Skocz do zawartości
suvoproste

Demontaż miski olejowej 1.8 ADR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukałem internet a w szczególności forum, w celu znalezienia informacji na temat demontażu miski olejowej w 1.8 ADR, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na swoje pytanie. Czy ktoś z demontujących miskę może mi powiedzieć czy w tego typu silnikach trzeba demontować zawieszenie, czy może ta miska powinna wyjść bez większych problemów? Wiele jest tematów na temat diesla ale o benzyniakach niewiele, dlatego też zakładam ten temat. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem u siebie miskę i zawiechy nie trzeba ruszać, ale.... jest od cholery rozkręcania od strony skrzyni biegów, bo tak po prostu ta miska sobie nie wylezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75, już 3 raz podchodzę do tego tematu, bo szczerze jak na to popatrzyłem to chęci brakło, tym razem teść mnie motywuje :) Pytam bo nie wiem na co się nastawić a chciałbym to ogarnać w ciągu jednego dnia. A dokładniej możesz powiedzieć gdzie zwracać uwagę? wiem że przy kole zamachowym są śruby, ale co dalej to nie zaglądałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co zwracać uwagę... :hmm W sumie na nic :D Z przodu i po bokach - dostęp do śrub jest dobry. A właśnie od strony skrzyni, jest z lekka utrudniony. Ale to już samo zobaczysz, jak pod spód wejdziesz, bo nie pamiętam dokładnie. Fakt faktem, ze aż takie straszne to nie jest i zajmie max kilka godzin a nie cały dzień.

I kup sobie silikon, bo tam nie ma uszczelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest tak samo jak w AWT ale po odkęceniu wszystkich śrub, jest ich chyba 16 , musisz podlewarować silnik na jakieś 10cm wyżej , bo miska ci nie wylezie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa - silnik jeszcze trzeba będzie deko podnieść - masz rację :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki Panowie za pomoc, silikon już mam, najbardziej bałem się tego zawieszenia, tzn wszystko byłbym w stanie zrobić tylko kwestia czasu. A na nim mi najbardziej zależy. Jutro będę działał, może jak nie zapomne i czas pozwoli to spróbuje jakiś tutorial zrobić dla potomnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za pierwszym razem zeszło mi chyba z 3 godziny z przerwami , za 3 razem demontaż i montaż jakieś 50min :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu przerabiałem ten temat i nie pitolcie,że nie ma uszczelki. W 1,8 ADR do nr nadwozia 500 000 jest uszczelka,nr OE 058103609. Po zdjęciu miski była uszczelka fabryczna aluminiowa z uszczelnieniem gumowym. Bardzo ważne jest dokręcenie śrub miski z odpowiednią siłom / 20 Nm /. Lewarek pod obudowę skrzyni,sanki na dół i zawiecha lekko do tyłu na dół. Problem miałem z odkręceniem cholernych dwóch śrub na połączeniu miski ze skrzynią. Trzeba było kręcić śrubą wału korbowego żeby natrafić na łby tych śrub ale dało radę. Po zamontowaniu wszystkiego z powrotem, pojechałem na sprawdzenie zbieżności,ale okazało się, że nie potrzebnie. Robiłem to po raz pierwszy i zajęło mi około 8 godz ,lekko nie było ale z książką serwisową i lapkiem z internetem zaoszczędziłem kilka stówek,a jak mówi przysłowie praktyka czyni mistrza!

Edytowane przez jurekjp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz auto z '98. Ja miałem z '97, wiec niby powinienem mieć uszczelkę a jakoś jej nie miałem :fajny

Poza tym - w ADR-rze miska jest aluminiowa, więc po co niby miałaby być dodatkowo aluminiowa uszczelka :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75, potwierdzam słowa jurekjp, dziś pełen zapału zabrałem się do demontażu miski, niestety tuż po wejściu do kanału zonk... W moim modelu występuje uszczelka miski olejowej. Odstawiłem więc to na później...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogly byc rozne warianty. W t4 2.5 tdi tez masz alu miske a uszczelka jest mimo to- nie wiem czy zawsze ale wydaje misie ze nie zawsze. Do tego data produkcji w DE a w PL to dwie rozne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniki 2.5 tdi to już inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lewarek pod obudowę skrzyni,sanki na dół i zawiecha lekko do tyłu na dół.

 

trochę zachodu z tymi sankami i zawiechą , nie lepiej było podlewarować silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W moim egzemplarzu silnik ADR (Grudzień '99) Uszczelka miski olejowej występowała, kod: 058 103 609 E. Przy demontażu miski najlepszą opcją jest podniesienie troszeczkę silnika, aczkolwiek mojemu mechanikowi udało się wyjąc miskę bez podnoszenia silnika w tym celu wysunął przegub z piasty od strony kierowcy ponoć w czymś mu to pomogło...

 

A swoją drogą to zacząłeś walkę z zatkanym smokiem pompy oleju i tym słynnym napinaczem łańcucha zmiennych faz rozrządu ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A swoją drogą to zacząłeś walkę z zatkanym smokiem pompy oleju i tym słynnym napinaczem łańcucha zmiennych faz rozrządu ?

 

To do mnie czy koło mnie :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności