Skocz do zawartości
Gość DarioLee

Benzyna zamarzla ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarioLee

Chcialem dzisiaj wieczorem odpalic auto, odpala na jakies 3 sek i gaśnie. Na gazie go odlalalem i chodzi ale nie mozna dodac mu gazu pedał gazu mozna wcisnac na 1/5. Czy to mozliwe ze benzyna zamarzla skoro na gazie udalo mi sie odpalic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzyna :zdziwko: ? Raczej nie! Woda - to tak. I ciekawe czy ci pompa chodzi należycie :kwasny: Tak to jest, jak sie leje różne "cuda" :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Zawsze na Orlenie tankuje czy benzyne czy gaz. W piatek wieczorem jeszcze mi odpalil na dotyk a wczoraj jak chcialem odpalic to krecilem i krecilem :/ A można cos wlac do baku zeby puscilo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można :ok: Ja zawsze z raz na miesiąc leję pół litra denaturatu do baku. "Niebieski sułtan" związuje ze sobą wodę. Polecam :hyhy::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Wlalem 0.5 l denaturatu i dalej nie chcial odpalic to kupile kolejne 0.5 l tylko ze je podgrzalem. I dalej nie chcial zapalic :/ Zdenerwowalem sie i odpalilem na gazie pochodzil az zaczelo cieplo leciec z nawiewu, przelaczylem na benzyne i nie zgasł. I mam pytanie czy jakis czujnik moze byc za to odpowiedzialny ze na benzynie nie chcial zapalic ? Czy to naprawde zamarzla woda w baku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda nie tyle w baku (bo tam przeciez jest z benzyną), ale gdzieś w przewodach ci przymarzła - zmniejszając (lub w ogóle blokując) przepływa paliwa. A jak odpaliłeś slinik na gazie, złapal swoja temperaturę - to odpusciło (przewody nagrzały sie) - i dlatego na benzynie już nie gasł :ok: A tego "dynksu" już więcej nie lej :przestraszony: Litr na bak starczy w zupełności :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I mam pytanie czy jakis czujnik moze byc za to odpowiedzialny ze na benzynie nie chcial zapalic ?

 

U mnie umarł czujnik temperatury jeden z dwóch przy głowicy.... ale dokładnie nie wiem który- zimny łapał i gasł tak 4 - 6 razy, później przez 2 - 3 min. były tylko wolne obroty, a jak się już rozgrzał było OK.

 

Obiaw podobny, ale czy o to chodzi.. :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zlom
Zdenerwowalem sie i odpalilem na gazie pochodzil az zaczelo cieplo leciec z nawiewu, przelaczylem na benzyne i nie zgasł.

 

a może poprostu zresetuj kompa - ustawił Ci się "na gaz" i na benzynce nie chce na zimno chodzić. Jak będzie zimny to go zresetuj, a potem odpal TYLKO na benzynie i niech tak sam pochodzi aż się zagrzeje.

Może pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn jak zresetowac ?

Klemy od aku zdejmij na kilkanaście minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Bylem znowu odpalic autko i teraz bez niczego zapalilo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonyskrzat

nie ma to jak mądry kolega :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Nie robilem restarta tylko dolalem denaturatu :) Za duzo paliwa wlalem latem i przymarzlo. Teraz musze zalac kilkanascie litrow benzyny i juz nie powinna zamarzac. A swoja droga to jaka benzyna jest najlepsza na zime ? Z Orlenu, BP czy moze Statoil ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonyskrzat

jak dla mnie - bo najtansza :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzyna to zależy jaką trafisz, bo nawet na renomowanej stacji jak tankujesz, to moze byc akurat końcówka zbiornika i też syfu jakiegoś nalezie. :mur: Ale jeśli juz, to tak jak pisze - ONLY znane CPN-y: Orlen, BP, Statoil, Shell, Texaco... No wiecej nie wymieniam - styka chyba. A stanowczo odradzam stacje KRZAK, lub też małe prywatne - zarówno na trasach jak i w mieście. a co do ruskiej benzyny, to mam nieograniczony dostep - hehe :rotfl: , ale tego badziewia nie leję, bo trzy razy zalewałem pod korek, ale co z tego, ze taniej, jak samochód dziwnie sie zachowywał - falowały często obroty, nie mial takiej mocy jaką powinien osiagać i jeszcze kilka innych przypadłości. PZDR.... :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonyskrzat

natomiast zla ruska jest zawsze zla :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności