Skocz do zawartości
V12

1.8 T dzwięk turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciał bym uzyskać odpowiedz czy w waszych silniach 1.8 t słychać turbo ?? We wnętrzu auta u mnie słychać tak od 2000rpm najlepiej na 4 i 5 biegu , jest to cichy gwizd musi być wyłączony nawiew i radio .

jak uchyle szybę to tez słychać . Nie jest to wycie tylko gwizd .

Auto jest 100 %sprawne  logi dynamiczne sprawdzenie szczelości itp oleju łyka ze 100 ml na 1000km 

Dzięki za odp 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj , 

jest to moje pierwsze auto z turbo i też się nie znam, byłem u mechanika żeby sprawdził mi właśnie dzwięki i dokładnie mam taki sam jak Ty czyli gwizd , jest to normalna praca turbo , jak by był dzwięk metaliczny no to wtedy jest się już o co martwić , a jak tylko gwizdanie to luzik :) . A od ilu obrotów turbo pracuje to już chyba ustawia się w kompie , u mnie powiedział że nadzywczaj szybko 1700-1800 obrotów , niby mówił że rzadko spotykane ile w tym prawdy nie wiem , ale na bank można to ustawiać i regulować . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, V12 napisał:

Witam

Chciał bym uzyskać odpowiedz czy w waszych silniach 1.8 t słychać turbo ?? We wnętrzu auta u mnie słychać tak od 2000rpm najlepiej na 4 i 5 biegu , jest to cichy gwizd musi być wyłączony nawiew i radio .

jak uchyle szybę to tez słychać . Nie jest to wycie tylko gwizd .

Auto jest 100 %sprawne  logi dynamiczne sprawdzenie szczelości itp oleju łyka ze 100 ml na 1000km 

Dzięki za odp 

 

Słychać i ma słychać bo to jest turbo!! Ludzie którzy mówią że ma być cicho, to nie mają o niczym pojęcia. Każde turbo będzie gwizdało bo to wynika z jego konstrukcji - jak nie słychać to umiera albo umarło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adamus2006 napisał:

A od ilu obrotów turbo pracuje to już chyba ustawia się w kompie , u mnie powiedział że nadzywczaj szybko 1700-1800 obrotów , niby mówił że rzadko spotykane ile w tym prawdy nie wiem , ale na bank można to ustawiać i regulować

Turbo pracuje cały czas, kiedy wstaje max to zależy od tylko od tego w jakiej jest kondycji....w benzynie to jest między 2.3-3.0 rpm. Tyle co napisałeś to występuje w dieslu! Można regulować sztangą a nie kompem!

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up ,

 

wiele osób właśnie myśli ze jak turbo gwizda to jest na wykończeniu xD , tak samo jak kupiłem te auto kolega który jeżdzi na cięzarówkach ma praktycznie wszystkie kategorie w prawku , to powiedział mi że jak turbo gwiżdze to znaczy że się kończy , że coś nie tak :P 

ps ja mam benzyne 1.8T AEB , jakie turbo nie wiem , ale sam mechanik się zdziwił że tak szybko się uruchamia dlatego pisałem o tym , dodam że skrzynie mam automat to może dlatego , nie wiem . 

Edytowane przez Adamus2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Adamus2006 napisał:

dodam że skrzynie mam automat to może dlatego , nie wiem .

tu się zgodzę.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MI potrafi napompować już przy 2tyś na 4-5 biegu  , potwierdzone logami dynamicznymi . Na niższych biegach wstaje wolniej silnik ma lżej - mniej spalin 

Tylko ten delikatny gwizd mnie zastanawia dlatego napisałem żeby poznać waszą opinie :) bo opinie są różne na pewno jak wytnie się katalizator to wtedy słychać ja katalizator mam (chyba że sama puszka ) ale druga sonda działa poprawnie i test kata przechodzi więc raczej jest i i o dziwo działa na LPG 

Akurat w ciężarówce to świszcze epicko , mam okazje jeździć z kumplem nówką mercedesem może ma teraz z 80 tyś przelotu , tam jak się pompuje to aż sie chce radio wyłączyć i słuchać ale tam to taka locha jak pół naszych silniczków :D

Edytowane przez V12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności