Skocz do zawartości
Mlody_tm

Dziwne zachowanie silnika gdy jest zimny ?

Rekomendowane odpowiedzi

Sory Marek, ale pisałem z telefonu i na tym małym ekraniku ciężko było by mi szukać "kto" napisał, dlatego proszę bez obrazy, to że Twój wątek - nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś już 24-ty. Tomek co wymieniłeś od ostatniego posta?:D A tak szczerze ja też czasem mam tak jakby inny głos, klekoczący dźwięk silnika czy to na postoju czy nie. Nie przejmuję się tym dopóki coś nie wyskoczy, na komputerze jest wszystko ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) wymienilem dzis wszystkie świece żarowe oraz czujnik położenia wałka rozrządu.... Dostęp przerypany... Gdybym wiedzial ze ten durny kabelek bedzie wymianial kolega 4h to bym dal sobie spokoj :) rozrzad caly / wszystkie rolki musial sciagnac zeby odhaczyc taka plastikowa oslone.... Dopiero czujnik wylazl.... Chcialem tez wymienic ten od walu korbowego.. Ale dostep jeszcze gorszy... I kosztuje sporo.... No nic. Wymienilem ten jeden :) jak klekot znowu bedzie... Oleje temat. I tak jak mowisz... Poczekam... Moze kiedys błąd wywali....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jaki masz przebieg ? Ja miałem bardzo podobną sytuację. Wytarty wałek i dwa popychacze.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Kolego ja wymieniałem czujnik wału w ASO 99zeta robota zajeła mi 30min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 215 tys,

Nie mam popychaczy. Walki mam dwa, jak nowe/ hydroelementy moje auto posiada:) 16 szt wymienilem.

A czujnik walu korbowego tez slyszalem ze jest dojscie od strony filtra oleju, ale mechanik nie mial takiego imbusa... Musi dorobic. Wtedy wymienie.... Ale najpierw poczekam... Moze juz nie zaklekota :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja odkręciłem tą śrubę prostym torxem , kręcąc pod kątem bez dorabiania imbusów.Śruba oczywiście na imbusa była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, masz racje. Idzie to zrobic elegancko. Ale poczekam.... Nie zaklekota to nie bede ruszal :)

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i klekota.... Pol dnia roboty na darmo... Po co rozwalalem ten rozrzad znowu.... Co mnie tknelo z tym czujnikiem walka rozrzadu... Mialby problem to by przeciez zglosil blad....

Wiec wału korbowego nie dotykam. Mam dosc.

 

Wiecie co zauwazylem, ze ilekroc nie grzeje swiec zarowych wtedy kreci odrobine dluzej rozrusznik i zawsze wtedy klekota. Gdy swiece sa zagrzewane wtedy nigdy nie klekocze.

 

dowiem sie jaki mam nr katalogowy komputera, wywale moj. Wstawie nowy, zakoduje immobilizer, jak to komp to sie uciesze. Jak nie to definitywnie dam sobie spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zle-odpala-vw-audi-seat-skoda-fiat-ford-pastylka-i5367090812.html

 

Cos takiego kupilem.

 

Wczoraj gdy klekotal ewidentnie mimo ze cieplo na dworze auto stala cala noc wiec gdyby zagrzal swiece odpalilby na blysk. A nie zagrzal i dluzej krecil rozrusznik.

I oczywiscie zaczal klekotac.

 

Gdy grzeje swiece pali na blysk i nie klekocze.

 

Czy zamiast tego cuda z allegro mozna gdzies szukac przyczyny ? Jakis przekaznik ? Co jest odpowiedzialne za grzanie swiec ? Sam sterownik silnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a u mnie to zadziala ? Tez bym wolal na latwizne nie isc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo mu mówiłem :)

Ale tym dupsem nie zaszkodzi, co najwyżej nic to nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za włączanie świec żarowych i długość ich grzania jest odpowiedzialny komputer ECU, który je włącza (przez przekaźnik) w zależności od temperatury płynu chłodzącego! Po odpaleniu przy niskich temp. świece są jeszcze załączane przez jakiś czas. Nie zakładaj takich pseudo wynalazków jak z linku do allegro.... Jeśli zauważyłeś, że klekot jest uzależniony od włączenia świec żarowych, potestuj sobie w ten sposób, że pod jedną ze świec podłącz sobie kontrolkę do kabiny, tak żebyś widział kiedy są załączane, albo poobserwuj na VCDSie - który blok pomiarowy sprawdzę w wolnej chwili i Ci napisze jak będziesz chciał. Żeby wymusić grzanie świec odepnij czujnik temperatury płynu chłodzącego i podłącz rezystorek wg. tabeli, którą zamieściłem poniżej żeby oszukać komputer ECU. Jeśli zamiast czujnika nic nie podepniesz, komputer może sobie wziąć wartość temp. zastępczą z czujnika powietrza.

rezystancja czujnika.jpg

*EDIT*

Co do przekaźnika świec jest pod bezpiecznikami pod maską i ten jest już z modułem (elektroniką) sterowania świec. Jest w pudełeczku które się wysuwa spod bezpieczników w stronę aku. i aby wysunąć musisz niestety wyjąć akumulator. Tu masz: KLIK

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez ryger
EDIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki. Moze zdupcony ten przekaznik... Jutro obadam.

Nie bede kupowal tego ustrojstwa.... Dzis za dnia dwa razy zaplon wlaczylem zeby zagrzal swiece zanim odpalilem auto i na blysk poszlo. I oczywiscie bez klekotu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, bylem u Aligatora, dostalem lepsza mape bo mam nowy dpf, yyy tzn regenerowany :)

 

A przy okazji komputerowo zrobil mi tak zeby grzalo swiece w temp do 30 st :):) pewnie padna po roku :) ale grunt ze ma odpalac na strzala.

I moze nie bedzie klekotal... Ale do tego powrocimy jak bedzie wiosna :)

Aligator powiedzial ze komputer moj grzal swiece dopiero ponizej 10 st.

Ale lipa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, bylem u Aligatora,...zrobil mi tak zeby grzalo swiece w temp do 30 st ....

I kup od takiego auto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I kup od takiego auto...

 

 

A ja mysle ze cos nie tak w tej mojej oryginalnej mapie bylo. Za cholere nie powinien dluzej palic w lecie/ a zagrzanie swiec mu nie zaszkodzi rano.

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem rozrusznik, na nowy. Oryginalny z testowego auta - za 300 zł

 

Czy to coś da ?

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto pali na błysk teraz. W kazdej sytuacji. Jestem wreszcie zadowolony. Na razie nie klekotał :) moze cos idzie w parze z tym dlugim kreceniem i teraz bedzie spokoj ?:) okaze sie na wiosne jak cieplej bedzie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do d upy z tym moim passatem... Niech go szlag. Dzis rano -5 odpalil na blysk gdy grzal swiece.

Dojechalem 2 km do firmy, zostawilem go na 2 h, wsiadam odpalam i juz swiec nie zagrzal bo chyba sterownik zrozumial ze nie trzeba grzac... No i krecil z 3 sek.... Wiec czar prysl i to jednak nie rozrusznik byl wadliwy. Znajomy zrobil to samo dzis, jemu tez nie zagrzal. Ale odpalil pieknie ! Na blysk. Zezlomuje i juz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi ci teraz o te 3 sekundy, czy co?? Przecież nadal odpala i jeździ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności