Skocz do zawartości
failure

Skręca na prawą stronę - robione już dosłownie wszystko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

opiszę swoją historię związaną z problemem ściągania auta na prawą stronę. B5 sedan 1999 rok 1.8t

Jakiś rok temu robiłem zbieżność, auto jechało świetnie, idealnie prosto, równo. Po jakimś miesiącu sielankowej jazdy auto po puszczeniu kierownicy zaczęło skręcać na prawą stronę. Przez ten miesiąc nie było żadnego wypadku, spotkania z krawężnikiem, wpadnięcia w mega dziurę itp itd. No i się zaczęła moja walka która trwa do dziś!

1. Zamieniałem opony stronami - NIC

2. Zmieniłem opony z letnich na zimowe/z zimowych na letnie (NOWE WSZYSTKIE) - NIC.

3. Zrobiłem niedawno jeszcze raz zbieżność, były rozbieżności (wklejam zdjęcie z wydruku), ale to NIC NIE POPRAWIŁO.

4. Robiłem zaciski hamulcowe (jeden był zapieczony)

5. Auto było sprawdzane na dwóch stacjach diagnostycznych i u jednego mechanika - wszyscy ludzie byli zaufani, znajomi, skrupulatnie sprawdzali każdą część zawieszenia. Wszystko jest niby w porządku....

 

Naprawdę już nie mam pojęcia czemu to auto skręca. Jak jadę prosto np. 120km/h to kierownicę mam oczywiście skręconą lekko w lewo, jakby auto jechało cały czas krzywo.

Samochód skręca następująco: Znajdując się przy lewej krawędzi pasa ruchu i puszczając kierownicę, auto dokładnie na drugim słupku, czyli po 200m spotyka się z linią po prawej stronie.

Czyli nie jest to jakieś ostre ściąganie, ale jednak !!

 

Proszę o pomoc naprawdę już ręce opadają, robię codziennie 100km po autostradzie i mam dość....

 

30tnb0i.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie: dwóch mechaników, ustawienie zbieżności i dalej auto lekko uciekało na prawo.

 

W końcu pojechałem do: http://www.geometria-czeslawduda.pl/

Chłopaki zajmują się tylko geometrią podwozi. Jak oni ustawili to auto jechało jak po sznurku. Przy okazji wyszło, że auto fabrycznie ma różnicę 3mm między przednimi kołami. Jedno jest o 3mm bardziej do tyłu.

 

Ogólnie na Śląsku się mówi, że u DUDY robi się już beznadziejne przypadki ściągania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wózek pod silnikiem do przesunięcia w prawo o 1mm. Wyrównać się kąty pochylenia przodu i przestanie ściągać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem tylna belka nie ma wpływu na ten skręt. Zużyta np. tuleja metalowo-gumowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo lozysko w przednim prawym kole,nie bylo go slychac ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przypadkiem tylna belka nie ma wpływu na ten skręt. Zużyta np. tuleja metalowo-gumowa

 

U mnie właśnie tuleje belki odpowiadały za wszelkie problemy z zbieżnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ,sprawdz kolego tuleje u mnie tez jedna byłas spekana i dawała popalic , wymieniłem obie same gumy i była poprawa w jezdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok panowie sprawdzę te tuleje,a prosze powiedzieć, po wymianie trzeba robić zbieżność na nowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok panowie sprawdzę te tuleje,a prosze powiedzieć, po wymianie trzeba robić zbieżność na nowo?

 

Teoria głosi że tak ale ja nie robiłem po wymianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności