Skocz do zawartości
B_O_N_K

RCD 300 - problem z CD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupiłem Passata B6 z radiem RCD 300 i przy pierwszej próbie skorzystania z CD zauważyłem problem. Nie da się do niego włożyć płyty - coś jakby blokowało, jakby siedziała w nim jakaś płyta tyle że płyty wypluć żadnej też nie chce.

 

Spotkaliście się może z podobnym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał kolego wyjąć to radyjko z auto i otworzyć dekielek i sprawdzić co jest nie tak. Jesli nie czujesz się na siłach to podjedź do kogoś kto ogarnie ci temat za "piwo" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem swego czasu podobny problem z tą różnicą, że u mnie nie odtwarzało płyt, a każda włożona była tak przemielona, że nadawała się do kosza. Po prostu tak jak pisze Maystro, wyjmij radio odkręć dekielek, to nic trudnego, i zobaczysz co jest grane. Ale coś mi mówi, że napęd powiedział już do widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem, rozkręciłem:

 

 

Czy coś mogę zrobić aby spróbować je naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa na tyle się wyjaśniła, że mechanizm wkładania/wyjmowania płyty nie działa. Nie działa też napęd bo płyta ani drgnęła. Czyli, jak wszystko wskazuje, czytnik dokonał swojego żywota. Pytanie teraz jest takie: czy naprawa jest uzasadniona ekonomicznie bo samo radio można zdobyć już za 50-100 zł? I czy w ogóle jest do zdobycia taki napęd CD. Może z laptopa? Ale czy będzie kompatybilny? A może zmieniarka płyt, o ile istnieje w ogóle możliwość podłączenia.

A inna opcja to uzbierać i kupić inne, a na razie cieszyć się tylko radiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

 

I tak przyzwyczaiłem się w aucie słuchać praktycznie tylko radia więc na razie odpuszczam jakąkolwiek wymianę.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, masz uszkodzony deck CD (napęd/mechanizm) na znanym portalu aukcyjnym da sie kupić nowy: np.

http://allegro.pl/rcd300-black-touran-sklepmlawa-mechanizm-cd-i5451510476.html

 

Lub szukaj rada z nieznanym kodem, lub zablokowane i przełożysz sobie mechanizm. Musisz tylko uważać na flexa - taka biała tasiemka która łączy mechanikę z płytą główną - żeby nie urwać podczas podłączania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności