Skocz do zawartości
daro

Ładne reflektory do Passata B4

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmmm.... Nie wiem dlaczego, ale mając takie same lampy, zakupione w tuning1.com, posiadam w każdej z nich gniazda H7, a nie H1 jak oferuje sprzedawca z allegro. Generalnie podejrzewam, że wynika to wyłącznie z błędu lub niewiedzy sprzedawcy. Nie mniej jednak wolę unikać zakupów u osób, które same nie wiedzą co sprzedają.

 

A - moje mają ringi świecąco na biało, a nie na żółto jak lampy z allegro ;-) Zdecydowanie ładniej to wygląda. Za 2 tygodnie będzie w nich xenon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia
No wlasnie jak to jest... bo z tego co zlapalem to w tych do kupienia na http://www.tuning.. cos tam cos tam.. no tych angel eyes sa kierunki?

 

..ale nie do b4 tylko do b5. do b4 nie kupicie kierunków - ja szukałem ze 3 mies na inter. i nie znalazłem :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani w http://www.tuning1.com, ani na moto.allegro.pl nie ma lamp do B4 z kierunkami. Po prostu nie produkują takowych. Z tego co wiem, do B4 są 3 możliwe rodzaje reflektorów:

 

- fabryczne: wyglądają tak jak wyglądają, świecą gorzej niż słabo (zwłaszcza z upływem lat), kosztują około 700 pln (cena z serwisu - tanich zamienników z różnych sklepów raczej nie polecam, szybko traca lustra).

 

- clary: oferowane na http://www.ebay.com ; oferowane głównie w Hong-Kongu. Kupiłem takowe w lipcu ub.r., zapłaciłem jakieś dzikie kwoty za przesyłkę z Azji, i czym prędzej odsprzedałem. G(...)no takie, że aż żal brać do ręki. BRAK EUROPEJSKIEJ HOMOLGACJI !!! Kłopoty gotowe - zarówno z uwagi na jakość wykonania, jak i na brak homologacji.

 

- ringi FK Automotive: kupiłem kilka tygodni temu; Jakość wykonania taka sama jak fabrycznych, a może nawet nieco lepsza. Świecą bardzo ładnie, zdecydowanie 'odmładzają' wizualnie nasze autka, POSIADAJĄ EUROPEJSKĄ HOMOLOGACJĘ. Nie należą do tanich, ale dla mnie nie ma to znaczenia (bezpieczeństwo nie ma dla mnie ceny - lubię widzieć gdzie jadę). Po wymianie żarówek W2,3W (montowanych w ringach jako oświetlenie pozycyjne) na diody można uzyskać biało-niebieskawe światło. Wygląda znacznie lepiej niż żółta poświata z żarówek, nie nagrzewa lamp, żywotność znacznie dłuższa niż żarówek (zwłaszcza na dziurawych drogach).

 

Chcecie mieć 'kierunki' obok reflektorów w B4? Jeśli chodzi o efekt wizualny, 'odcinający' blendy od reflektora, wystarczy użyć pomarańczowej folii do lamp. Przeróbka instalacji i montowanie żarówki raczej nie ma sensu. Kierunkowskazy w zderzaku są wystarczające, a z uwagi na sąsiadujące halogeny raczej trudno zrezygnować całkowicie z tego obszaru w zderzaku... Można zamontować bleny "US Look" (około 300 pln za komplet w serwisie - niestety nie znalazłem innego źródła blend w dobrym stanie). Dla wybrednych wizualistów, polecam analizę wyglądu samochodu Shade'a - kawał dobrej roboty !!! Działa i wygląda tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie, niestetu na te lampy za 1000 trzeba czekac kilka tygodni, a pozatym brakło kasy z ubezpieczenia, ale kupiłem używane reflektory helli i co zobaczyłem kilka dni poźniej?

sami zobaczcie:

http://www.allegro.pl/item166648034_hella_clear_glass_lampy_passat_b4.html

Nic tylko sie załamać!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic tylko sie załamać!!

 

Ja nie załamywałbym się ! Zwróć uwagę na to, że reflektory z aukcji którą podałeś, NIE POSIADAJĄ HOMOLOGACJI !!! To, że na obudowie z tyłu widnieje logo firmy Hella o niczym nie świadczy - uwierz mi! Miałem w ręku identyczne lampy (które kupiłem na ebay.com z Hong-Kongu). Też miały wytłoczone logo Hella, numer (którego absolutnie nie ma w katalogu Helli !!!) i ... BRAK ZNACZKA HOMOLOGACJI NA KLOSZU. Powiększ sobie zdjęcie, lub poproś sprzedającego o wysłanie dokładnych zdjęć dobrej jakości, ze zbliżeniem CAŁEJ powierzchni klosza (zobaczysz brak wytłoczenia homologacji), dokładnych zdjęć wnętrza lamp (szczególnie mocowania gniazd żarówek mijania w obu lampach - mogą być popękane, lub mieć śruby zalane klejem epoksydowym), oraz dokładne zdjęcia WSZYSTKICH plastikowych wewnętrznych elementów regulacji pochylenia lustra (obstawiam na 99%, że elementy te są połamane - skąd wiem? Bo kupiłem identyczne, i czym prędzej sprzedałem na ... allegro ;-) ). Dodatkowo zapytaj, czy klosz jest ze szkła (mało prawdopodobne) czy też z 'poliwęglanu' (a raczej z kiepskiej jakości plastiku imitującego poliwęglan).

 

Sądzę, że możesz mówić o dużym szczęściu, że nie kupiłeś g...wnianej podróbki towaru który NIE ISTNIEJE w ofercie firmy HELLA. Nie ma się co smucić ;-) Oszczędziłeś sporo kasy i kłopotu.

 

p.s. Wcale nie zdziwiłbym się, gdyby był to ten sam komplet lamp, który sprzedałem około pół roku temu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki z a info!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ani w http://www.tuning1.com, ani na moto.allegro.pl nie ma lamp do B4 z kierunkami. Po prostu nie produkują takowych.

 

Witam. Ja u siebie mam fabryczne reflektory z kierunkami, tzn. w blendzie przy reflektorze jest zamontowany kierunek. Z tym, że jest to wersja amerykańska, więc zainteresowanym polecałbym poszukanie na tamtym rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamel, z tego ci się oriętuję to w bledzie przy reflektorze jest światło pozycyjne a nie kierunkowskaz, choćktoś mógł podpiąć to pod kierunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie lamp oferowanych na http://www.tuning1.com do passata b4.. kto wie w koncu jakie siedza tam zaroweczki.. tzn.H1 czy moze inne. Tylko nie pisac ze chyba... moze.. z tego co sie orientuje... konkret panowie (panie rowniez).. konkret :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pietras1

Witam. Widze ze duza czesc uzytkownikow paska nazeka na lampy w naszych autach. Mam putanko- czy wymiana dosc mocno zniszczonego szkla w przedniej lampie poprawi widocznosc bo teraz jest beznadziejnie? I moze ktos ewenyualnie by jakies klosze polecil. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam_waw, czy miałeś coś wspólnego z usunięciem tych lamp z allegro??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kamel, z tego ci się oriętuję to w bledzie przy reflektorze jest światło pozycyjne a nie kierunkowskaz, choćktoś mógł podpiąć to pod kierunek

w europejskiej blendzie reflektora nie ma ani kierunku ani pozycji po prostu nic tam nie ma!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie lamp oferowanych na http://www.tuning1.com do passata b4.. kto wie w koncu jakie siedza tam zaroweczki.. tzn.H1 czy moze inne. Tylko nie pisac ze chyba... moze.. z tego co sie orientuje... konkret panowie (panie rowniez).. konkret

Konretnie kolego to są tam żarówki H7 do mijania i H1 do drogowych!!!

Rozmawiałem z kimś kto tam sprzedaje to cudo, a najgorsze w tym wszystkim jest to że te lampy nie są osiągalne, są osiągalne na zamówienie, trzeba wpłacić 100zł i czekać 3;4 tygodnie!!!!

]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to jeszcze w kwestii tych lamp. Jaka jest ich jakosc?? czy beda lepiej swiecic niz orginalne? Narazie to czeka mnie powazny wydatek bo musze kupic nowe oponki letnie.. Yokohama A520 205/50/15 Slicznosci :P ale po kupnie opon mysle o wymianie lamp i niechce sie "nadziac" na jakis szajz... kto mial te lampki w reku lub widzial na oczy prosze pisac :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie lamp oferowanych na http://www.tuning1.com do passata b4.. kto wie w koncu jakie siedza tam zaroweczki.. tzn.H1 czy moze inne. Tylko nie pisac ze chyba... moze.. z tego co sie orientuje... konkret panowie (panie rowniez).. konkret :vw:

 

2x H7. Mam, i świecą pięknie. Warto na nie czekać, i warto za nie zapłacić taką cenę. Na allegro pojawiają się lampy które są do nich podobne (może nawet takie same - nie potrafię ocenić) w cenie około 850 pln (czyli 150 pln taniej niż w tuning1.com).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam_waw, czy miałeś coś wspólnego z usunięciem tych lamp z allegro??

 

Nic mi nie wiadomo, abym był pracownikiem allegro - ale jeśli tak, to będę musiał zgłosić się do nich po zaległe wypłaty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie lamp oferowanych na http://www.tuning1.com do passata b4.. kto wie w koncu jakie siedza tam zaroweczki.. tzn.H1 czy moze inne. Tylko nie pisac ze chyba... moze.. z tego co sie orientuje... konkret panowie (panie rowniez).. konkret

Konretnie kolego to są tam żarówki H7 do mijania i H1 do drogowych!!!

 

Jeszce raz: 2x H7 (nie ma tam żadnej żarówki H1 !!!). A w ringach (które pełnią rolę świateł pozycyjnych) są żarówki W2,3W (po 4 w każdym - więc łącznie jest ich 16).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian_amt
Na allegro pojawiają się lampy które są do nich podobne (może nawet takie same - nie potrafię ocenić) w cenie około 850 pln (czyli 150 pln taniej niż w tuning1.com).

 

To są te same lampy FK od Depo, tylko po prostu tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kamel, z tego ci się oriętuję to w bledzie przy reflektorze jest światło pozycyjne a nie kierunkowskaz, choćktoś mógł podpiąć to pod kierunek

 

Być może masz rację. Takiego kupiłem i fajnie to wygląda.

A co do lamp to faktycznie porażka. W 26-letnim audi b2 miałem lepsze światła.

Czekam na cieplejsze i suche dni i troszkę nad tym popracuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności