200kg) z silnikiem 1.6 i to juz jest malo dosyc ale da sie jakos jechac, natomiast w Passacie nowym 1.6 to juz moim zdaniem masiakra.

 

Pamietac trzeba ze silnik 1.6 ktory bedzie zawsze ciągnal 1500kg passata i wiecej szybciej sie zameczy niz np w golfie czy polo,

 

1.6 to silnik wlasnie do golfa, do jetty w passacie jest chyba tylko po to by sprzedawac ten model w krajach biedniejszych.

 

osobicie majac wydac 70tys na 2006r passata 1.6, kupil bym 2005r. passata 2.0 lub 2.0 TDi

 

 

ale jesli auto ma sie po prostu toczyc i masz zamiar jezdzic bardzo spokojnie to tez da sie jezdzic ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik do takiego rodzaju auta, jest raczej skierowany do ludzi, którzy lubią po prostu "się kulać" po drodze - to po pierwsze, a po drugie - ekonomia - wiele osób przekłada pojemnośc silnika na spalanie - i stąd taki a nie inny motorek. Co prawda jak się go wkreci na obroty, to na trasie można poszalec...trochę :evil: Miałem wcześniej auto z 75KM - więc niby słabe, a jednak na trasie można było deko tym "poszalec" :D;) - oczywiscie trzymajac się w przedziale obrotów 3600 - 5000 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu kupował. Może nie jest to rakieta i ze świateł dużo nie zdziałasz, ale wiesz od kogo kupujesz auto, wiesz, że nie było uderzone i składane z dwóch (jak większość okazji z Allegro)i masz pewność, że przebieg jest autentyczny. I najważniejsze-auto nie jest sprowadzone, tylko pochodzi z salonu, co zaprocentuje przy sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość expat

Nie dla 1.6 w Passacie. Mam dwa litry 130KM i wydaje mi się, że to absolutne minimum jeżeli chodzi o ten model. Co innego diesel, tam duży moment robi swoje. Będziesz bankowo niezadowolony a dodatkowo pewnie sfrustrowany jak byle punto 1.4 zgoni Cię z lewego pasa. Radzę to przemyśleć, bo mało kto przejmuje się mocą silnika kupując auto a później są problemy... :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nie nie!! moj wojek zrobil ten blad i kupil wlasnie takiego passata... wyklina go pod niebiosa zeby tym jechac trzeba go pilowac okrutnie co owocuje spalaniem... ktore zapewniam Cie nie jest oszczedne... teraz chce go sprzedac ale kupcow jak na lekarstwo... a mowilem mu 2.0 TDI :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mks

Ta wersja silnikowa podobnie jak 1.6FSI moim zdaniem nie powinna byc dostepna ,ze tez nie dopuszczaja bezowej tapicerki do bialego ,arctica i piaskowego a taka kosiarke wsadzaja bez gadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ja sobie myślę, że ten znajomy kupił tego paska ,pojeździł nim trochę i stwierdził ,że to pomyłka. Dlatego tak szybko chce się go pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności