Skocz do zawartości
agamek12

Krótki problem z odpaleniem BMR

Rekomendowane odpowiedzi

Co to może być?:

przedwczoraj po kilkudziesięciokilometrowej jeździe i około godzinnej przerwie auto zapaliło dopiero za 5-6 razem? I to dopiero wtedy, gdy potrzymałem jeszcze z 1-2s rozrusznik gdy już czułem, że auto pracuje? Potem już wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręć filtr paliwa i sprawdź czy nie masz w nim opiłków. Profilaktycznie nie jeździj z mniej niż połową zbiornika, bo może szwankować pompa paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek czemu liczba mnoga? Poza tym ja nie wierzę, że paliwo ma jakiś znaczący wpływ na działanie pompy wysokiego ciśnienia. Prędzej to są wady materiałowe.

Ja obstawiam że problem jest pompą (inaczej pewnie napisałby o małej choince na desce). G28, G40 dają spiralkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, padło mi kółko rozrządu i żadnej spiralki nie było, a odpalał dokładnie tak z opóźnieniem, tylko tyle że za każdym razem i to bez błędów nawet w kompie. A później już nie odpalił bez dodania gazu, aż wywalił błędy G40. A w PD brak pompy wysokiego ciśnienia, jest wstępna w zbiorniku i wacum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na gorącym nie odpala , dopiero jak trochę ostygnie to na 99% czujnik położenia wałka rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli na gorącym nie odpala , dopiero jak trochę ostygnie to na 99% czujnik położenia wałka rozrządu.

A nie powinna się świecić kontrolka na blacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędy w kompie były, ale na blacie nie było kontrolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagnostyka komputerowa potwierdziła błąd - brak sygnału z czujnika położenia wałka rozrządu. Jutro wymiana na Febi/Bilstein(?) i zobaczy się co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany tego czujnika trzeba rozpinać rozrząd? Mechanik twierdzi, że nie da się inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cała imprezka kosztuje mnie 130zł za czujnik i 200zł za wymianę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety miałem to samo, jak masz rozrząd do wymiany w niedługim terminie to możesz od razu machnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpala przeważnie za 2 razem czy to też może być czujnik położenia wału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być czujnik położenia wału, może być rozrusznik, a może być dwumas

 

u mnie był winny raczej dwumas chociaż pojechałem wymienić czujnik położenia wału, którego też zmieniłem

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/148203-quot-switch-off-ignition-quot-TDI-CR-170-CFGB-2011/page5 zobacz proszę post #87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są spryciarze, którzy wymieniają czujnik położenia wałka rozrządu bez ruszania rozrządu. Ścinają trochę obudowę czujnika. Podobno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności