Skocz do zawartości
Gość Yac3k

Centralny Zamek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yac3k

witam. jestem nowy na tym forum. przeszukalem setki tematow w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie ale nic nie znalazlem. dlatego tez zakladam nowy temat.

 

Otoz w ostatnim czasie nabylem swojego pierwszego Passata ale niestety nie posiada on centralnego zamka ktorego bardzo mi go brakuje. dzwonilem do osb zajmujacych sie montazem i chca okolo 250 złoty. na allegro mozna kupic zestaw za 85 złoty. np. taki :

 

http://moto.allegro.pl/item163938267_centralny_zamek_4drz_2_piloty_najwyzszajakosc.html

 

I teraz moje pytanie brzmi: czy ktos juz cos takiego sam montował w Passku b3? czy duzo jest przy tym roboty ? albo czy ktos ma instrukcje montazu jakiegos kokretnego zestawu i moglby mi przeslac na maila? poprostu nie chcial bym zamawiac w ciemno nie wiedzac czy dam rade to zamontowac. pisalem maila do tej firmy zeby przyslali mi instrukcje ale odpisali ze nie wysla jak nie kupie :/ miedzy 85 a 250 zlotych spora roznica i mysle ze warto stracic nawet 2 dni zeby samemu to odpalic.

 

 

prosze o pomoc. z gory dziekuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klina

Sam miałem podobny problem w oplu (szacunek) którego miałem wcześniej. Kupiłem nawet siłowniki i... odpuściłem. Z następujących powodów:

 

1. Należy zdjąć poszycia ze wszystkich drzwi. Niektóre elementy (np. folie lub pianki) są tam wklejane, co oznacza że można je łatwo uszkodzić, lub źle przykleić z powrotem, a to z kolei oznacza, że potem w czasie jazdy zaczną się stamtąd wydobywać różne odgłosy (ja jestem bardzo wrażliwy na tym punkcie i wiem że nawet u "fachowców" potrafią to tak załatwić że potem :wpale: ).

 

2. Nie wiem jak jest w tym komplecie który chcesz kupić, ale u mnie nie było żadnego sensownego sposobu na przeprowadzenie kabli od drzwi do karoserii. Może u Ciebie w aucie są już jakieś instalacje w drzwiach i można się wbić do gumowych rur łączących drzwi z karoserią, ale nadal pozostaje problem zarobienia wolnych pinów w złączach.

 

3. Ostatni powód to już absolutnie moja wina. Mianowicie podczas zdejmowania plastikowej osłony progu, pękła mi ona, co wk...wiło mie tak że już miałem centrala dość.

 

Oczywiście ww powody mogą być dla Ciebie mało istotne, ale chyba warto o nich wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yac3k

dzieki za rade ;) wlasnie boje sie wystapienia takiej sytuacji i w moim przypadku.. ale chcialbym uslyszec opinie kogos kto montowal centalny w passacie b3 bo opel to opel a vw to vw :) a tak na marginesie to ja mialem podobna sytuacje do Twojej jak chcialem zamontowac glosniki do tylu... nie dosc ze rozmonotwalem pol samochodu zeby sie tam dostac a glosnikow i tak nie da sie zamonotwac to jeszcze zjechal mi sie gwin w 3 srobkach i nie mam skad teraz takich wziazc - glosnikow nie bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adi_B3

Witam!

Ja zakładałem u siebie sterownik do centralnego zamka, generalnie powinieneś dostać opis jak to wszystko podłączyć jednak sam z doświadczenia wiem że takie opisy można sobie o :mur: rozbić, ja pełen opis znalazłem na forum elektroda.pl i tam cię odsyłam bo kolesie opisali mi dokładnie każdy kolor kabelka gdzie mam podłączyć.

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yac3k

juz szukam.. dzieki wielkie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja, też w oplu :), założyłem taki zwykły zamek z allegro w 2001 roku i do dziś smiga, roboty napewno trochę jest ale mi to nie przeszkadz a satysfakcja !! chodzi do dziś bez zarzutu, jedynie jak teraz zaglądałem zmarując zamki to te gumki osłonowe się posypały ale to przeciez badziew z allegro i po tylu latach se mogą, moze i wilgoć już jakaś tam zachodzi ale działają nadal , ajkby co to wymienę silowniczki dalej będzie hulał, ani ja kiedyś ani żona teraz(bo ona go dojeżdza) nie wyobrażamy sobie używania auta bez centralnego z pilotem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yac3k

ja jak na razie nie musze sobie wyobrazasz zycia bez centralnego bo mam to na codzien w passacie ale musze sie przyznac ze straaasznie ciezko sie przyzwyczaic jak sie uzywalo i uzywa jednego auta z centralnym a drugiego bez centralnego.. ciagle zostawiam auto otwarte :D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności