Skocz do zawartości
Gość Marcin-Gora

Błędy auto stoi... 765 oraz 65535

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin-Gora

Witam szanownych kolegów-będac wczoraj w trasie powrotnej do domu spotkala mnie niemiła niespodzianka...po jezdzie ze stała predkoscia 120-130 km\h i hamowaniu na przjezdzie kolejowym auta zaczeło strasznie szarpac podczas przyspieszania na 2 nastepnie na 3 biegu az zgasło...potem tylko hol-podpiecie pod kompa i błedy: 765-czujnik połozenie mech. wyznacznika dawki G oraz 65535 nie zdefiniowany. Pragne zaznaczyc, że 2 miesiace temu został wynieniony sterownik silnika na niewiadomego pochodzenia, ponieważ ze wczesniejszym nie było komunikacji. Prosze o rade :mur::zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
że po stronie sterownika leży wina

 

 

Tak, bo zgłoszenie błędu 65535 to zupełny brak komunikacji z jednostką sterującą.

Błąd jednostki kontrolnej lub modułu wewnętrznej kontroli. Brak zasilania jednostki kontrolnej lub zła jakość masy. Możę też być uszkodzony sterownik ale to raczej ostateczność.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam historii awarii i napraw autka. :zalamany:

 

Bardzo ciężko mi się ustosunkować ale coś mi się zdaję, że wrócił problem z przed dwóch miesięcy. Tylko zastanawiam się teraz czy błędy wymienianego komputera nie powoduje coś innego (instalacja). To by mogło wskazywać, że poprzedni komputer mógł być w porządku tylko inastalacja do niego może szwankować, co również może powodować bardzo sugestywny błąd. Sam błąd jest opisowy i dość bardzo ogólny.

 

Nie chcę naprowadzać na sugestie - za mało danych które mogły by coś nam więcej dać do myślenia. Na samo stwierdzenie silnik zgasł można by tu wymienić całą listę awari sterownika silnika - tylko wyjaśnienie tego co tak naprawdę to powoduje to może zająć trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin-Gora

A więc znam pewne konkrety...sterownik okazał sie sprawny, podmiana drugiego wykluczyła jego awaria.

Wina leży po stronie pompy...a mianowicie765-czujnik połozenie mech. wyznacznika dawki G -jak sie do tego ustosunkowac?Co najlepsze...2 miesiace temu pompa była kompleksowo sprawdzana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy sprawdzeniu mogło być OK ale może być coś co powoduje co jakiś czas awarię tego czujnika (Ja bym go wymienił na nowy)

 

Najlepiej podjedź do jakiegoś dobrego pompiarza niech sprawdzi tą pompkę dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin-Gora

Panie Marku-czy może jest Pan w stanie okreslic gdzie szukac tego czujnika oraz czy mozna sprawdzic przyblizony koszt jego wymiany?Z góry serdecznie dziekuje

 

PS-czy pompa z AFN pasuje do 1Z?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest przy pompie ale najlepiej i najtaniej podjechać do dobrego warsztatu zajmującego się pompami wtryskowymi.

 

1Z-AFN Pompy niczym za wiele się nie różnią ale jednak się różnią minimalnie konstrukcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin-Gora

Prosze mi tylko powiedzieć czy uszkodzenie ECU może powodować bład wyznacznika mech. dawki paliwa? Auto odpala co jakis czas i po jakimś czasie gasnie...pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności