Skocz do zawartości
ChiquitaB

wyciek/maź pod pompą hamulcową a nad przegubami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały problem otóż wczoraj robiąc hamulce zauważyłem że pod pompą hamulcową a nad przegubem na sankach w głębi wyciek z takiego jakby zbiorniczka tak to przypomina, konsystencja raczej maziowa tego bo mokre jest tylko w koło tego i nic nie kapie. Od jakiegoś czasu co jakiś czas od strony słychać stuknięcie jak w nierówność się wjedzie ale nie zawsze. Co to może być. Szukałem po google aby to pokazać ale nie mogę znaleźć

Edytowane przez ChiquitaB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% poduszka silnika ;)

 

Szukaj FEBI F01109 jeśli masz silnik z opisu (1Z).

 

Tak to wygląda :

 

photo-2fc7b1d8-aca0-420f-bbc4-6c3984d7b57a-for_zoom.jpg

 

Żeby ją wymienić ja lekko opuszczałem cały wózek i bez trudu wtedy się ją wkłada. Jest przykręcona na 2 śruby po bokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POlecam Ci nie kupować najtańszych, typu Topran albo Febi. Albo kup sobie dobrą używaną, albo zamów dobrej firmy za większą kasę (ponoć chwalą swaga). Te najtańsze poduszki bardzo słabo pochłaniają wibracje silnika i w kabinie robi się wyczuwalnie głośniej. W tamtym roku wjechałem paskiem na kanał i przy okazji okazało się że dwie strzelone. Kupilem zamienniki w cenie coś ok 50 zł sztuka. Złożyłem wyjechałem.... no i tak jeżdżę do dziś i modlę się żeby pękły to sobie na lepsze zmienie bo jest w środku tak głośno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
POlecam Ci nie kupować najtańszych, typu Topran albo Febi. Albo kup sobie dobrą używaną, albo zamów dobrej firmy za większą kasę (ponoć chwalą swaga).

 

Teraz to kolego napisales :D

 

Akurat, jeśli byś chciał wiedzieć to Febi i Swag to jest jedna firma, tylko opakowania w innym kolorze ;) jedne hurtownie kupują to jaki Febi, drugie jako Swag, żeby niby konkurencja była.

 

Zgadzam się, że Topran/Hans Pries (też jedno i to samo), to dziadostwo i szkoda na to pieniędzy, ale akurat Febi to średnia półka pieniężna, a ich części trochę wytrzymują...

 

U siebie w b4 miałem 2 poduszki Febi i żadnych drgań, stuków czy hałasów nie było. Także Febi mogę polecić.

 

A jesli chodzi o zawieszenie, to kilka razy widziałem w kartonach Febi tuleje wahaczy czy też drążki Ruville'a, lemforder'a, a nawet raz rolkę napinacza z oryginalnym logo VW :D

(sprzedaję w sklepie, także często oglądam różne części)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki doszedłem do tego że to jest poduszka skrzyni biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności