Skocz do zawartości
Gość schak

licznik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość schak

Do czego jest ta kostka bo ona nie jest wogule podłączona. Mam taki licznik w b3 bez obrotomierza, przełożenie licznika 920, wyskalowany do 220,dwie diody od kierunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie wydaje że to jest kostka do podłączenia licznika kilometrów ale w wersji cyfrowej,obok masz zaślepkę i jak ja wyłamiesz to widać bebechy od prędkościomierza.Nie jestem pewny co do swojej teorii, ale sam kiedyś główkowałem nad tym i to jedyne co mi przyszło do głowy :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

ale jest to zegar z wersji z linką prędkościomierza, bez obrotomierza i bez zegarka elektronicznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepko

Z tego co wiem niektóre modele pasków miały wyjście z czujnika kilometrów do taksometrów w tym miejscu.

Montowane były tam specjalne przejściówki!

 

Możesz spróbować czy są tam sygnały podczas jazdy. Powinno dawać 920 impulsów na 1 km drogi.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

Tylko jak jechać ze ściągniętą kierownicom, zegarami wyciągniętymi (krótkie kable) i jeszcze liczyć impulsy. Ale dzięki za propozycje. Teraz wiem od czego to jest więc bede spał spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepko

zapnik kabelki - powiniem pasować kabel od cdromu od podpięcia dźwięku.

Jak zliczać?? najpier zobacz czy wogóle daje jakieś impulsy. Trzeba by zobaczyć gdzie jest '+' gdzie '-' i gdzie wyłażą impulsy.

 

Potem to na jakimś atmelku lub innym jednoukładowcu budujesz sobie liczniczek

Można zastosować patent z reichu i zapiąć tam licznik od roweru (np 7 fukcyjny) trzeba tylko policzyć wartość jaką trzeba wpisać w stałe licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam licznik tylko w wersji z obrotomierzem i w tym miejscu mam podłączona taśmę która idzie do miejsca obok( gdzie kolega ma zaślepke).Jest tam przylutowany jakis czujniczek, który prawie dotyka do wirującego w czasie jazdy magnesu napędzanego linką.Auto nie było w wersji taxi. W innych passatach co widziałem to tego nie ma ,ale też nie miały obrotomierza. Jedno z drugim nie powinno mieć nic wspólnego bo poco obrotomierzowi impulsy prędkości jazdy?Prędzej już do jakiegos kompa lub sterownika silnika.Druga sprawa to to, że aby wyjąć licznik nie trzeba ściągać kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepko

Waldek

Faktycznie nie masz wersji taxi i możesz mieć ten czujnik.

Dokładnie daje on impulsy odmierzające drogę (920 imp = 1km)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego go dali jeżeli licznik kilometrów mam mechaniczny (tzn. przekręcające się czarne kółka z białymi cyferkami) a nie elektroniczny. Elektroniczny mam tylko zegarek (tzn. z wyświetlaczem) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepko

Bo widzisz pod ten czujnik podłącza się przetwornik do taxometru. Takie info znalazłem w serwisówkach VW. Dlatego może być licznik tylko z zegarkiem a mieć zwykły licznik.

 

Poza tym liczniki z elektronicznymi wskaźnikami ilości kilometrów i przebiegu chwilowego i nie napędzane linką mają przetwornik tzw impulsator montowany w miejscu wejścia linki do skrzyni biegów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności