Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za to zamieszanie z progresywnym wspomaganiem. Jak się dowiedziałem od handlowca to pakiet sportowy jest tylko dla tych którzy wybiorą również pakiet z zawieszeniem z adaptacyjną regulacją DCC. A ja go nie wybrałem, wiec sprawa dla mnie zamknięta, niestety.

 

Ciekawe, ja dostałem dziś potwierdzenie zamówienia z pakietem WSD Pakiet Sportowy a nie mam DCC... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem oryginał do kombi i wszystko perfekcyjnie pasuje i tak radzę zrobić, różnica między oryginałem a Thule - w moim przypadku było to 50 zł ;-)

 

ok ale ja mam sedana a dosedana tez są ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj,

Jak działa aktywny tempomat w przypadku skrzyni manualnej ? Czy w momencie jeśli samochód zwalnia (widzi poprzedzający go pojazd, który jedzie znacznie wolniej niż ty), i musisz zredukować bieg czy wówczas układ się rozłącza? czy następuje to dopiero po wciśnięciu pedału hamulca ? byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.

 

Acc działa do pewnej prędkości...chyba ok 10 km/h zaczyna piszczec i prosi o przejęcie kierowania...biegi można zmieniać podczas jazdy...ogólnie działa to nieźle jak na manuala...samochód całkowicie sam się nie zatrzyma...tutaj automatyczna skrzynia będzie super działała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok ale ja mam sedana a dosedana tez są ?

 

Potrafię czytać, to była tylko dobra rada - dopytaj w salonie, potem sprawdź w Thule ;-)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Acc działa do pewnej prędkości...chyba ok 10 km/h zaczyna piszczec i prosi o przejęcie kierowania...biegi można zmieniać podczas jazdy...ogólnie działa to nieźle jak na manuala...samochód całkowicie sam się nie zatrzyma...tutaj automatyczna skrzynia będzie super działała :)

 

Przy DSG testuję, jak do tej pory działa fajnie, co nie znaczy że można iść spać ;-)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Luźna uwaga, dzisiaj zmieniły mi się kreseczki pod ikonami w centralnym wyświetlaczu, po tym jak kazałem carnet pobrać aktualizacje, wygląda na to, że coś działa w tle - ponieważ komunikat mówił o tym, iż nie ma nic do pobrania ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe, ja dostałem dziś potwierdzenie zamówienia z pakietem WSD Pakiet Sportowy a nie mam DCC... :)

 

Po twoim poście posłałem email do handlowca i dostałem dzisiaj taką odpowiedź :

 

"Witam Panie Jarku,

 

pakiet sportowy tak jak mówiłem jest dostępny tylko do samochodu z adaptacyją regulacją zawieszenia:

Pakiet Sportowy

- progresywne wspomaganie układu kierowniczego

- dodatkowo przyciemniane szyby od drugiego rzędu siedzeń wraz z szybą tylną

[uwaga! Dostępne tylko z PDD]

 

 

PDD to :

Zawieszenie z adaptacyjną regulacją DCC <standard dla 2.0 TSI 220 KM i 2.0 TDI 240 KM>

- możliwość wyboru trzech trybów pracy zawieszenia i wspomagania układu kierowniczego: SPORT, COMFORT i NORMAL

- możliwość wyboru profilu jazdy: COMFORT, SPORT, NORMAL, ECO i INDIVIDUAL

- zawieszenie obniżone o 10 mm "

 

Zwrócono mi już delikatnie uwagę tutaj na forum :), że nie mam za bardzo co wierzyć sprzedającemu, ale różnica w cenie pomiędzy samymi przyciemnionymi szybami a pakietem sportowym to 10 złotych. A to chyba nie zrobiłoby mu różnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Luźna uwaga, dzisiaj zmieniły mi się kreseczki pod ikonami w centralnym wyświetlaczu, po tym jak kazałem carnet pobrać aktualizacje, wygląda na to, że coś działa w tle - ponieważ komunikat mówił o tym, iż nie ma nic do pobrania

aktualizujesz przez kartę SIM włożoną do auta czy router z telefonu? Co masz dokładnie na myśli, że zmieniły się kreseczki pod ikonami w centralnym wyświetlaczu. Możesz wrzucić fotę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrócono mi już delikatnie uwagę tutaj na forum :), że nie mam za bardzo co wierzyć sprzedającemu, ale różnica w cenie pomiędzy samymi przyciemnionymi szybami a pakietem sportowym to 10 złotych. A to chyba nie zrobiłoby mu różnicy...

 

1:0 dla Twojego handlowca. Mam już poprawioną konfigurację na samą szybę przyciemnianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1:0 dla Twojego handlowca. Mam już poprawioną konfigurację na samą szybę przyciemnianą.

 

W meczu (he he) mój handlowiec kontra forum jest 1:1. W kwestii obniżenia prawego lusterka z pamięci foteli to szu/Krisxx mieli rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aktualizujesz przez kartę SIM włożoną do auta czy router z telefonu? Co masz dokładnie na myśli, że zmieniły się kreseczki pod ikonami w centralnym wyświetlaczu. Możesz wrzucić fotę?

 

Wydaje mi się, że nie było tych kolorowych kreseczek nad ikonami, carnet przez SIM5e0dad74902f6f9e26b0ecb568fc839e.jpg

Edytowane przez IQM1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój ulubiony bajer w CarNet ;-)ab5cf96baa054a80ec918cd4c173bcac.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że nie było tych kolorowych kreseczek nad ikonami, carnet przez SIM5e0dad74902f6f9e26b0ecb568fc839e.jpg

 

ja nie robiłem update'u i mam te kolorowe kreseczki - ale moze mam już wgrany nowy soft bo mam samochód 2 dni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem, że nie jestem pewien czy tak było od początku , mój to już stary szrot, ma dwa tygodnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego pisałem, że nie jestem pewien czy tak było od początku , mój to już stary szrot, ma dwa tygodnie ;-)

 

ja się długo nie nacieszyłem, wczoraj oddałem do samochodowego spa na zabezpieczenie lakieru kwarcem...dopiero w niedziele odbiorę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już biorę pod uwagę dwa auta : Passata 1.8 TSI lub Mondka 2.0 TDCI 180 PS . I jeden fajny i drugi fajny. Mniej więcej takie samo wyposażenie ale Mondek o 16 tysi tańszy. Oba kombi. Tylko do serwisu VW mam 100 kilometrów a do serwisu Forda od mojej pracy jest 100 metrów. Proszę przekonajcie mnie żebym kupił Passata. To żart mam nie lada problem.........

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

I żeby każdy miał tylko takie problemy...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym z argumentów na korzyść Passata, istotnym argumentem, może być to, że niezależnie jak pozycjonujemy między sobą nowego Passata i nowe Mondeo to jednak zawsze moim zdaniem marka VW była ogólnie wyżej pozycjonowana oraz tym bardziej passat względem Mondeo. Porównaj proszę sobie powiedzmy 5 letnie Mondeo i 5 letniego Passata. Co byś wybrał? Porównaj 10 letnie Mondeo i 10 letniego Passata. Co byś wybrał? Porównaj również średnie ceny tych aut z tych samych roczników. Passat jest zdecydowanie droższy. To o czymś świadczy... Weź pod uwagę warunki sprzedaży auta po kilku latach. Za Passata ba pewno dostaniesz więcej niż za Mondeo (passat ogólnie stosunkowo mało traci na wartości) a do tego moim zdaniem zainteresowanie używanym passatem w Polsce jest większe niż używanym Mondeo. To był w moim przypadku tylko jeden z aspektów który spowodował ze zdecydowałem się na Passata. :)

Edytowane przez matteo84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już biorę pod uwagę dwa auta : Passata 1.8 TSI lub Mondka 2.0 TDCI 180 PS . I jeden fajny i drugi fajny. Mniej więcej takie samo wyposażenie ale Mondek o 16 tysi tańszy. Oba kombi. Tylko do serwisu VW mam 100 kilometrów a do serwisu Forda od mojej pracy jest 100 metrów. Proszę przekonajcie mnie żebym kupił Passata. To żart mam nie lada problem.........

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

I żeby każdy miał tylko takie problemy...........

 

 

 

ja uwazam ze passat to jakby o klase wyzej auto tak jak naprzyklad a6 do paska b8 tak bym porównal mondeo do b8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę przekonajcie mnie żebym kupił Passata.

 

Mówią, że passat lepszy w środku a Mondeo na zewnątrz. Ja głównie siedzę w środku :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyliczyłeś te 16 tys różnicy ale... na Paska max 8-10% wytargujesz, na Mondeo 20%.

Za 130 z niewielkim haczykiem masz Mondeo kombi 180 D PwrShift, led, navi+audio Sony i grzaną szybę. Paska podobnie skonfigurowanego będziesz miał za 160?

Pasek jest ładniejszy w środku, zgadza się ale jakość materiałów już tak nie przekonuje. Jeśli zastanawiasz się nad Mondkiem to zaczekaj do wyceny 4x4.

Na dzień dzisiejszy na mondka czekasz 3-4 m-ce, jeśli bierzesz czerwonego to do 5 m-cy.

 

Z kolei jak miałbym dać 130 za Mondka to chyba wziąłbym... Superba 170 DSG 4M biznes :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Passat 148000 , a za Mondeo 132000. Więc wychodzi 16 tysi różnicy. Ale chyba będzie Passat , bo będę sporo jeździł po mieście a tam diesel odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności