Skocz do zawartości
Konrados

Wieje mi w środku...

Rekomendowane odpowiedzi

witam ja mam inny problem w swojej paskudzie , a mianowicie piszczy mi lewy wiatrak pod maska i spod niego lecą delikatne iskry jak spoglądałem po ciemku jak mogę uniknąc wymiany czy jakis detergent moze usunąc wade , a może łozysko nie ma smarowania może jakis syf się dostał ?? z góry dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dibo27

witam mam pytanie czy przy wymianie węża który idzie z silnika do nagrzewnicy muszę rozbierać cały kocpit ???????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe temat w którym mam nadzieje rozwiejcie jedna z moich wątpliwości.

Otóż mam taką przypadłość, że w czasie jazdy, gdy climatronic jest wyłączony to pod wpływem pędu powietrza z kratek wieje. Eliminuje ten objaw tak: włączyc nawiew/ustawic obieg zamkniety/wyłączyć.

Czy przypadkiem nie powinien być zamknięty domyślnie juz przy starcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe temat w którym mam nadzieje rozwiejcie jedna z moich wątpliwości.

Otóż mam taką przypadłość, że w czasie jazdy, gdy climatronic jest wyłączony to pod wpływem pędu powietrza z kratek wieje. Eliminuje ten objaw tak: włączyc nawiew/ustawic obieg zamkniety/wyłączyć.

Czy przypadkiem nie powinien być zamknięty domyślnie juz przy starcie?

 

Wyłącz nawiew przed końcem jazdy,po wyłączeniu i ponownym załączeniu samochodu powinno być tak ustawione jak przed wyłączeniem auta.Jeżeli nie,to jest coś nie halo ;)

Jak jest przy włączonym climatronicu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

climatronic działa wporzadku.

Wyłącz nawiew przed końcem jazdy,po wyłączeniu i ponownym załączeniu samochodu powinno być tak ustawione jak przed wyłączeniem auta.

 

No niestety nie sprawdza sie to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna Panowie, a co to może być, jak wchodzę w lewy zakręt to mi jakby świeższym powietrzem dmucha, szczególnie zauważalne to jest przy włączonej klimie? Klima sprawna, nabita, wyczyszczona, odgrzybiona, filtr kabinowy zmieniony, nieszczelności na podszybiu nie mam, woda się nie leje, cały układ przewietrzania szczelny - ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurna Panowie, a co to może być, jak wchodzę w lewy zakręt to mi jakby świeższym powietrzem dmucha, szczególnie zauważalne to jest przy włączonej klimie? Klima sprawna, nabita, wyczyszczona, odgrzybiona, filtr kabinowy zmieniony, nieszczelności na podszybiu nie mam, woda się nie leje, cały układ przewietrzania szczelny - ktoś ma jakiś pomysł?

 

Sprawdź czy climatronic nie wywala jakichś błędów na początek.http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=54&highlight=b%B3%EAdy+klimatyzacji

 

 

climatronic działa wporzadku.

 

 

No niestety nie sprawdza sie to...

 

A to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1046&highlight=sprawdzanie+klimatyzacji widziałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

climatronic sprawdzany i z poziomu panelu i z VAGa, zero błędów - generalnie cały układ przewietrzania, ogrzewania i klimatyzacji chodzi super, trzyma temperatury, nie ma problemów z klapami, czynnik nie ucieka, sprężarka troszkę popiskuje na łożysku sprzęgła, ale to nie ma wpływu, bo nawet pasek klinowy nie drgnie, więc nie może być mowy o szarpaniu obrotami sprężarki.

Pomysły mi się skończyły, przeczytałem sporo na temat klimy i ogrzewania, ale nie znalazłem nic w związku z moim tematem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mcichyyy

witam, u mnie wieje ale od strony kierowcy, tak jakby spod kierownicy. przy jeździe miejskiej nie czuć, ale powyżej 90km/h zimą nie da się jeździć! ogrzewanie na maxa na nogi i i tak nie pomaga. pomóżcie co to może być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, u mnie wieje ale od strony kierowcy, tak jakby spod kierownicy. przy jeździe miejskiej nie czuć, ale powyżej 90km/h zimą nie da się jeździć! ogrzewanie na maxa na nogi i i tak nie pomaga. pomóżcie co to może być???

 

Odkręć płytę pod kierownicą. Schyl się i zajrzyj w grodź od środka. Centralnie przed oczami w grodzi masz niezaślepioną dziurę. Po prostu uszczelka stamtąd wypada i już.

 

Ja kupiłem już 3 szt i wszystkie 3 wparowały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, u mnie to nawet ogrzewanie praktycznie nie pomaga.

Nagrzeje auto w środu, wyłącze ogrzewanie i w 5min całe ciepło ucieka.

Mi natomiast tak samo wieje z okolic kierownicy, zajmę się tym z rana.

Ale wieje mi też z miejsca przy słupku na dole skąd wychodzi pas bezpieczeństwa, i nie ważne jaka prędkość jest.

I odnośnie tego mam pytanie, czy między komorą silnika a wnętrzem są jakieś miejsca w których może mi wpadać powietrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa miejsca gdzie przechodza kable,normalnie to sa tam gumowe zaślepki ale moze ktoś przeciągał jakiś dodatkowy kabel albo coś i zaślepka mogła wypaść i dlatego wieje,musisz sprawdzić ściane grodziową czy wszystko dobrze wygląda a przy pasie że wieje to już grubsza sprawa,moze wjedz na kanał i zobacz czy w podłodze masz wszystkie zaślepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak że nawiew zawsze na szyby:) ale od nóg czuć zimne powietrze:) Moze na dniach posprawdzam wszystko i jak coś będzie nie tak to opisze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio (jakiś miesiąc temu) właśnie te zaślepki pod tapicerką naprawiałem.

Na myjni zalało mi tamtędy samochód, bo owe zaślepki były wyciągnięte, teraz zalepione dokładnie.

Wieczorem dla pewności jeszcze sprawdzałem je, i wszystko ok.

Wydaje mi się właśnie że coś nie tak może być z ścianą grodziową, bo prawdopodobnie ktoś demontował deske.

Tylko jak sobie wyobrażam zabawę z demontażem deski to ręce opadają ...

Jutro planuje rozebrać wszystkie boczki, słupki, plastiki i przejechać się bez w celu sprawdzenia skąd wieje.

Choć obawiam się że bez zabawy z deską się nie obejdzie, tam powinno być jakieś wygłuszenie czy coś?

Ewentualnie czy dużo jest miejsc w ścianie przez które te powietrze może mi wpadać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zauwazyłem że przy hamowaniu z około 100 km/h czuć było zimniejsze powietrze wpadające do kabiny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie już za przeproszeniem tak to irytuje że pomału się zastanawiam nad zmianą samochodu ...

Dzisiaj zacząłem zabawe w detektywa, i dokładnie przejrzałem uszczelkę klapy bagażnika.

Tylko przy ponownym jej zakładaniu jestem zielony jak ma to wyglądać w miejscach przy tylnych światłach.

Mógłby ktoś podesłać zdjęcie jak to wygląda poprawnie u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylu błędów ortograficznych w życiu nie widziałem !!!!. Widać teraz jacy wykształceni rodacy wyemigrowali do Anglii,aby reprezentować naród Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylu błędów ortograficznych w życiu nie widziałem !!!!. Widać teraz jacy wykształceni rodacy wyemigrowali do Anglii,aby reprezentować naród Polski.

 

Że niby czego, kogo się to tyczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylu błędów ortograficznych w życiu nie widziałem !!!!. Widać teraz jacy wykształceni rodacy wyemigrowali do Anglii,aby reprezentować naród Polski.

 

A co cię interesuje gdzie kto gdzie i po co? Boli Cię to tak to zwroc uwage na PW wlascicielowi tematu a nie spamujesz tutaj nie wnosząc nic do tematu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

W moim pastuchu mam taką drąbną wkurzającą przypadłość. Nawiew wyłączony, radio wyłączone a po odpaleniu z pod deski roździelczej dochodzą jakieś hałasy, typu pracyjąca silnik który się zaciera lub chaczy o coś. Jest to strasznie irytujące, szczególnie jak jadę z wyłączonym radiem. Na pewno nie jest to wentylator, gdyż nie hałas jest jednostajny niezaleznie od obrotów wentylatora nawiewu. Tak samo jeśli chodzi o radio. Macie jakiś pomysł, co to może być? Jakiś silniczek od klapek w środku czy coś innego???

 

PZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności