Skocz do zawartości
Mlody_tm

Dziwne zachowanie silnika gdy jest zimny ?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wczoraj wymieniłem czujnik temperatury ktory się znajduje przy pompie wysokiego ciśnienia. Tylko w ASO był dostępny. koszt 150 zł.

czy to cos da ? :) testuje.... na razie nie klekota :)

jestem dobrej myśli.... bo to musi być związane właśnie z temperaturą... w zimie przeciez spokoj mam.

a reszte czujników wymieniłem: głowny temp. przy termostacie, nawet przy EGR oraz temp zewnętrznej ze zderzaka :)

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana czujnika pomogła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogła :/ nowa pompa wysokiego ciśnienia też nic nie zdzialala....

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie podejście.... Juz od poczatku sugerowal to moj mechanik ze cos niedobrego sie dzieje z komputerem.... Moze miec racje ??

Dziwnie ten moj komp wyglada. Jakis taki zalany wodą...

399e24ebaf0011e27d3da2d4ad851958.jpg

f17d45140bd648a244ec65350b47038e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie niech ktoś mi w koncu pomoże...

 

Już sam więcej nie moge naprowadzić kogoś kto się zna na tym... bo ja się nie znam.

ostatnie 3 dni auto stało w bardzo ciepłym garażu - tam z 17 - 20 st nawet bo za dnia nagrzał sie konkretnie.

Odpalam pięknie (bez grzania świec)... wyjezdzam z garazu.... (na dworze 10 st tylko z rana!!!).... wyjezdzam z garazu i klekot głosny.

jade chwile... tylko temperatura na liczniku pojawi sie ta nie garazowa tylko faktyczna 10 st i od razu klekot znika.

Co jest grane ?? czujnik temp wymienilem 2 x wiec po prostu sterownik silnika durnieje i ma wadliwy soft ???

 

no dziś juz zostawiłem auto pod chmurką. rano tez 9 st o 6tej do pracy.... świece ładnie zagrzał. Pięknie odpalil... i jade nic nie klekocze cichutko aż miło.....

 

ech :/

 

AKTUALIZACJA

 

Na jutro na 10 wreszcie jade na akcje serwisową 23R7, zmienią soft może naprawdę tu tkwi problem....

Edytowane przez Mlody_tm
Zmiana softu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nowego softa wgrywali na poczatku czerwca i raczej to nie wplynie na Twoj klekot...

Mógłbys kiedys nagrać ten dzwiek :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy nie pomoże bo do 170 jest inna łatka niż do 140.

 

Wiedząc, co było wymienione u Tomka stawiałbym na kompa, chyba że jest jeszcze (??) jakiś sterownik pomiędzy pompą wysokiego ciśnienia a kompem.

 

Pozdrawiam

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wciaz mysle ze jakis czujnik temp robi takie problemy.

 

Tylko gdzie go szukac. Fajnie jakby ktos kiedys jakis schemat pokazał czujnikow temp w passacie b7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0f992f9efbbc3d0d429e7bd26546183f.jpg2cf88d80ab3d30478174429280e73500.jpg90d29f6d59dc09add2b2fa9930819cf0.jpg

 

Tomasz schamaty czujników Twojego CFGB. Rozmawialiśmy na temat Twojego klekota....

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Lukasz !

Przeplywke wymienilem, czujnik temp paliwa, nawet temp zewn ze zderzaka :), czujnikow na dpf nie ma co ruszac.

Czujnik wymienilem ten egr oraz plynu chlod.

 

Czyli nic nie pozostalo tylko pogodzic sie z tym :)

Soft wgraja dopiero w srode. Musialem przelozyc wizyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok Panowie niech ktoś mi w koncu pomoże...

ostatnie 3 dni auto stało w bardzo ciepłym garażu - tam z 17 - 20 st nawet bo za dnia nagrzał sie konkretnie.

Odpalam pięknie (bez grzania świec)... wyjezdzam z garazu.... (na dworze 10 st tylko z rana!!!).... wyjezdzam z garazu i klekot głosny.

jade chwile... tylko temperatura na liczniku pojawi sie ta nie garazowa tylko faktyczna 10 st i od razu klekot znika.

Co jest grane ?? czujnik temp wymienilem 2 x wiec po prostu sterownik silnika durnieje i ma wadliwy soft ?

Trzeba by zasymulawac czujniki temperatury i upewnic się, że faktycznie powoduje to określona temperatura jakiegoś z czujników. Jeśli tak, to na pewno soft, który w określonym przedziale temperatur coś nieprawidłowo jest wysterowane. Robiłeś coś z softem, czy masz ori?

 

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl wirus z dynosoft. Nic nie pomoglo. Wirus wywalilem i wgrano w innej firmie oryginalna mape 170 koni, ale inny jakis numerek softu niz mialem w oryginale. Wciaz bez zmian.... Wiec poczekam do srody. A potem u Ciebie sie pobawimy jak przyjade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli raz jest dobrze a raz żle to moze cos ma słaby zestyk, mozliwe ze nawet w gniezdzie kompa lub nadzarty (uszkodzony) jest jakis kabel. Na zdrowy rozsądek jak cos sie ze psuje to samo sie nie naprawi( raz klekocze raz naprawia sie czyli nie klekocze ) Na moim przykładzie jak podoginałem styki w złaczach lamp przednich to brak komunikatu o uszkodzeniu lamp. Oczywiscie to tylko moje domysły PZDR

 

PS.klekot(twarda głosna praca) moze byc objawem zapowietrzania czyli gdzies pompa paliwa moze zaciagac powietrze.

Edytowane przez ares43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na pewno styki ok, musialby błąd jakis wywalic. To samo pompa. Ale i tak ją wymienilem całą i wciaz bez zmian.

Na razie nadzieja w nowym sofcie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=14&t=970&sid=640d80b0f941488ae05a0c5c884fbad7&start=20

 

zobaczcie ze problem naprawdę istnieje. i nikt sobie z tym tak naprawde nie radzi.... u mnie tez po wyjęciu czujnika temp klekot ustaje. ale co to za rozwiązanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wybrany wątek nie istnieje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam do wątku klekotającego.... że po akcji serwisowej i wgraniu nowego softu na razie prawie tydzień cisza... auto fajnie pracuje... cichutko i mniej pali. nie stracił na mocy.... no na dzien dzisiejszy jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) na pewno soft, który w określonym przedziale temperatur coś nieprawidłowo jest wysterowane. Robiłeś coś z softem, czy masz ori?

 

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

 

that's right :) Oby tak zostało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam nadzieje Lukaszu,

Do zobaczyska !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności