Skocz do zawartości
adiaudi

3.2 FSI lokalizacja sondy lambda

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Panowie

Muszę w końcu zacząć jeździć swoim autem, bo od stania sondy zdychają... Czy ktoś z Was potrafi wytypować z poniższej informacji, która sonda jest do wymiany? Ostatnio wymieniłem lewa przed katalizatorem. Lewa patrząc z fotela kierowcy naturalnie. Będę wdzięczny za odpowiedź.

oxygen fault 3.2FSI.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% jest to lewa przed katalizatorem. Odepnij prawa i zobaczysz jaki Ci błąd wyskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 99% jest to lewa przed katalizatorem. Odepnij prawa i zobaczysz jaki Ci błąd wyskoczy.

Kurcze to mnie trochę dobiłeś, bo tę właśnie wymieniłem na zamiennik Boscha z Intercarsa. A co powinno się pojawić po odpięciu prawej? Jeśli ta po lewej by była sprawna, to jakiego wskazania się spodziewać po odpięciu prawej? Sorki, że tak męczę temat, ale już jestem totalnie zakręcony...

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B1 S1 to strona od pierwszego cylindra sonda pierwsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B1 S1 to strona od pierwszego cylindra sonda pierwsza

Czyli która...? Pierwsza z lewej, czy pierwsza z prawej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, no właśnie, mam ten sam problem i mój mechanik stwierdził że tylko orginał sonda, bo na innej pochodzi chwilę i padnie. Mówił że przerabiał temat przy tym silniku, wymienił kilka sond dedykowanych do tego modelu takich jak denso, bosch, kilka razy je reklamował a koniec końcem założył ori i działa. Więc się zastanawiam czy jeszcze gdzieś podjechać czy założyć ori.

Kurcze to mnie trochę dobiłeś, bo tę właśnie wymieniłem na zamiennik Boscha z Intercarsa. A co powinno się pojawić po odpięciu prawej? Jeśli ta po lewej by była sprawna, to jakiego wskazania się spodziewać po odpięciu prawej? Sorki, że tak męczę temat, ale już jestem totalnie zakręcony...

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli padła diagnoza ze to na 100% sonda to może warto sie skusic na ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za odpowiedzi, ale wciąż nie padła odpowiedź, która to dokładnie sonda.... Pierwsza z prawej, czy pierwsza z lewej strony patrząc od wnętrza auta?

P.S. Wiem, ze w D zakładają zamienniki i to nie pada, ale nie będę po niemcowni kupował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza z prawej , tam jest 1 cylinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności