Skocz do zawartości
anim

wentylator klimatyzacji zepsuty ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dział ogólno-techniczny więc pozwoliłem sobię tutaj zamieścić ten temat

 

Witam od pół roku posiadam audi a4b5 po lifcie z silnikiem 1.6 b+g.

Klimatyzacja nie jest oryginalna, jak go kupowałem miał już dołożoną. Mam pokrętła jak w manualnej zwykłej i dołożony przycisk żeby włączyć klimę .

Więc tak gdy go kupowałem to wentylator włączał się dopiero po włączeniu klimatyzacji. Teraz jest tak że włącza się gdy tylko przekręcę pokrętłem od nawiewu z pozycji 0 na 1 i wzwyż... ale tylko jak ciepły. Bo jak rano odpalę i włączę nawiew to nie powoduje to włączenia tego wentylatora. Nie wiem co mogło się zepsuć.

 

Dodam że gdy silnik ciepły i włączony nawiew , klikanie przyciskiem od klimy nic nie daje, czyli nie wyłącza wentylatora klimy.

 

Dzięki i proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dostatecznie opisałem swój problem... bo nie bardzo rozumiem co ma zachowanie klimatyzacji w niskich temteraturach.

 

W pasacie jak chcę żeby działała klima to naciskam przycisk i działa, tym samym pod maską uruchamia się wiatrak klimy.

 

W audi pomimo wyłączonej klimy ( przycisku ) wiatrak pod maską od klimatyzacji i tak chodzi... a nawet wyje bo kręci się chyba na najwyższych obrotach. Wyłączam nawiew pokrętłem wiatrak też się wyłącza,> włączam nawiew w kabinie wiatrak od klimy znów zaczyna chodzić pomimo wyłączonego przycisku od klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A klima się rozłącza po wyłączeniu jej guzikiem? Bo może to tylko kontrolka na przycisku gaśnie a nie rozłącza niczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyłącza jej. Nawet odpiąłem ten guzik całkiem i nic.

Tak szukałem i może czujnik temp.? Tylko jak go sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, o wentylu sporo zostało napisane, ale ja przedstawię swój problem. wentylator nie załącza się, napięcie dostaje 13,6V, jak mu pomogę reczne wtedy działa, samoczynnie nie startuje, wszystko poza wentylem jest o.k. wnoszę, że wentyl do wymiany(potrzebuje potwierdzenia fachowców). Pytanie, czy do mojego silnika 2.0tdi BGW 136km jest taki sam wentylator jak do 1,9 130km. proszę o podpowidz jaki wentyl szukać. Dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij go na krótko bezpośrednio pod aku,zobacz jaki będzie efekt.

 

Spróbuj też puknąć w obudowę silniczka wentylatora,jak ruszy to szczoty do wymiany.Oczywiście pamiętaj że wentyl musi być załączony :luka

Edytowane przez serwomechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na krótko tez nie działa, puknięcie nic nie wniosło, rozebrałem wentyl i okazało się, że szczotki do wymiany, jedna z czterech już nie dotykała komutatora. Pytanie, czy to może być przyczyną że sam nie startuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.k wymieniłem szczotki i działa bez problemu, obydwa biegi. wychodzi na to, że dwie szczotki są od wolnego biegu, a dwie od szybkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności