Skocz do zawartości
mrw

Aktualizacja map - Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Rafał

 

Mała rzecz a cieszy. Zmodyfikowałem niedawno aukcje gdzie na dole dołożyłem linka do Galeriallegro:

 

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia2/galeria/8476214/1/

 

Ze względu na ograniczenia nie udało się zamieścić wszystkich zdjęć ale myślę że można się i tak zorientować po tych zamieszczonych.

Fotki zrobione po ostatnim spocie z kol. szylton (Szymonem). W Discovery (Pro i Media) jest opcja której nie mam w Colubusie. A mianowicie w menu NAWIGACJA:

Ustawienia> Komunikaty nawigacji> i tu dalej .... jest opcja do włączenia/wyłączenia komunikatów dźwiękowych od punktów Personal POI. Po informacji od Rafała poprawiłem aby komunikaty były tylko dla kategorii 01 do 06 czyli te "policyjne".

 

Przy okazji podpowiem jak można poszukać /sprawdzić/ te POI u sąsiadów: w Niemczech, Czechach czy na Węgrzech /lub np. Francji/ na przykładzie Discover Pro - ponieważ ma na środku przycisk: Cele specj.

Po naciśnięciu go wybieramy na dole Cele specjalne. Wybieramy interesującą nas lokalizacje np. Niemcy>Lipsk i szukaj po Personal POI i dalej wybieramy np kategorie: 08 Orlenu EU i pokaże nam stacje orlenowskie czyli Star w tej lokalizacji. Albo inaczej można - wyszukiwanie po trasie - i dalej Personal POI i wybrana kategoria którą ma znaleźć po trasie naszej podróży z punktu A do B.:dobrze

 

Marek, wielkie dzięki za zmianę komunikatów dla tych 1-6. Dzisiaj zrobiłem trasę do Kielce-Warszawa i nawet na wyłączonej Navi w DP a widou tylko w AID ostrzegał dzwiękiem. Wiec mialem pewnośc że to "podejrzane" miejsce a nie McD czy Lidl ;-)

 

Przetestowane - działa.

 

Wielkie dzięki. Za kilka dosłownie złotych dodatkowa przyjemność z czegoś nwego w autku (i praktycznego)

 

Polecam

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek, wielkie dzięki za zmianę komunikatów dla tych 1-6. Dzisiaj zrobiłem trasę do Kielce-Warszawa i nawet na wyłączonej Navi w DP a widou tylko w AID ostrzegał dzwiękiem. Wiec mialem pewnośc że to "podejrzane" miejsce a nie McD czy Lidl ;-)

 

Przetestowane - działa.

 

Wielkie dzięki. Za kilka dosłownie złotych dodatkowa przyjemność z czegoś nwego w autku (i praktycznego)

 

Polecam

 

Rafał

 

Okej - dzięki Rafał - teraz pakiet Max POI ma "sygnały" tylko dla kat 01 do 06. Przetestuj jeszcze wyłączenie tego sygnału Jak to się będzie sprawdzało.

 

Po tym co piszecie, coraz bardziej zazdroszczę Wam Passata z DP i Car Net-em. Mam nadzieję że wcześniej czy później zmieni się fotka z moim autem. Ciekawe jak będą "śmigały" te nowe wersje Discover Pro i Columbusa o przekątnej 9,2" ? Zobaczymy może już w tym roku na przykładzie Octavii po FL i Golfie też po FL (luty-marzec).

Edytowane przez maol72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że pika, aczkolwiek np przy fotoradarze to zapikał jak byłem dokładnie obok niego, a to już za późno na przypilnowanie prędkości (to wina DP, tak po prostu ma...). Niemniej jednak dodatek bardzo fajny, polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ikony tych POI wyświetlają się również na AID, czy tylko na DP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ikony tych POI wyświetlają się również na AID, czy tylko na DP?

 

Hej, niestety na AID ikony POI się nie wyświetlają. Ubolewam nad tym ;-(

Pocieszające jest to, że jest sygnał ostrzegawczy gdy na DP wyświetla się np media lub phone itd.

 

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, niestety na AID ikony POI się nie wyświetlają. Ubolewam nad tym ;-(

Pocieszające jest to, że jest sygnał ostrzegawczy gdy na DP wyświetla się np media lub phone itd.

 

Pozdrawiam

Rafał

 

Sygnał dźwiękowy dla punktów POI będzie się pojawiał w nowych wersjiach Discover Pro czyli MIB2 Inaczej mówiąc są to nowe wersje DP od 2016 które mają na pokładzie App-Connect (Android Auto, Car Play i Mirror Link). Jeśli jest DP z 2015 i ma tylko Mirror Linka to ostrzeżenia dźwiękowe nie będą się pojawiały. Potwierdzają to forumowicze z tym nowszym sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dodam, że wspomniany sygnał dźwiękowy jest odtwarzany na tych samych zasadach, co komunikaty nawigacji, a co za tym idzie - przycisza muzykę*(o ile mamy to skonfigurowane w DP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko dodam, że wspomniany sygnał dźwiękowy jest odtwarzany na tych samych zasadach, co komunikaty nawigacji, a co za tym idzie - przycisza muzykę*(o ile mamy to skonfigurowane w DP).

 

Nie potwierdzam - wręcz zaprzeczam. POI nie przycisza muzyki (w moim przypadku). Mogę je zrobić głośniej lub ciszej, bez wpływu na odwarzaną muzykę :-) zrobiłem sobie lekko słyszalne i jest super. Żaluję jedynie że AID nie wyświetla POI :-(

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Eeee... Nawigacja też nie przycisza mi muzyki....

 

Jutro to wszystko sprawdzę :-) ... się zakręciłem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisza, przycisza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż sprawdziłem... i okazało się źe przycisza i nie przycisza ;-)

Przycisza jeśli w ustawieniach komunikacji nawigacji drugi suwak od góry "Zmniejszanie głoś.multimediów (kom.naw)" ma wartość inną niż 0.

Nie przycisza wtedy gdy ów suwak jest na kompletne minimum, na 0 i wtedy zwiększamy głośność górnym suwakiem "Głośność"

 

Ja ten drugi miałem na 0 i wtedy nawigacja i punkty POI nie wyciszają muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc pozwolę sobie zacytować siebie raz jeszcze:

Tak tylko dodam, że wspomniany sygnał dźwiękowy jest odtwarzany na tych samych zasadach, co komunikaty nawigacji, a co za tym idzie - przycisza muzykę*(o ile mamy to skonfigurowane w DP).
To chyba oczywiste, że jeśli mamy wyłączoną tą funkcję, to wobec POI również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytować siebie wielka rzecz ;-)

 

Bez urazy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak cytować, to tylko ludzi wielkich! :jupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie ;-)

 

Wracając do głośności i POI, nie bawiłem się ustawieniami i nie wiedziałem, że można to tam tak ciekawie poustawiać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Discover Pro jest dużo ciekawszy niż nawet Columbus MIB2. :smutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie działają znaczki POI przy Google Earth, po przełączeniu na zwykłe pokazują się - czy u kogoś tak jest?

Druga rzecz co jakiś czas wyskakuje błąd danych nawigacyjnych i konieczne jest twarde zresetowanie DP, byłem z tym w serwisie 3 razy nic nie poprawili mimo niby wgrywania nowszego softu - DP z początku 2015 więc chyba MB1.

Będę domagał się wymiany całego urządzenia, czy możliwe żeby wymienili na MB2 ?4b356fe2672e1bf20d494bea1bce641c.jpg

Edytowane przez IQM1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyskakuje błąd danych nawigacyjnych i konieczne jest twarde zresetowanie DP

 

Miałem takie coś po majowej aktualizacji, ale ostatnia aktualizacja pomogła i do tej pory nie wystąpiło ani razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, miałem te same błędy bazy danych. Serwis oczywiście nic nie zrobił. Wystarczyło zaktualizować mapę (tylko wszystkie) i po kłopocie.:jupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam, miałem te same błędy bazy danych. Serwis oczywiście nic nie zrobił. Wystarczyło zaktualizować mapę (tylko wszystkie) i po kłopocie.:jupi

 

Mam tak od początku, robię wszystkie pełne aktualizacje i nic to ie zmienia ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem podobny problem w sierpniu gdy aktualizowałem mapy. Zrobiłem sobie dłuższą przerwę, wyskoczyłem do sklepu a tymczasem mapy wgrywały się w aucie na parkingu w galerii handlowej. Niestety przerwa była dłuższa niż 20 minut i radyjko sie wyłączyło. Nie chciało "zaskoczyć' czyli kontynuować wgrywanie map. Robiłem reset navi do ustawień fabrycznych i nic nie pomagało. Do głowy przychodziły już tylko 2 wariany rozwiązania: albo samemu zdjąć klemę z akumulatora i zrobić jaki reset albo pojechać do serwisu żeby coś pomogli. Gdy odstawiałem auto do garażu pojawił sie podobny komunikat (a może nawet identyczny). I wtedy od nowa ruszyło wreszcie wgrywanie map. I "kiblowałem" w garażu ponad godzinę i pilnowałem co 15 min aby włączać zapłon i dokończyć całą aktualizację. Ale zakończyło się pozytywnie.

 

Nie macie wrażenia że algorytmy układania tras (przy każdej aktualizacji map) są coraz to gorsze?

Edytowane przez maol72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności