Skocz do zawartości
guru

Sprzęgło/Docisk/Dwumasa Passat 1,8T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oddałem dzisiaj auto do mechanika a że jestem w temacie samochodów zielony chciałbym spytać szanownych forumowiczów o pewne sprawy.

Otóż zaczęło się to z 3 miesiące temu...Musiałem dość gwałtownie przyspieszyć żeby ktoś we mnie nie przywalił, i ja mu w gas a sprzęgło zaczęło się ślizgać....Jakoś się udało wybrnąć ale mnie to zaciekawiło...

Niestety efekt ślizgania występuje coraz częściej w coraz mniejszym momencie.

Sprzęgło (LUK SOUTH AFRICA AUDI) wygląda na orginalne od początku - przebieg 292 tys.

Mechanik wyjął sprzęgło z dwumasą i stwierdził że oprócz tego że tarcza jest zjechana to dwumasa ma luzy.

 

Ponieważ za bardzo mu nie wierzę powiedz cie mi proszę jak to sprawdzić?

Czy można zmierzyć grubość tarczy (jaką powinna mieć grubość) i jak sprawdzić czy koło dwumasowe raczej się nie nadaje do dalszej eksploatacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to sprawdzić?
Skoro sprzęgło się ślizgało i nie było zaolejone, to znaczy że tarcza była za cienka. I tak i tak do wymiany. :umm

Jeżeli chodzi o dwumasę, to zużycie objawia się stukaniem i drżeniem silnika. I tu masz dylemat. Albo wymieniasz tarczę a dwumasę osobno, albo zgodnie z sugestiami mechanika robisz wszystko za jednym razem. A naprawa (zdjęcie skrzyni biegów) to jak ludzie piszą mechanicy cenią na parę stówek. Masz wybór :kawka

Edytowane przez Stalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tarcza sprzęgła ma 6,1 mm (przed chwilą zmierzyłem).

Ale co z dwumasą? Nie mam żadnych objawów, oprócz zdania mechanika, że należy ją wymienić.

Jedyny objaw hałasowania to delikatne stuki przy zmianie biegów ale nie przy puszczaniu i wciskaniu sprzęgła, tutaj jest cicho i spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale co z dwumasą?
:kawka

 

Poszukałem trochę o tarczach ... piszą że nominał 7,8 mm a przy 7,5 już się kończy. Ale to niepotwierdzone dane :hmm

http://nanoforum.pl/volkswagen-passat-tarcza-sprz%C4%99g%C5%82a-b5.html

Edytowane przez Stalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na oko można zobaczyć jak tarcza jest zużyta, wrzuć zdjęcie z jednej i z drugiej strony i wszystko będzie jasne. Dwumas jeśli już jest na wierzchu trzeba pomacać żeby mniej więcej zdiagnozować czy wymieniać czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie u siebie.Zaczeło sie lekko ślizgać a dobiła je pewna osoba bo podczas jazdy dobrze nie wycisną sprzęgła a już cisną na gaz.Ściągłem więc skrzynie tarcza miała jakieś 6 ,5 mm oleju brak.Zestaw był luk. Zakupiłem na aukcji sahs komplet, wymieniłem i jest super.Dwumasy nie ruszałem bo ma lekkie luzy ale jest jeszcze ok. Długotrwała jazda na ślizgającym sprzęgle może i przegrzać docisk więc lepiej go wymienić tak samo jak małe łozysko w wale korbowym i uszczelniacze , koszt mały a spokój na lata tym bardziej że na liczniku prawie 300 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolo powinno miec lekki luz. Sa procedury sprawdzenia tego luzu ale potrzebne sa przyrzady. Na oko mozna jedynie ocenic czy sie powierzchnia cierna nie przegrzala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie mi polecić jakiegoś zaufanego sprzedawce sprzęgła? chce zakupić cały komplet, a czy coś takiego będzie ok? nie za niska ta cena? nie chce trafić na chińszczyznę....

http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-dwumasowe-vw-passat-b5-1-8-1-8t-2-0-i5012555804.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Długotrwała jazda na ślizgającym sprzęgle może i przegrzać docisk...

 

Ja w taki sposób połamałem już 2 dociski. Taki ogień tam był, że Pierwszy złamany na 3 części, drugi po jakimś czasie od wymiany na 2 części pękł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie za niska ta cena?
W porównaniu do Inter Cars to rzeczywiście taniej. (1 716.98 PLN)

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/ekatalog/osobowe/towary/15534/601010000/

Ale w Inter Cars mają zniżki dla posiadaczy karty stałego klienta (firm) i wtedy wychodzi taniej, być może w tej cenie z Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W porównaniu do Inter Cars to rzeczywiście taniej. (1 716.98 PLN)

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/ekatalog/osobowe/towary/15534/601010000/

Ale w Inter Cars mają zniżki dla posiadaczy karty stałego klienta (firm) i wtedy wychodzi taniej, być może w tej cenie z Allegro.

 

Właśnie dziś dzwoniłem do intercarsu 1520zł z rabatami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności