Skocz do zawartości
Danielcop

[B5] 3B - Oryginalne felgi 17"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem zapytać o to czy do Passata b5 fl  1.9 tdi 130 km sedan istniały oryginalne felgi w rozmiarze 17 cali?  Mam 16tki oryginalne VW ale od sharana i ledwie tam weszły na szerokość. Opona mija górny wahacz max 0.5 cm dlatego zastanawiam się czy oryginalne 17 weszłyby bo jak zauważyłem oryginalne 16 mają inną konstrukcje tzn otwór centralny jest bardziej w środku a ramiona na zewnątrz felgi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

felgi phoenix to najpopularniejsze 17 do b5fl opona oryginalny rozmiar to 225 45 17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danielcop, to o czym piszesz to ET (lub offset). 

Zobacz sobie ten temat:

Ogólnie chodzi o zestawienie kilku parametrów -> szerokości felgi i offsetu, no i rozmiaru + do tego odpowiednia opona (kolejne 3 parametry). Są do tego odpowiednie kalkulatory.

Żeby zaoszczędzić Ci trochę szukania: oryginalne 17ki miały następujące parametry:

Opona : 225/45 R17
Koło : 7,5x17 ET45
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ET37 było ori w B5 3BG.

Felga 7x17 ET37 i na tym opona 225/45/17.

Marecek, Ty podałeś wymiary felg Madras z W8, które wyjątkowo miały inny wymiar.

W Sharanie były felgi o większym ET (chyba 50), czyli felga z Sharana będzie siedziała głębiej w Passacie, niż ori z Passata.

 

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, marecek napisał:

@Danielcop, to o czym piszesz to ET (lub offset). 

Zobacz sobie ten temat:

Ogólnie chodzi o zestawienie kilku parametrów -> szerokości felgi i offsetu, no i rozmiaru + do tego odpowiednia opona (kolejne 3 parametry). Są do tego odpowiednie kalkulatory.

Żeby zaoszczędzić Ci trochę szukania: oryginalne 17ki miały następujące parametry:

Opona : 225/45 R17
Koło : 7,5x17 ET45
 

Czyli rozumiem że każda felga w w/w rozmiarze będzie pasować do mojego passata? Oczywiście w kwestii technicznej a nie wizualnej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności