Skocz do zawartości
Gość komin 1.6 tdi

Czy dobry zestaw????

Rekomendowane odpowiedzi

jjacekkx napisał/a:

że sprzedawca w kulki wali.

 

W jakim sensie?

licytacja z kopertką :hyhy:

ile mogę dać za takie radio?

i co z tym pierwszym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł do mnie zestaw TTI 770 +Sirio ML 145 (za 385 zł) od TEGO SPRZEDAWCY

Jutro rano kurs do Poznania, to potestuję.

I jak to radyjko ?? Po zakupie na Allegro gdy sprzedają w kompletach trzeba zestrajać czy od razu działa ? Niektórzy sprzedawcy piszą, że antena nie wymaga strojenia.

U mnie w sklepie TTI 770 - 299 zł + Hustler 99 zł. Na Allegro można kupić komplet za 300 zł. Kupując w sklepie ma się serwis na miejscu oraz pełną gwarancję więc się zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chodi

żadnej anteny nie trzeba stroić , natomiast wszystkie należy dostroić pod daną powierzchnię , na której będzie pracowała .

 

Dostrojenie anteny to koszt w granicach 20 zł a jak ktoś SWR-meter to za dwa piwka Ci zestroi.

 

Warto zestroić radyjko z anteną żeby poprawić jakość pracy zestawu i żywotność samego radia.

 

Jeżeli chodzi o radio TTi to jest podonej klasy co alany a antenka dobrej klasy średniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak to radyjko ?? Po zakupie na Allegro gdy sprzedają w kompletach trzeba zestrajać czy od razu działa ?

Jestem bardzo zadowolony! Nie mam, niestety, porównania z innymi radiami.

Zainstalowałem zestaw w aucie i działał. W wolnej chwili podjechałem do kolegi z miernikiem i SWR ~1,2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaqpiłem sprzęt. Jak na razie jest ok, przeciągnąłem kabelki do aku i jutro jadę na dostrojenie. Zasięg po mieście miałem ok 4 km. Jednak jednych słychać ok a innych z szumem i niewyraźnie. W sobotę jadę do rodzinki to zrobię testa w terenie niezabudowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak jednych słychać ok a innych z szumem i niewyraźnie

 

Tak to jest jak mają niezestrojone radia, kiepskie anteny.....

 

Co kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TTI 770 + Hustler 1 m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kuczlaw napisał/a:

Tak to jest jak mają niezestrojone radia, kiepskie anteny

 

Hmmmm... to co powiesz o moim zestawie :?: Antena zestrojona w miejscu, gdzie na co dzień przebywa (wyszło chyba 27.3 - nie pamiętam dokładnie). Dałem za nia prawie tyle, co za CB. A co do radia, to gość powiedział, że się nie stroi, bo jest już ustawione na dane pasmo i tylko antenkę się dostraja na SWR-rze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75, z racji mojego wykonywanego zawodu mogę coś o tym powiedzieć :D Anteny wszystkie powinno się stroić do radia. Zawsze jak ktoś sprawdza gablotę to się pytam z czego sieje i gdzie jest. Zazwyczaj maja unideny, presidenty a anteny to powyżej 1,5m i zazwyczej stałe :)

 

Co do mojego wcześniejszego postu to chodziło mi oczywiście o zestrojenie anteny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TTI 770 + Hustler 1 m

Szkoda, że antenka nie ~1,5m.

Z tego co na razie sprawdziłem słyszeliśmy się b. dobrze z 6 km (teren "lekko" zabudowany ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jutro jadę na to zestrajanie. Dzisiaj już nie dało rady bo nie chciałem prądu z zapalniczki ino z akumulatora. Kupiłem kabel, polutowałem i jak podpiąłem to już service było zamknięte. Jak jutro będzie coś nie tak to wymienię antenę, ale z tego co wyczytałem na cb-radio.pl to takie zestawy są ok i nie ma z nimi większych problemów.

Inną rzeczą jest to, że trza pokrętłami machać, a do tego trzeba trochę obycia i czasu zanim załapię co i jak ;P

Myślałem też o antenie dłuższej, ale żona by mi chyba z nią na balkonie spać kazała. Już teraz tej metrowej nie mam gdzie przechowywać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inną rzeczą jest to, że trza pokrętłami machać,

No fakt, przy tym radyjku SQ się kręci. W trasie luz, ale w mieście kicha - trzeba dość sporo skręcić, no i RF...

Myślałem też o antenie dłuższej, ale żona by mi chyba z nią na balkonie spać kazała. Już teraz tej metrowej nie mam gdzie przechowywać

Eeee, tam, te parę cm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw - SPOX - chcialem zobaczyc co powiesz :hyhy: A teraz tez już jestem "po kabelkach" tylkow ciut innej specjalizacji :D

 

 

kazio napisał/a:

Inną rzeczą jest to, że trza pokrętłami machać, a do tego trzeba trochę obycia i czasu

Luuuuzik - idzie sie do tego przyzwyczaić. Też czasami muszę pokrętłem machać, jak do miasta sie zbliżam. RF - to nawet nie ruszam, bo po co. Krecisz na MAX i cofasz tak z 5 mm i w takiej pozycji zostaje. Ostatnio z centrum miasta gadałem z gościem oddalonym w linni prostej o około 8 km - "siał" z "wichury" pod miastem i słyszeliśmy sie doskonale. W tarsie też nieźle "ciagnie".

 

kazio napisał/a:

Myślałem też o antenie dłuższej, ale żona by mi chyba z nią na balkonie spać kazała. Już teraz tej metrowej nie mam gdzie przechowywać

Nie narzekaj - kombi masz i nie wiesz gdzie ją wrzucic :?: Antenę oczywiście - a nie żonę.

Ja swoją kłade wzdłuż drzwi, a magnes zakrywam wycieraczką - dziwne to miasto w którym mieszkam, stąd takowe środki ostrożności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na tym "dostrajaniu" i wiecie co ?? Odniosłem takie wrażenie, że koleś nie bardzo wiedział co robi, albo wiedział tylko mu nie wychodziło. Antena jeździła po całym dachu, nie tylko moja lecz i jego, bo od razu zabrał ze sobą identyczną drugą, w akcji były 2 różne "metery", które ponoć wykazały SWR 1,1. Regulacja była wykonywana w sposób jaki jest opisany u nas w poradach (autorstwa defendera), ale magik chyba tak latał po tych kanałach, żebym się zgubił i nie wnikał co zresztą mu się udało :)

Efekt jest taki, że się pogorszyła jakość odbioru, ale może to była wina tysiąca kierowców tirów którzy stali dzisiaj w korku i którzy zrobili sobie zawody, który wypowie głośniej słowo na K.

Skończy się chyba tak, że w Spale ktoś na pewno będzie miał to zaczarowane urządzonko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chodi
Skończy się chyba tak, że w Spale ktoś na pewno będzie miał to zaczarowane urządzonko...

 

Ok wezmę do Spały reflektometr :niepewny:

 

Anteny wszystkie powinno się stroić do radia.

 

Wreszcie ktoś ma pojęcie o zestawach bo jak słyszę opinie "to jest magnesówka więc nie trzeba stroić " to mi się nóż w kieszeni otwiera :[

 

kuczlaw pełen respect :padam:

 

73!

 

19# nie przeklinam

 

scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodi napisał/a:

bo jak słyszę opinie "to jest magnesówka więc nie trzeba stroić

 

A do kogo "pijesz" :?: Bo jeśli o mnie chodzi, to nie pisałem, ze "magnesówki" się nie stroi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chodi
A do kogo "pijesz"

 

Danek nie mam Ciebie na myśli tylko ogólnie utarty pogląd , spotkałem się nawet z jednym serwisem CB gdzie "szef " serwisu twierdził że nie ma znaczenia gdzie magnesówkę postawisz to i tak nie trzeba stroić

 

 

Danek - 73! dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajman

Witam pisałem już jeden temat o CB czy kupić zestaw radio + antena czy osobno teraz mam na oku

antenę:

http://www.allegro.pl/item334637142_cb_antena_president_alabama_sprawdz_.html

i radio:

http://www.allegro.pl/item332071523_cb_radio_president_johnny_ii_asc_fa_vat_hurt_k_ce.html

z radiem miałem ostatnio do czynienia u kolegi w aucie bardzo mi sie spodobało.

Jak myślicie można wchodzić w taki zestaw ?

Ps samemu to zamocować, dostroić czy dać komuś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw bardzo dobry :) zamontowac sam zamontujesz a zestroić gorzej jak nie masz do tego sprzętu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajman

to zapytam kolegi co ma firmę przewozową może on kogoś zna kto mi zestroi. Głownie chodzi mi o gadanie na dłuższą metę a nie tylko z pytaniem "mobilki jak droga na Szczecin" i dlatego magnesów-ki na pewno nie kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności