Skocz do zawartości
Slabb

Volkswagen Arteon

Rekomendowane odpowiedzi

ceny od 35ooo euro.

 

Ale np passat w pl jest tańszy jak w DE więc może ten też będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zewnatrz super. Niestety tak jak wiekszosc zawiodlem sie wnetrzem.

 

Jedynie ekran na konsoli (nowy DP ?) wyglada lepiej bo wpasowuje sie w czysta linie deski rozdzielczej. Tylko co z tego, skoro wyglada identycznie jak w naszych B8...

 

Milo ze dali nowe 7 biegowe DSG dla silnikow benzynowych. Najmocniejsze 2.0 TSI mogli podkrecic do tych 300KM (chyba ze topowo bedzie jakis R line >350KM :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie huczne zapowiedzi, że znacznie wyższa półka niż passat, że premium. Wizualizacje wnętrza zapowiadały zupełnie odmienione rozwiązania, nie spotykane wcześniej w VW.

 

A tu zwyczajnie nowy CC, czyli Passat sportback ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle tylko, że Arteon od Passata jest dłuższy prawie o 10cm (486,2cm - dokładnie tyle co Superb), z czego 5cm idzie w większy rozstaw osi (284,1cm dokładnie tyle co Superb), co na pewno wyraźnie odbija się na przestrzeni w kabinie.

Szerokość Arteona to 187,1cm, czyli o 4cm więcej niż Passat i 0,7cm więcej niż Superb.

Wysokość Arteona to 142,7cm, czyli 4 cm niżej niż Superb i 3cm niżej niż Passat.

Idąc dalej tym tropem to musi być Superb w przebraniu VW :D zapewne droższy od Passata o tyle, ile Passat droższy jest od Superba :)

Rysuje się długie, szerokie, niskie i przestronne auto z techniką i jakością materiałów VW (spasowanie elementów pewnie też tej samej jakości, co akurat nie postrzegam in plus) :)

Sporo ludzi szukało przestronności Superba z logiem VW, i sportowym wyglądem może być branie chociaż rynek zweryfikuje cenę.

Ja strzelam że wersja 280KM 2.0 TSI 4MOTION będzie się rozpoczynała od. ok 190tyś zł. doliczając do tego jakies 60tyś wyposażenia myślę że taka prawie full opcja za 250tyś będzie chodziła, gdzie podobnie wyposażone Audi A5 będzie za 330tyś do tego ze słabszym silnikiem i sporo ciaśniejsze choć niewątpliwie z lepszą jakością materiałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja strzelam że wersja 280KM 2.0 TSI 4MOTION będzie się rozpoczynała od. ok 190tyś zł.

 

A4 z quattro i 250 kucami kosztuje 180k, ja bym jednak wolał a4 za taki hajs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ceny od 35ooo euro.

 

jeśli ceny mają być od 35.000 Euro w Niemczech, to tyle samo co za podstawową wersję Passata Sedan Highline, więc analogicznie można się spodziewać że podstawka Arteona będzie w Polsce kosztowała ok. 120tyś zł.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A4 z quattro i 250 kucami kosztuje 180k, ja bym jednak wolał a4 za taki hajs

 

wiadomo, dla każdego coś innego, ja bym się jednak mocno zastanowił, bo lubię gadżety i wyposażenie. Większość elementów wyposażenia dodatkowe w Audi jest 2x droższa niż w VW, wiadomo żę za 250tyś też uczciwą A5 się zbuduje, ale tych nowinek technologicznych i asysetntów zabraknie, a największa różnica to w przestronności wnętrza i bagażnika. Jeśli Arteon ma tutaj reprezentować standard Superba, to może być to decydujący czynniki dla wielu.

PS.

Czytałem też w ubiegłotygodniowym AŚ test A5 Sportback, oczywiście dużo superlatywów, ale z minusów ciasnota z tyłu i ... trzeszcząca deska. Zaczynam się utwierdzać w tym że nawet marki w Premium (nie mówię o klasie RR, Bentley itp.) tną koszty na jakości spasowania elementów, mój brat, który pracuje w ASO BMW to samo potwierdza. Są auta za 300-400tyś zł, które po prostu się psują w taki sposób, że "nie wypada", właśnie jakieś trzeszczenia, zużycie elementów plasikowych czy chromowanych. Chyba tylko Japonia się jeszcze w tej kwestii trzyma dobrej szkoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są auta za 300-400tyś zł, które po prostu się psują w taki sposób, że "nie wypada", właśnie jakieś trzeszczenia, zużycie elementów plasikowych czy chromowanych. Chyba tylko Japonia się jeszcze w tej kwestii trzyma dobrej szkoły.

 

Wg mnie Mercedes ostatnio odskoczyl na plus z jakoscia po kiepskich latach (circa 1996-2007).

Gdybym mogl sobie pozwolic na nowa E klase (oczywiscie nie w podstawie z "piano black" na desce itp. tylko cos lepszego), nie zastanawial bym sie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no o mercu nic w sumie nie słyszałem więc się nie wypowiadam, ale może tak być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arteona do Superba nadal nie można porównywać ze względu na bagażnik (coś około 100L różnicy ze wskazaniem na Superba, to sporo).

 

Co do porównań z Audi - nie powinno się porównywaćdo A4, tylko do A5, bo to ten typ nadwozia. A5 w quattro i 252KM kosztuje 201k, ponadto wiele rzeczy podstawowych nie ma w standardzie (każą sobie płacić nawet za to, że podłokietnik jest przesuwany!). Tak że tego... nie mówmy że w tej cenie to Audi się kupi, bo się nie kupi podobnego, tylko dużo uboższe. Tak było zawsze i nic w tym dziwnego. Tak samo wyposażone Audi będzie zawsze sporo droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Edytowane przez Coxis82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przód ma spoko, tył wygląda lekko jak mercedes. Ale ogólnie na plus. środek najnowszy passat b8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że sytuacja podobna do poprzednich modeli B6/CC czyli inne blachy, a to samo wnętrze. W sumie to nawet mnie to cieszy bo moje auto nie stało się nagle "przestarzałe". Bardzo ładny tył, przód już mniej. Środek identyczny do Passata. Cena na pewno będzie wyższa, więc pewnie i tak bym drugi raz kupił Passata.

 

podzielam to zdanie - mamy już pogląd na to czego możemy się spodziewać w liftingu B8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arteona do Superba nadal nie można porównywać ze względu na bagażnik (coś około 100L różnicy ze wskazaniem na Superba, to sporo).

Niby tak, ale ja w B8 sedan mieszczę wielką gondolę ustawiając wzdłuż więc myślę, że Arteon będzie miał po prostu płytszy bagażnik niż Superb, bo będzie miał pełnowymiarowe koło zapasowe i subwoofer pod podłogą, ale na długość i szerokość powinno być porównywalnie do Paska w sedanie, a przy tym o wiele łatwiejszy dostęp. No i jeśli przestrzeń w 2 rzędzie siedzeń będzie jak w Superb, to naprawdę miodzio.

Poza tym ciekawe jaka naprawdę jest pojemność tych bagażników w niezależnych testach bo często wychodzi min. kilkadziesiąt litrów mniej niż podają.

Będę w poniedziałek na targach w Genewie to zrobię dobrą video/foto relacje z metrówką w ręku zaglądając we wszystkie schowki i pod zderzaki, ciekaw jestem dlugości siedziska, czy będzie jak w B8 czy może A6 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie gość powiedział na oficjalnej prezentacji Arteona: "w taki sposób dajemy wyzwanie markom produkującym auta premium, jednocześnie nie będąc taką marką"

i z tym się zgadzam, bo VW nie jest marką premium i nigdy nie będzie, ale challenge'uje i dobrze to robi, skoro na tym forum porównujemy to auto również do modeli Audi BMW czy Merca.

Ktoś powie auto dla ludu, a co to komu przeszkadza w dalszym ciągu jest liderem sprzedaży i wg. mnie razem ze Skodą daje świetną relację Value for money. Dobra, bo już się tu rozpłynąłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon jak bedziesz ogląadł ten samochód zwróc uwagę czy przy pakiecie r-line ma easy open i czy ma easy close wogóle.

A takto samochod fajny, ciekawe jak cene skalkulują, bo jak dobije za dobrze wyposażone 280 km pod 300tys to szkoda kasy bedzie...

Skrzynia w koncu dsg7 mokra wiec nie będzie problemu z wysokimi obrotami w 280km tak jak jest teraz w B8 no i moze moment w koncu zwieksza do 370-380Nm, golf R z dsg po lifcie dostał 400Nm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, zwrócę uwagę. Co do ceny to oczywiście teraz gdybamy, ale nie sądzę żeby full full najmocniejsza opcja przekroczyła 260-270tyś, jeśli więcej to faktycznie będzie strzał w kolano.

Chociaż znając życie i naszego rodzimego importera na pewno zostaną nałożone jakieś restrykcje na konfiguracje w PL i wszystkich opcji od razu pewnie nie uświadczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, zwrócę uwagę. Co do ceny to oczywiście teraz gdybamy, ale nie sądzę żeby full full najmocniejsza opcja przekroczyła 260-270tyś, jeśli więcej to faktycznie będzie strzał w kolano.

Chociaż znając życie i naszego rodzimego importera na pewno zostaną nałożone jakieś restrykcje na konfiguracje w PL i wszystkich opcji od razu pewnie nie uświadczymy :)

 

Nie No wlasnie co do wyposażenia myśle ze wszystko dadza na tacy jak chca byc niby premium, wyposażenie to samo co passat jedynie czytałem ze reflektory maja byc połączone z navi i wczesniej wiedzieć ze luk drogi sie zbliża i duzo wczesniej doświetlić, tak samo z system zatrzymującym pojazd jak ktos zasnął ma nie tylko zatrzymać sie i włączyć awarie ale zjechać z drogi na pobocze, ja poproszę o sprawdzenie materiałów jak bedziesz czy sa jakies różnice co do passata, czy zwiększono ilość materiałów miękkich, czy trzeszczy pod naciskiem itd tak wiec mozesz sie wykazać jak prawdziwy reporter na zlecenie forum VW passat :brawo sam masz auto wiesz co porównać, a moim zdaniem te czarne felgi to porażka i wzor i kolor i mimo ze 20 cali jakis balon dali oponę, active info display tez ma inna grafikę jak passat.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A i Szymon jak rade przetestuj zobacz ten nowy infotaiment, najważniejsze brak pokręteł czy to nie strzał w kolano bo raczej szybko głośno badz cicho nie ogarnie, mapę pewnie jeszcze da rade palcami jak w iPadzie rozszerzać tylko jak z ta płynnością jest..... i czy ekran robi naprawde wrażenie sporo większego niż te 8 cali w sensie czy wart usunięcia przycisków i pokręteł. To chyba tyle narazie z mojej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon i zobacz czy ma szyby akustyczne bo sa bezramkowe to moze nie być tak jak w A5 sportback

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy mediach zapytaj czy zawieszenie jest tak samo głośne jak w passacie B8 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności