Skocz do zawartości
wajper

Silnik 2.0 TSI częsta wym. pierściania uszczelniającego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Co prawda pytanie nie dotyczy passata tylko Sharana, ale silniki Vagowskie te same więc może pomożecie:)

mam na oku Sharana z silnikiem benzynowym 2.0 TSI, przebieg 120tkm.

Niepokoi mnie niestety jedna rzecz: mam wykaz z historii serwisowania i bardzo często wymieniali pierścień uszczelniacza N0138157 (cztery razy) jak i pierścień uszczelniający N91084501 (dwa razy). Z tego co czytałem to te silniki mają problemy z braniem oleju. Czy te wymiany mają związek z tą bolączką i czy zatem można przewidzieć że z tym egzemplarzem będą problemy w przyszłości?

Ps. i czy taka wymiana jest pracochłonna/droga? Z tego co widziałem sam pierścień to jakieś śmieszne pieniądze kosztuje.

Z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, mam ten silnik w passacie obecny przebieg ~70kkm. Odpukać nie zauważyłem problemu z olejem, wymieniam go co 15kkm i na 80% jestem przekonany, że pierścień miałem wymieniany przy okazji każdej wymiany oleju. Jak będę w domu zerknę na faktury i to potwierdzę na 100%. Wg mnie z tego co piszesz wynika, że ten Sharan miał wymieniany olej co 30kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej eles,

właśnie tez chyba do tego doszedłem.

Robię z igły widły, ten pierścień to defacto uszczekla pod śróbę spustową oleju, wkładana jest nowa przy każdej wymianie oleju:)

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności