Skocz do zawartości
wloczykij555

Passat 3B - Grzechotanie pod deską rozdzieczą

Rekomendowane odpowiedzi

Nurtuje mnie kwestia grzechotania pod deską a konkretniej mówiąc - do szewskiej pasji mnie doprowadza.

 

Grzechotanie pojawia się podczas ruszania, gdy po puszczeniu pedału sprzęgła obroty spadają i pojawiają się delikatne wibracje - wtedy jest ono najgłośniejsze i najwyraźniejsze.

 

W innym przypadku pojawia się podczas jazdy po nierównościach.

 

Dźwięk kojarzy mi się z obijaniem metalowej kulki w aluminiowym pojemniku - oczywiście nie mam pojęcia co to dokładnie jest dlatego pytam Was. Być może ktoś rozpozna co to za ustrojstwo?

 

Filmiki na dole nie oddają dobrze zjawiska bo telefon wyłapał głównie szum ale zaręczam, że siedząc za kółkiem jest to mega wkurzające. W pierwszym filmiku słychać grzechotanie mniej więcej od połowy, drugi filmik przedstawia moment ruszania.

 

Co to jest??

 

 

[video=youtube;-r3fuHrjGwo]

 

Aha - wyszukiwarkę przetrzepałem ale tam wszyscy piszą o stukach zawieszenia a to zdecydowanie nie pochodzi od zawieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

U mnie jest dosłownie to samo, może delikatnie ciszej. Rozbierałem tunel środkowy ale to nic nie dało( nie znalazłem tam nic co by mogło wydawać ten dźwięk). Tak więc ja również podpinam się do tematu bo nie mam kompletnie pojęcia co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś blaszka w okolicach schowek / poduszka pasażera? Może coś wpadło kiedyś pomiędzy deskę a szybę? Ciężki temat, bez rozkręcenia nikt CI nie powie to brzęczy to i to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbujcie się z pasażerem przejechać i niech szarpie dechę w te i we wte jak gruchocze. Może będzie łatwiej zlokalizować. Tak zdiagnozowałem poluzowany lekko schowek i poduchę pasażera. Oczywiście wszystkie schowki puste ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręcałem schowek już 5 razy, szarpałem za drzwi (bo myślałem też, że to z drzwi), kombinowałem z klimą (włącz/wyłącz, obieg zamknięty/otwarty) i dalej nie wiem :(

 

 

Co gorsza dźwięk się roznosi tak, że nie sposób precyzyjnie określić źródła - wiem tylko, że "gdzieś tam" grzechocze.

 

Nie oczekuję, że ktoś postawi trafną diagnozę ale może ktoś miał taki sam problem i go rozwiązał więc mógłby się podzielić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety czeka Cię rozkręcanie kokpitu. w poszukiwaniu przeszkadzających dźwięków bardzo dobrze sprawdza się stetoskop lekarski.

 

Na początek zdemontuj schowek, półkę pod kierownicą i znajdź sobie kompana do pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podejrzewam ze tam sie zagniezdzil grzechotnik

zrobi sie cieplo i grzechota

 

na noc myszy zywe wsadzic

poczuje je to wyjdzie ,zapoluje i jak sie nazre to bedzie spac wygodne na fotelach

wtedy jego cap do wora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety czeka Cię rozkręcanie kokpitu

 

Wątpię abym się tego podejmował. Skończy się pewnie połamaniem połowy plastików, samochód nie jest tego wart :P

 

Po prześledzeniu ETKI na myśl przychodzą mi dwie rurki, które wychodzą z parownika. Tam jest jakiś zawór dławiący. Może ten zawór się posypał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndrzejP4 dobrze radzi

 

moze okazac sie ze jakis przewod bedzie grzechotal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się tylko, że znalazłem źródło - pod fotelem pasażera był taki biały plasticzek przypominający kołek. Przechodził on na wylot przez otwór w jakiejś wystającej blaszce fotela. Wyciągnąłem drania i nastała cisza.

 

Odkryłem to przypadkiem - w stanie lekkiego wzburzenia "klepnąłem" dłonią zagłówek pasażera i rozległ się grzechot. Jednoznacznie wskazało to na fotel pasażera. Uderzcie dość mocno w zagłówek/oparcie pasażera. Jeżeli Wam zagrzechocze - będziecie wiedzieli gdzie szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, u mnie przy przyspieszaniu jak i na wolnych okolo 1700 obr. wydobywa sie -chyba- pomiedzy deska a szyba dzwiek , jakby cos trzeszczalo , chrobotalo , cos luznego , powkladalem kawalki grubszej tasmy piankowej , niby ciszej ale jescze jest ten dzwiek , co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie grzechotało w Passacie B5, okazało się wtedy, że jedna ze śrub mocujących schowek nie trzyma - luźno się obraca, wyjąłem śrubę, nastała cisza - a niosło z okolic deska-szyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności