Skocz do zawartości
Gość Warka_Strag

Elektryka problemy - resety zegarów !!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Warka_Strag

Passat 1996 2.0 AGG – wystąpił problem z elektryką, postaram się to opisać.

Podczas rozruchu silnika następuje reset wartości wyświetlaczy komputera i licznika kilometrów tego na dole co da się resetować.Zjawisko to nie zawsze występuje ale raz na jakiś czs.Dzisiej z rana wszystko mi zresetował, a jadąc po południe bardzo wolno (30-40 km/h) zaczęlo szwankować radio jakby było małe napięcie zasilania, ponadto zapaliła się kontrolka od poduszek, kiedy na postoju zwiększyłem obroty silnika poduszka zgasła a radio zaczęlo normalnie grać.Po powtórnym odpaleniu nic nie resetował ,radio grało, poduszka po teście zgasła.silnik pracował na małych obrotach A jeszcz dodam że podczas jazdy kontrolka ładowania była zgaszona.

Proszę pomóżcie co to może być, gdzie szukać i co sprawdzić żeby te objawy wyeliminować.

Pozdrawiam Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia akumulatora a poźniej regulator napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warka_Strag

Akumulator kręci - silnik odpala, a ładowanie chyba dobre bo kontrolka ładowania po teście gaśnie.

Pozdrawiam Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka ładowania nie daje 100% pewności, ale skoro masz takie problemy od dłuższego czasu, to może jeszcze alternator nie zdechł. :)

 

Na początek proponuję przeczyścić i najlepiej przesmarować klemy, połączenia masy, przewód przy rozruszniku i szczotki w alternatorze. Mogło gdzieś w tych miejscach zaśniedzieć i fiksuje co może.

 

Wypadałoby też sprawdzić ładowanie prZed tymi zabiegami i po.

 

Przyczyn oczywiście może setki, ale te są dość pospolite i łatwe do wyeliminowania.

 

Powodzenia :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warka_Strag

Dzięki za sugestie ale tych prac dziś nie wykonam bo pada śnieg a ja nie mam garażu.

Klemy i kabelek można szybko sprawdzić ale rozrusznik i alternator to trochę czasu pochłonie.

Pozdrawiam Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności