Skocz do zawartości
Slabb

Volkswagen Arteon

Rekomendowane odpowiedzi

Test Autogefuhl jest zdecydowanie lepszy i dokładniejszy, więc da się to zrobić bez podlizywania się VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Test Autogefuhl jest zdecydowanie lepszy i dokładniejszy, więc da się to zrobić bez podlizywania się VW.

 

Oczywiście. Komiczny jest problem z miejscem na telefon. To trochę robienie sobie jaj z klientów, żeby w limuzynie wielkości Arteona nie mieścił się standardowy smartfon, podczas gdy już w Golfie czy B8 problemu takiego nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te pierwsze testy 'na zaproszenia' zawsze mają ugrzeczniony charakter. Ale np. stwierdził, że komfort jazdy nie wydaje się odczuwalnie wyższy niż w Passacie. Generalnie mamy obraz Arteona jako Passata w nieco ładniejszej bryle, większą przestrzenią i 'liftingu' jeśli chodzi o niektóre bolączki (inne zawieszenie).

 

Dla mnie żałosny jest head-up z szybką. Jeśli chcieli pokazać, że to klasa wyżej niż B8 czy Tiguan to head-up powinien być prawdziwy.

 

Skąd masz informację o innym zawieszeniu? Zachar nic o tym chyba nie wspominał. Wręcz powiedział, że jeśli chodzi o komfort to nie jest w stanie wyczuć różnicy między arteonem a passatem, chyba że w jakimś bezpośrednim porównaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniał tez o wyciszeniu ze 2.0 bitdi jest praktycznie nie słyszalny i można odnieść wrażenie ze pod maska nie pracuje diesel, porównał go tuguana gdzie jest dużo gorzej wyciszony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Passacie słychać diesla? 2.0 TSI słychać tylko jak mu się porządnie depnie i jest to całkiem przyjemny dźwięk :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd masz informację o innym zawieszeniu? Zachar nic o tym chyba nie wspominał. Wręcz powiedział, że jeśli chodzi o komfort to nie jest w stanie wyczuć różnicy między arteonem a passatem, chyba że w jakimś bezpośrednim porównaniu.

 

Tutaj o tym czytałem:

https://www.autocar.co.uk/car-review/volkswagen/arteon/first-drives/volkswagen-arteon-20-tdi-240-4motion-elegance-2017-review

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak piszą o nowych amortyzatorach i tulejach. Jednocześnie piszą, że mimo upgrade'u amorów i tak przy najechaniu na nierówności jest słyszalne uderzenie, więc podejrzewam, że jest podobnie jak w passacie. Zresztą Zachar także mówi, że po usztywnieniu zawieszenia czuć każdą nierówność. Podejrzewam więc, że nawet w trybie comfort nie jest tak komfortowo jak tego można by sobie życzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w Passacie słychać diesla?

 

Niemal wyłącznie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Mi się ten test bardzo nie podobał.

 

Mnie też nie, ale nie z powodu wrażenia, że był sponsorowany, bo wiem, że komuś może się szczerze podobać to, na co nawet ja bym nie spojrzał.

 

Bardziej zirytował mnie typowo dziennikarski bełkot. Na przykład, o tych światłach, co sekundę przed doświetlają zakręt. Jak on to zauważył w samo południe? Albo historyjka o inteligentnym zatrzymaniu - to, owszem, mógł przetestować, ale obawiam się, że wątpię, bo tego nie pokazał. Wszystko to razem, to jak opowieść o tym, jak świetnie działa REST w passacie B8... w czerwcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te właśnie rzeczy sprawiały to wrażenie testu sponsorowanego. Czytał materiały promocyjne zamiast testować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście. Komiczny jest problem z miejscem na telefon. To trochę robienie sobie jaj z klientów, żeby w limuzynie wielkości Arteona nie mieścił się standardowy smartfon, podczas gdy już w Golfie czy B8 problemu takiego nie ma...

 

Akurat w B8 jest to samo rozwiązanie na telefon co w Arteonie i też nie ma gdzie położyć normalnego współczesnego smartfona. W Superbie sie postarali i wyszło jak trzeba. W Golfie ta półeczka jest większa? Zmieści 5" smartfon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji - zastanawiam się czy są może takie stacje dokujące do smartfona, które wchodziły by w jeden z otworów na kubek? Wtedy kabelek USB pociągnąć z podłokietnika i było by dobre miejsce na komórkę od razu z poczłączeniem do android auto. Szybko i wygodnie. Przeglądałem allegro, ale nie znalazłem.

 

Coś jak tu na obrazku, tylko żeby od dołu była na sztywno wtyczka micro usb.aa66d9720130e16f7524804ec3622d2d.jpg

 

Ktoś coś?

Edytowane przez googie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
https://www.amazon.com/Recharge-iPhone-Lightning-Holder-Charge/dp/B00KHVY3TQ widziałem kiedyś coś takiego do iPhone ale nie kupiłem. Stwierdziłem, że nie chcę mieć wiecznie otwartego miejsca na kubki, zajętego miejsca, telefon by był za blisko, problem z prowadzeniem kabla, nie będzie działać z carplay no i pewnie będzie się gibać na dziurach. Kupiłem za to coś takiego: http://brodit24.pl/product-pol-2527-ProClip-do-Volkswagen-Passat-15-17.html + adapter do telefonu. Mam ładowanie, carplay, telefon jest dobrze widoczny i można inną nawigację na nim odpalić lub cokolwiek. Problem jest tylko w tym, że trzymadło na kabel od iPhone za słabo trzyma i kabel się czasem wypina ale to się da jakoś poprawić (choćby klejem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zakupić taki sam uchwyt (jak z mojego zdjęcia wyżej) i zobaczę czy jest tam potencjał na wrzucenie adaptera kątowego micro usb od spodu. Jak mi się uda to się pochwalę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprawdzałem to akcesorium i niestety Galaxy S6 w to nie wchodzi, jest za wąski otwór na telefon :(

Więc ja trzymam telefon po prostu w Cupholderze, a jak chce ładować to odwracam do góry nogami i podpinam kablem do gniazda 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Człowieku! Dawaj jakieś ostrzeżenie, jak wklejasz coś takiego! Obejrzałem i teraz nie mogę dojść do siebie. A narzekaliśmy tu na Zachara...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu spoko test Arteona

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wkoncu spoko test Arteona

 

Nie zauważyłem różnicy w stosunku do dwóch poprzednich. Nawet filmowe materiały promocyjne powklejali te same.

Następny taki film wyłączę w momencie, gdy zobaczę Arteona jadącego przez kwitnący rzepak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedziele na kanale motojazda pełny odcinek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez to nie passat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności