Skocz do zawartości
cinek2908

Prośba analizy grupy 032 1.8t APU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów :)

 

Od jakiegoś czasu mam problem z biegiem jałowym mojego autka i gaśnięciem przy wyjeździe z domu na zimnym. Po odpaleniu rano na zimnym na PB obroty ok. 1000 i wyje, po chwili obroty się normują i się wycisza. Na benzynie lubi zgasnąć podczas jazdy, na LPG nie ma takich sytuacji. Po przełączeniu na LPG mocno lubi zafalować obrotami, gdy jeszcze jest zimny. Gdy się zagrzeje obroty falują minimalnie. Na benzynie falują minimalnie. Auto ma muła. Dziś podłączyłem Vaga, lecz nie wskazuje żadnych błędów w sterowniku silnika. Przejrzałem z ciekawości grupy danych sterownika silnika i natknąłem się na grupę 032:

http://vaglog.pl/log_201952.html

 

wartość w 2 kolumnie jest zawyżona, co ona oznacza?

Chciałem jeszcze zrobić logi dynamiczne, ale pogoda jeszcze nie sprzyja, poczekam na lepsze dni.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić dynamiczne, duża wartosć z drugiej grupie może oznaczac np. uszkodzoną przepływke, ale jesli masz lpg równie dobrze może to być źle wystrojona instalacjia lpg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać, że przepływomierz wymieniłem na nowy miesiąć temu, bo padł. Czy gaśnięcie na benzynie może być skutkiem LPG? Gdy zgaśnie, odpala normalnie po ponownym rozruchu.

Edytowane przez cinek2908

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cięzko coś powiedzieć bez logów, na pewno lpg które rozjeżdza adaptacje paliwowe moze powodować probemy z jazda na benzynie, zrób dynamicznie na benzynie po kasowaniu błedów 002+033 i 115+118 i potem na lpg 002+033.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, postaram się zrobić Logi w miarę najkrótszym czasie, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś zła przepływke, tylko bosch po numerach z ogyginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem zamiennik, który miał być pod te same numery, widocznie nie, też wydawało mi się po dużej ilości masy powietrza na logach. Przed padnięciem starej przepływki też miałem takie objawy, na reszcie logów jest wszystko ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta jest ok, załóż poprawną przepływke i będzie gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię jakaś dobrą używkę i zrobię jeszcze logi na nowo. Odezwę się. Dzieki za poświęcony czas bodzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przepływka pokazuje realne wartosci, troche wysterowanie n75 dziwne spadło prawie do zera i dmucha troche więcej niż chce program, coś tam było grzebane przy turbinie?, sprawdz szczelnośc wężyków przy n75 i sam zaworek przedmuchaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przy turbo nic nie było ruszane. Sprawdziłem n75 i wężyki. Okazało się że wężyk idący od n75 do turbo, był pęknięty w dwóch miejscach na zgięciach. Dla pewności wymieniłem obydwa i zrobiłem nowe logi:

 

grupy 020+118+115: http://vaglog.pl/log_204629.html

grupy 002+033: http://vaglog.pl/log_204628.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności