Skocz do zawartości
RAMA

Dyna View Evo2 - szukam informacji

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam info.

Co gdzie i za ile.

Czy ktoś jeździł i jak się sprawdza. Warto czy nie warto?

 

Jakieś przeciwmgielne muszę sobie założyć a montować nie ma za bardzo jak. Brak kratek z oryginalnym otworem żeby wstawiać jakieś seryjne lub nie wiadnomo co wybrać. Przeczytałem na stronie Helli o Dyna View Evo2 http://www.hella.pl/mainpl/shop/dynaview2/index.html I poza tym nic nie wiem :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem ten marketingowy artykul i nie rozumiem - czy te relektory sa ruchome i skrecaja w kierunku luku czy tez wlaczaja sie czy skrecona zostaje kierownica czy o co chodzi?

a) montaz bedzie ciezki - jesli chcesz w standardowe miejsca, czyli pod zderzakiem to trzeba bedzie ciac kratki i wymyslec jakies mocowanie.

b) zaslonisz sobie dolot do IC przez co mozesz pogorszyc osiagi silnika szczegolnie w lato

c) biorac pod uwage cene zwyklych swiatel do jazdy dziennej produkowanych przez Hella do passata 3B wraz z gotowymi kratkami i cala instalacja obawiam sie, ze cena tego bedzie zaporowa. Aha, ten zestaw pod zderzak dla 3B kosztuje w Polsce prawie 1000 zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać to działa jak najnowsze reflektory montowane w samochodach. Kawałek odbłyśnika z dodatkową żarówką ustawiony pod kątem tak aby oświetlać pobocze / praktycznie jak przeciwmgielne/. Przy skręcie czujnik aktywuje reflektor który jest po wewnętrznej.

 

Chciałbym coś takiego zainstalować bo uważam że mojemu wózkowi brakuje trochę światła przy ciasnych zakretach. W nowszych wózkach światła nie świecą już tak wąsko ale niestety nie przerobie przecież reflektorów na te najnowsze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że odgrzewam kotleta, ale ostatnio temat zrobił się na czasie. Na razie wyrwałem od Helli takie oto coś:

 

http://rapidshare.com/files/362304300/460_930-00.PDF

 

Jeszcze zdały by się wymiary i tym podobne historie. Czy ktoś mógłby potłumaczyć dokładnie co tam napisane jest (głównie chodzi o to 40 km/h - gdzie to podłączyć, by działało. No i jeszcze jak nie mam włączonych kierunków to jak jest realizowane doświetlenie na krętych drogach?). Chcę uzyskać jeszcze foto rzeczywistego produktu i wymiary, bo ważne jest, czy to wlezie nam do otworów w kratkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaczął się czas poszukiwań tychże światełek. Gorączkowe przeszukiwanie Ebay i w końcu są. Chybiony prezent. Gość sprzedaje (dzięki jeszcze raz Luke). I w ten oto sposób za niecałe 50 euro z wysyłką stałem się posiadaczem zestawu. (Niemcy - ci indywidualni nie potrafią adresować paczek - jeszcze raz dzięki Luke za wyjaśnienie całego zamieszania w DPD). Po naprawdę wielu przygodach i telefonach do Helli udało się wszystko odpalić. Jestem mądrzejszy o montaż i uruchamianie. Ale po 3 miesiącach od otrzymania paczki wszystko działa.

 

I tak:

 

1. światła włączane z kierunkami

2. przeciwmgłowe

3. wsteczny - podczas cofania też się świecą

4. oświetlanie dynamiczne - czujnik przyspieszeń kątowych realizuje doświetlanie łuków bez włączenia kierunków. Przy czym kierunki są nadrzędne. Nawet jak skręcam po łuku w lewo a zapalę prawy kierunek, to włączy się prawa lampka.

 

[ame]

[/ame]

 

Przy 40 km/h system się dezaktywuje, sprawna jest tylko funkcja przeciwmgłowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż Jacek zdjęcie z bliska jak te lampy się komponują w kratkach paska, jeśli to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie zrobiłem fotki nocą tego ustrojstwa (DynaView Evo2). Niestety jednak są latarnie, które przeszkadzały w pokazani jak daleko to świeci. Po zapisie obrazka na dysk można je oglądać naprzemiennie - wtedy łatwo jest zobaczyć gdzie sięga światło. Patrząc na jego rozkład widać dlaczego to pseudodoświetlanie na ori lampach przeciwmgłowych raczej na bank egzaminu nie zda... Czy mogę to polecić? Jak najbardziej - przeglądajcie ebay - trafiają sie okazje. Zupełnie inna jazda nocą! Wreszcie trafiam w bramę u siorki...

 

h001o.th.jpg

 

h002bv.th.jpg

 

h004.th.jpg

 

h006b.th.jpg

 

I zasięg:

 

h007.th.jpg

 

Pokaż Jacek zdjęcie z bliska jak te lampy się komponują w kratkach paska, jeśli to nie problem.

 

007pnm.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Fajna sprawa, przydałoby mi się ;) Nie raz myślałem o dołożeniu halogenów, ale zawsze wychodziłem z założenia, że i tak tego nie będe używał, a tu zupełnie inna sprawa. A jeżdżę, dużo po ciemnych, krętych i wąskich drogach (wiejskie angielskie drogi) i przydałoby się jak znalazł, tylko jak sprawdziłem cenę to się mi odechciało ;) A na ebay UK to wogóle tego nie widziałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie

tylko jak sprawdziłem cenę to się mi odechciało

 

Ja mogę taki zestawik załatwić za cenę ~950 pln brutto + wysyłka.

 

Może Jacek (znany z zamiłowania do światełek) może rozszerzyć swoją magię świateł o montaż Dyna View ( jest już doświadczony :) )

 

Taka moja mała propozycja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na ebay UK to wogóle tego nie widziałem

Prosze bardzo http://cgi.ebay.co.uk/Hella-Dynaview-Spotlights-Kit-12V-NEW-/270607635849?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM#ht_1330wt_1139

Po przeliczeniu cena to okolo 690zł z wysylka.

Tylko ze tutaj jest Hella DynaView a nie Evo2

 

Znalazlem jeszcze tutaj http://www.sigmaautomotive.com/dynaview/dynaview.php

za $457 DynaView lacznie z porównaniem do Evo2

Edytowane przez YaZoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności