Skocz do zawartości
radas

FSI - awaria czujnika temperatury powietrza- (G299)

Rekomendowane odpowiedzi

Z "silnika" mojego benzyniaka kapał płyn. Byłem przekonany, że to puściła uszczelka pod głowicą.

Wizyta u I mechanika - sprawdzenie szczelności pompką, wymiana zbutwiałego wężyka (dalej kapie) 30 wężyk + 70 wymiana,

wizyta u II mechanika - dokręcenie głowicy (!), dokręcenie jakiejś opaski - 200 zł.(dalej kapie),

wizyta u III mechanika - wymiana oringu w "trójniku" (wiem gdzie, nie wiem jak nazwać) - z prawej strony silnika (na lewo od skrzynki akumulatora) dopinanego na metalową spinkę (agrafkę). - póki co nie widzę czy kapie - mokro na parkingu.

Ale teraz oprócz tego pojawił się kolejny problem:

Check na tablicy i błąd:

 

000152 - Intake Air Temperature Sensor 2 (G299)

P0098 - 002 - Signal too Low - MIL ON

 

Nie można wykasować tego błędu.

 

Czyli rozumiem uszkodzenie czujnika temperatury powietrza.

Może to zbieg okoliczności, że się popsuł, a może stało się to przy wymianie oringa.

Tak czy inaczej:

 

Gdzie jest ten czujnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury powietrza zasysanego jest zintegrowany z przepływomierzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest możliwość jego wymiany ? - bez całego przepływomierza.

 

znalazłem takią pomoc.

 

czy na końcu (z lewej strony) wężyka (1) jest ten czujnik ?

golf-mk5-12114.png

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hozar dzięki.

ale, że co chciałeś mi przez ten rysunek powiedzieć ? wężyk [1] przyłączony jest do tego czujnika ?

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy jest podpięty. Jeżeli robili coś w okolicach filtra powietrza to mogli go uszkodzić, nie podpiąć lub zerwać kabelek albo masz jakąś nieszczelność. Ten czujnik jest wymienny. Z tego co pamiętam zamiennik to koszt około 30-60 zł. Nawt mam taki. Myślałem że u mnie też kiedyś wysiadł a okazało się że nie była do końca wpięta wtyczka. On był gdzieś przykońcówce przewodu wchodzącego do obudowy filtra powietrza. Jak zdejmiesz filtr to go widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

 

No i wszystko jasne.

Faktycznie.

Czujnik temperatury zasysanego powietrza (G299) jest "wbity" w rurę wychodzącą z filtra powietrza.

DSC_0005r.jpg

Mechanik zdejmował m.inn. tą obudowę. Przewód do czujnika dochodzi z zewnątrz od spodu. Przy składaniu podwinął mu się on pod obudowę, dlatego nie podpiął, go. Szczęście, że dopatrzyłem się.

Błąd wykasowany.

Ten problem zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności