Skocz do zawartości
mario732

Świeca na 3 tłoku problem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , do tej pory wszystko było OK , no ale , koledzy cały czas wspomniana świeca zachodzi czarnym nagarem , , wymieniłem przewody , cewka wymieniona , świece , i bez zmian , kurde za niedługo na urlop chciało by się jechać , dajcie jakieś sugestie co by można jeszcze zdziałać , może coś powie po podpięciu pod kompa , tylko gdzie tam grzebać? Komunikat w błędach - cylinder trzeci - rozpoznano wypadanie zapłonu.

Edytowane przez mario732

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić ciśnienie sprężania czy na tym trzecim nie odbiega od reszty.

Mogą być też winne pierścienie i wali ci olej do komory spalania co widać na świecy.

 

U mnie tak było ale na 4-tym, a ciśnienie na wszystkich było ok, pomogła nafta, pierścienie "puściły" i jest już ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzić ciśnienie sprężania czy na tym trzecim nie odbiega od reszty.

Mogą być też winne pierścienie i wali ci olej do komory spalania co widać na świecy.

 

U mnie tak było ale na 4-tym, a ciśnienie na wszystkich było ok, pomogła nafta, pierścienie "puściły" i jest już ok.

 

Marek , ale gdyby olej walił do komory spalania to z wydechu musiałoby iść na niebiesko , a nie leci nic takiego, poza tym głowica jest po kapie , pierścienie na tłokach nówki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie musiałby dymić - wystarczy niewielka ilość oleju w komorze aby świeca była czarna......ale i tak już obaliłeś tę teorię bo masz nowe bebechy.....zmierz przynajmniej ciśnienie to nie zaszkodzi....a na koniec zostanie Ci wtryskiwacz do sprawdzenia, może być nieszczelny i leje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie koniecznie musiałby dymić - wystarczy niewielka ilość oleju w komorze aby świeca była czarna......ale i tak już obaliłeś tę teorię bo masz nowe bebechy.....zmierz przynajmniej ciśnienie to nie zaszkodzi....a na koniec zostanie Ci wtryskiwacz do sprawdzenia, może być nieszczelny i leje.

 

Maro podziałam z tym wtryskiwaczem jutro , dzięki za poświęcony czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności