Skocz do zawartości
rainman777

Poduszki pod silnik i skrzynię biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy.

Mam do wymiany poduchy w moim autku. Zastanawiam sie nad wymianą wszystkich.

Znacie moze koszta poduszek i jakiegoś dobrego producenta.

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tez chyba to czeka w moim passku wiec przyłączam się do prośby ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj bawiłem się z poduchą pod skrzynią biegów, a że mam automata to troszkę mi się zeszło, bo przy vr6 i automacie to strasznie ciasno.

 

Jeśli chodzi o koszt to poducha pod skrzynię kosztowała mnie 40zł (producenta niestety nie potrafię napisać, bo opakowanie wywaliłem, ale to jakaś niemiecka firma a jak ją kupowałem to sprzedawca określił ją jako poduszka meila).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Ja zmieniałem tylko tą pod skrzynią biegów.Kosztowała ok 50 zł.W 1.8 też dostęp jest kiepski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 150zł poduchy i 60zł. robocizna zmienia mi wszystkie 3szt. Myśle że cena OKI co sądzicie

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy poduszki trzeba wymieniac kompletem czy można np jedną???

Która może być uwalona jeżeli jak się puści gaz i znowu doda tak powyżej 2000 obr/min to jest szarpnięcie??

dzisiaj sprawdzałem poprzez to że brat próbował ruszyć na ręcznym a ja patrzyłem na silnik i zobacyzłęm że przy takiej akcji silnik unosi się jakieś 4 cm do góry (na biegu wstecznym) czy to jest dobrze czy coś nie tak?? jak spraedzić tą pod skszynią???

Jeszcze jeden objaw - jak jadę i wrzucam 2 bieg puszczam delikatnie sprzęgło i następnie daje gaz to jest szarpnięcie później spoko tak samo jak na każdym innym biegu jadę tak około 2000 - 3000 tys. obr puszcze jest szarpnięcie - nacisne spowrotem i znowu szarpnięcie.

 

która może być walnięta i czy da się to samemu zrobić bez kanału???

czekam na odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Poduszka pod skrzynią jest olejowa.Najczęściej ulegają rozwulkanizowaniu i wtedy wycieka z nich olej - trzeba wymienić.Przednia jest tylko gumowa - trzeba patrzeć na nią od spodu auta podnosząc delikatnie silnik np. lewarkiem.Tylna poduszka silnika nie powinna się popsuć.Nie trzeba wymienić wszystkich na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lobus1985

u mnie jest to samo z tym szarpnieciem przy zmianie biegów a dodatkowo przy odpuszczeniu i wcisnieciu gazu spowrotem tez szarpnie i mechanik powiedział ze to poduszka pod skrzynią biegów. bede wymieniał pewnie nie długo to napisze czy cos sie polepszyło. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności