Skocz do zawartości
lechma

Diagnostyka i Logowanie TDI okolice Koszalina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów. Aktualnie posiadam B4 kombi Pacyfic TDI 1Z. Panowie powiem krótko po dwóch latach eksploatacji mam dosyć pseudo mechaników, diagnostów, specjalistów którzy nie potrafią poprawnie zdiagnozować usterki a tym samym skutecznie jej naprawić. Szukam kogoś kto ma pojęcie o silniku TDI 1Z z okolic Koszalina, Świdwina

( zachodniopomorskie).

 

1)

Potrzebuje pomocy w zrobieniu logów oraz jej analizie. Od jakiegoś czasu auto nie ma już tego kopa. Posiadam w aucie manometr który pokazuje wartość ciśnienia doładowania. Podczas przyspieszania w górnych partiach obrótów tj 4000-4500 obr/min , wskazówka zaczyna tańczyć tzn. nie trzyma wartości. Pierwszy skok jest do ok 1,2 Bar a następnie spada do 0,7 Bar. Potrafi też często skakać pomiędzy tymi wartościami. W tym momencie auto nie przyspiesza słuchać jak turbina wariuje.

 

Próbowałem sam zdiagnozować problem , mój stary prosty vag pokazuje błąd 575( ciśnienie w przewodzie dolotowym, różnica doregulowania). Tak jak pisałem mam dosyć wysłuchiwania od pseudo specjalistów ze może to a może tamto i w sumie. Proszę o pomoc kogoś doświadczonego kto ma pojęcie o czym mówi. Liczę ze na tym forum są takie osoby z okolic Koszalina.

 

2) Mój drugi problem jest stary jak świat ale fora są tak zaśmiecone że nie mam siły szukać jednoznacznej odpowiedzi. Dlatego zapewne powtarzam temat i proszę o pomoc. Auto odpala i gaśnie po chwile, Potrafi tak kilka razy pod rząd a potem spokoj na kilka dni. Vag pokazuje błąd 17978( moduł sterujący zablokowany) osobiście mnie to denerwuje i przeszkadza. Jak usunąć to najprościej. Wyciąć immo raz na zawsze czy znacie inne metody.

Nie wiem czy to ma jakiś wpływ i znaczenie ale czasami resetują mi się zegary tzn godzina i przebieg tak jakby prąd zanikał, dodam że tylko zegary radio nie. Czyli teoretycznie AKU jest dobrze podłączone.Bezpieczniki sprawdzone bieguny i klemy wyczyszczone az się świecą. Czy to jest jakoś związane z immo?

 

Pozdrawiam

Michał z Świdwina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności