Skocz do zawartości
coberas

B5 2000 1.8 20v LPG BRC24 błąd 17925

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj podczas jazdy po przejechaniu 3km na światłach zgasł mi silnik i już nie chciał odpalić.

Z rana po odpaleniu auto pracowało na benzynie i w momencie zgaszenia nadal było na benzynie.

Nie zdążyło się jeszcze przełączyć na gaz.

Próbowałem go odpalić ale kręci i nic, dodatkowo zauważyłem że przełącznik od gazu się nie świeci to zepchnąłem auto na pobocze sprawdziłem wszystkie bezpieczniki obok deski rozdzielczej i wszystko gra.

Próbuje jeszcze raz odpalać i kontrolka od gazu się już świeci w pozycji benzyna ale nadal nie rusza.

Odpaliłem awaryjnie na gazie i dojechałem na miejsce. Po sprawdzeniu VAG mam takie błędy:

 

16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit

P0130 - 35-10 - - - Intermittent

16500 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Implausible Signal

P0116 - 35-10 - - - Intermittent

17925 - Main Relay (J271): Electrical Malfunction

P1517 - 35-10 - - - Intermittent

 

Sonda i czujnik temp miałem już wcześniej ale ten 17925 pojawił mi się pierwszy raz. Nie wiem czy nie przez to że każdy bezpiecznik wyciąłem i sprawdzałem. Znalazłem wpis że może być uszkodzony przekaźnik i sposób na szybką diagnozę:

 

Pierwsze co, wtryski mają zasilanie, sonda ma zasilanie grzałki? Zasilanie na cewce przekaźnika pompy paliwa jest? Przecież to 10 minut i masz diagnozę. Łącząc pin 30 przekaźnika z pinami 87A i 87F możesz na próbę wyeliminować przekaźnik.

 

Ale nie wiem gdzie szukać tych pinów pomoże ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok temat można zamknąć po wymianie czujnika G62 wszystkie błędy zniknęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności