Skocz do zawartości
Gość JacoXLI

Wspomaganie hamulców - raz jest raz nie ma !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JacoXLI

Przy jeździe na luzie (w górach) po kolejnym 3-4 przyhamowaniu przestaje działać wspomaganie!!! A skrzyżowanie coraz bliżej....

Już myślałem że silnik zgasł, ale nie.

Po przegazówce wspomaganie wraca, choć nie od razu.

 

Co jest grane - gdzie szukać usterki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usterki napewno należy szukać w układzie hamulcowym.

 

1. Najpierw należy sprawdzić czy uład nie jest zapowietrzony lub przez tłoczki hamulcowe nie dostaje się powietrze które zapowietrzają układ. Jak to sprawdzić? - odpowietrzyć każdy zacisk i sprawdzić z którego zacisku wydobywają się pęcherzyki powietrza. Również może być luźny przewód hamulcowy ale to raczej by ciekł płyn z niego - również warto przejrzeć przewody na tę ewentualność.

 

2. Następnie warto by zainteresować się pompą hamulcową, może ona również przepuszczać płyn co po kilkukrotnym naciśnięciu pedału nie jest już hamowanie na takim samym poziomie i stosunkowo pedał staje się miękki.

 

3. Serwo wspomagania również może być wypracowane - przepuszcza (lub luźne opaski zaciskowe od przewodów podciśnieniowych). Serwo można sprawdzić podłączając urządzenie podciśnieniowe z manometrem sprawdzając przy tym szczelność serwa.

 

4. Płyn hamulcowy wymienia się co 2 lata jeśli nie był dawno wymieniany również układ hamulcowy może być sprawny w 50%. Przy wymianie płynu hamulcowego stosuje się tylko płyn DOT4/5 tego samego producenta co system hamulcowy - a najlepiej orginalny VW. Płyn orzy wymianie (w ilości 1litr w układzie) trzeba przetoczyć/przepłukać i w tym celu potrzebne będzie nam 2 litry płynu do całego układu po 0,5l na każdy zacisk.

 

pynhamulcowyatebp3.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JacoXLI

Hamulce w normalnych okolicznościach działają bez zarzutu, choć z przodu kończą się klocki.

 

Problem występuje (zdarzył się dwa razy) przy jeździe na luzie.

Czytajmy ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w komorze silnika jest pompka/zaworekpodcisnieniowy połączony z serwem. Sprawdź wszystkie ciniutkie przewody pociśnieniowe w okolicy serwa. Ten zaworek znajduje sie dokładnie po środku za silnikiem patrząc od przodu, mialemtaki przypadek i pomogło, wtedy u mnie nie bylo hamluców na wolnych obrotach jak jechalem okolo 50km/h to byly super.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

moze ktoś z was mi pomoze

mam passata z 2002 TDi i od jakiegoś czasu rano albo po kilku godzinach postoju ma problem z odpaleniem,kręci ,kręci i dopiero po kilku minutach odpala

byłem u różnych magików i w serwisie na komputerze i nikt nic nie wie

moze pompa,moze pompowtryskiwacze a moze cos ,zmieniłem świece i tez nic

prosze o pomoc

gdzie szukac usterki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JacoXLI

Wczoraj chyba rozwiązałem problem - prowizorycznie.

Krócieć podciśnienia z "vacumpumpe" był nieszczelny.

Kilkukrotne hamowanie na luzie wyczerpywało zapas

podciśnienia potrzebny do samoczynnego uszczelnienia.

 

Króciec wychodzi z tyłu głowicy (obudwa pompy) na prawą stronę auta(!?!),

pod przewodem powietrza, dla dobrego dostępu zdemontowałem gumowe kolano pp.

Mocowanie rurki szczelne, sam króciec ruszał się w korpucie pompy !!!.

Delikatnie zapunktowałem obudowę wokół króćca (znieruchomiał), pomazałem butaprenem.

 

Dziś jeszcze nie było niespodzianki (170km - 2 godz jazdy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności