Skocz do zawartości
Łysy

Co to za część - nie wiesz tu spytaj.

Rekomendowane odpowiedzi

_scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy niestety nie mam rysunku zeby pokazac ale moze wytlumacze:)

silnik ALT, do rury dolotowej idacej do przepustnicy sa dwa wejscia:

 

1. jedno widoczne na taki czwornik (odme) idacy od klawiatury do dolotu

 

2. drugie nie widoczne na pierwszy rzut oka od stony podszybia laczace sie z rura idaca w dol silnika - wlasnie dokad idzie ta ryra z czym sie laczy?

:hmm Myślę że chodzi Ci o nr 14 z pliku pdf.

Odpowietrzenie silnika ALT.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

szukam takiej czesci gdzie ona sie znajduje i jak wyglada?

06B 133 241 AK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe oznaczenie węża to 06B133241AD(AG,AH,AJ) - element 21:

 

waz06b133241ad.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

silnik ALT

(do mielke) - w poscie o czyszczeniu przepustnicy wrzucilem juz fotki po czyszczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile szerokosci powinien miec pasek rozrzadu ? dzis tak sobie zerknałem z ciekawosci na pasek a tu :zeco. foto . az strach jeździć. juz nie pamietam ale pasek jest tak samo szeroki jak to koło zebate ?34es41h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest węższy niż 22mm to jest do wymiany a ten twój jak widać jest do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, wymieniaj to czym prędzej, bo tak na oko to z 1/3 szerokości brakuje!!! Po 70-90 tys paski wyglądają lepiej niż Twój, sprawdź przy okazji czy nie ścina go któraś z rolek lub któreś z kół (brak współosiowości). Poza tym jest skudlony po zewnętrznej stronie, czyli zsuwał się ewidentnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a ten ma zaledwie 15 :( . kupiłem pasek z allegro ale firmy dobrej bo firmy GATES . podejrzewam rozlke napinajaca i koło od pompy oleju. czy ma ktos na sprzedaz takie koło ? to aluminiowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem pasek z allegro ale firmy dobrej bo firmy GATES .

A rolek już nie kupowałeś? Kasy zabrakło czy jak? :D

podejrzewam rozlke napinajaca i koło od pompy oleju.

Nie ma koła pompy oleju, chyba, że chodzi o pompę wtryskową.

czy ma ktos na sprzedaz takie koło ? to aluminiowe ?

Które? Pokaż na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rolki tez kupowałem. i tez z allegro.

koło to jest tzw rolka wałka pośredniego (idacego do pompy oleju)

znalazłem juz go na alledrogo

http://allegro.pl/kolo-pasowe-vw-passat-b5-1-9-tdi-110km-i1460886151.html#gallery

chyba ze ma ktos taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiegos czasu zastanawia mnie co to jest za urzadzenie ktore jest przyklejone do przedniej szyby przed kierowca i do czego to słuzy,cały czas mi to miga jak jade i jak zamykam auto dalej miga,czy to jakis dziwny czujnik?

dsc06880m.jpg

 

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysuń spod szyby i sprawdź dokąd biegnie przewód. Standardowe wyposażenie to to nie jest. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym ale ten wynalazek jest przyklejony,wydaje mi sie ze to biegnie do tego alarmu ale nie jestem pewien sl272750.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to proponuję prosty eksperyment, wypnij kostki w tego alarmu, przekręć stacyjkę i nie powinien ten pikaczu migać. Jeśli tak się stanie, będziesz wiedział od czego to jest. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to antena do pilota lub dozór wnętrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dokładanych alarmach zawsze jest diodka, oznacza włączony alarm. Bywa tak, że jeżeli jakiś z czujników ciągle dostaje sygnał otwarcia (zwarty obwód) wtedy może ciągle migać. Nie masz czasem jakiejś karty, czy tokena zbliżeniowego?

może to antena do pilota

99% znanych mi centralek ma atenę przy samej centralce, kilkunastocentymetrowy drut, moduły komfortu jej nie mają na zewnątrz.

dozór wnętrza

Jest standardowo w lampkach oświetlenia wnętrza przy podsufitce, dokładane czujniki ultradźwiękowe są wkładane przy przednich słupkach, okolice końca górnych zaślepek, w 3BG zwykle u dołu z uwagi na kurtyny powietrzne.

Edytowane przez sipowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dokładanych alarmach zawsze jest diodka, oznacza włączony alarm. Bywa tak, że jeżeli jakiś z czujników ciągle dostaje sygnał otwarcia (zwarty obwód) wtedy może ciągle migać. Nie masz czasem jakiejś karty, czy tokena zbliżeniowego?

99% znanych mi centralek ma atenę przy samej centralce, kilkunastocentymetrowy drut, moduły komfortu jej nie mają na zewnątrz.

 

Jest standardowo w lampkach oświetlenia wnętrza przy podsufitce, dokładane czujniki mikrofalowe są wkładane przy przednich słupkach, okolice końca górnych zaślepek, w 3BG zwykle u dołu z uwagi na kurtyny powietrzne.

to tylko moje domysły a co do odpięcia kostek to może byc podłączone tak ze po odpięciu zasilania nie uruchomi auta kumpel tak ma dokładkę podłączoną już miał 3 próby kradzieży nie udane :) jest elektronikiem to sam sobie wystrugał alarm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co do odpięcia kostek to może byc podłączone tak ze po odpięciu zasilania nie uruchomi auta

bo nikt nie każe uruchamiać auta, tylko sprawdzić działanie kontrolki w tym pikaczu w podszybiu. Zapewne ten Twój kolega miał zrobioną odcinkę na którymś z przekaźników i dlatego auto nie zagadało, bo centralka je "obsługuje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności