Skocz do zawartości
Gość brath100

Podgrzewanie siedzeń (AWARIA)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość brath100

Witam,czy wie ktoś jaka może być przyczyna niepodgrzewania fotela pasażera,wszystko działało OK ale już tak nie jest :625: .Może miał już ktoś taki problem jak ja i wie jak poradzić sobie z nim.Fotel kierowcy jest ogrzewany,myślałem że może bezpiecznik się spali ale wtedy nie działałoby też grzanie fotela kierowcy.Pozdrawiam i prosze o pomoc

 

 

 

Brath100. B5 1,8T APU + sekwencja :599:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

U mnie jest odwrotnie pasażera grzeje a kierowcy nie :612: .

Może sie zamienimy fotelami :641: (tylko kto weźmie nie grzejące :609:

 

Tak poważnie to moze byc wszystko od pstryczka którym właczasz i ustawiasz stopień grzanie,przez uszkodzony kabel do uszkodzonej maty.

Dałem do mechaniora autko i mnie nie pocieszył padła mata u kierowcy,więc fotel do wymiany.

Tylko ze mi i tak podgrzew by nie słuzył,raz jak siadłem na taki fotelik to mnie okrutnie potem połamało, reumatyzm cy cuś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość falis

Witam.

Mialem ten sam problem u siebie, tzn. grzal tyko fotel pasazera a kierowcy nie. Wszyscy mowili ze padla mata grzewcza, wiec dowiedzialem sie ile kosztuje taka w salonie (powiedziano mi ze ok 300zl ). Postanowilem sam zbadac w czym rzeczywiscei tkwi problem i rozebralem fotel pasazera na czesci pierwsze. Okazalo sie ze rzeczywiscie mata w jednym miejscu sie przepalila, ale polutowalem ze soba zerwane kable i mata byla juz ok :) jednak fotel nadal nie grzal, wiec sprawdzilem cala instalacje fotela przyzadem pomiarowym, czy aby kable nie sa gdzies poprzerywane. Instalacja byla ok, a problem tkwil w potencjometrze, ktory zasniedzial delikatnie, rozebralem go, przeczyscilem, zlozylem i teraz grzeje az milo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś podać jakiegoś manuala malutkiego jak ten fotelisko rozebrać ?

Problem jest jak widzę już w wyciągnięciu go :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość falis

Aby dobrac sie do maty grzewczej, wcale nie trzeba fotela wyjmowac z samochodu.

1. Zdejmujemy pokretla do regulacji polozenia oparcia fotela.

2. Odkrecamy dzwignie regulacji wysokosci fotela.

3. Rozkrecamy i delikatnie zdejmujemy plastikowa oslone biegnaca do okola fotela.

4. Sciagamy pokrowiec z siedziska, (pokrowiec przymocowny jest kilkoma zatrzaskami i trzeba sie troche nagimnastykowac aby zdjac ale to kwestia czasu) oparciem sie nie zajmujemy bo nie potrzeba.

5. Pod pokrowcem jest mata grzewcza, ktora nalezy w niektorych miejscach oderwac od siedziska, bo jest przyklejona (delikatnie) i przystepujemy do szukania usterki, jak jest przerwana to ja lutujemy.

Nie wiem jak u innych aler u mnie czarny przewod ktory idzie w macie odpowiedzialny jest za grzanie a do niebieskiego podpiety jest czujnik temperatury w fotelu.

Ja lutowalem ten czarny.

Nastepnie wyjalem potencjometr do regulacji grzania, rozpialem wtyczki pod fotelem i cala instalacje sprawdzalem przyzadem, pozniej oczyscilem potencjometr i wszystko smiga :)

 

Ps. Caly ten zabieg ptrzeprowadzalem na odpietym akumulatorze bo kiedys ktos powiedzial ze jak sie rozepnie koske od poduchy i potem sie ja na nowo podepnie na podpietym akumulatorze to moze wywalic jaska. Nie wiem ile w tym prawdy i troche mi sie nie chce w to wierzyc ale na wszelki wypadek odpialem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za manuala :D

Zbliżają się ciepłe dni więc się wezmę za to :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to stary temat, ale mam pytanie odnośnie grzania foteli. Jak myślicie, co może być przyczyną tego, że nagle przestały grzać oba fotele? Przyszła zima i trochę to irytuje. Proszę o odpowiedź w miarę możliwosći. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , mam taki problem , ze w moim pasacie nie działa podgrzewanie foteli , pamięć foteli i grzanie lewego lusterka. może ktoś wie co może być tego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano jeszcze grzały a teraz wieczorem nie grzeje zarówno fotel kierowcy jak i pasażera. Bezpiecznik sprawdziłem, jest do tego jeszcze jakiś przekaźnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy kostki nie odlaczyly się od fotela też tak mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aby dobrac sie do maty grzewczej, wcale nie trzeba fotela wyjmowac z samochodu.

1. Zdejmujemy pokretla do regulacji polozenia oparcia fotela.

2. Odkrecamy dzwignie regulacji wysokosci fotela.

3. Rozkrecamy i delikatnie zdejmujemy plastikowa oslone biegnaca do okola fotela.

4. Sciagamy pokrowiec z siedziska, (pokrowiec przymocowny jest kilkoma zatrzaskami i trzeba sie troche nagimnastykowac aby zdjac ale to kwestia czasu) oparciem sie nie zajmujemy bo nie potrzeba.

5. Pod pokrowcem jest mata grzewcza, ktora nalezy w niektorych miejscach oderwac od siedziska, bo jest przyklejona (delikatnie) i przystepujemy do szukania usterki, jak jest przerwana to ja lutujemy.

Nie wiem jak u innych aler u mnie czarny przewod ktory idzie w macie odpowiedzialny jest za grzanie a do niebieskiego podpiety jest czujnik temperatury w fotelu.

Ja lutowalem ten czarny.

Nastepnie wyjalem potencjometr do regulacji grzania, rozpialem wtyczki pod fotelem i cala instalacje sprawdzalem przyzadem, pozniej oczyscilem potencjometr i wszystko smiga :)

 

Ps. Caly ten zabieg ptrzeprowadzalem na odpietym akumulatorze bo kiedys ktos powiedzial ze jak sie rozepnie koske od poduchy i potem sie ja na nowo podepnie na podpietym akumulatorze to moze wywalic jaska. Nie wiem ile w tym prawdy i troche mi sie nie chce w to wierzyc ale na wszelki wypadek odpialem :)

 

Dzięki za radę.

Tym sposobem naprawiłem u siebie matę.

Przerwał się drucik.

Zlutowałem, zakleiłem taśmą izolacyjną i grzeje jak powinno.

Najwięcej miałem problemu z dopasowaniem plastików ale się udało.

Dzięki raz jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności