Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Dzisiaj zamówiłem swojego Passata. Silnik 1.8 TSI sedan, Highline, CrimsonRed, felgi 18" Dartford grafitowe, pakiet business, podgrzewana kierownica i pakiet lusterka. Termin produkcji..... 35 tydzień, ale trafiłem na świetnego sprzedawce, który podmienił samochód, który zamawiał do salonu z moim zamówieniem wiec może będzie szybciej. Co do cen i rabatów (dużo się o tym naczytałem w tym wątku) to prowadziłem rozmowy z Lelkiem Gliwice, Opole, z salonem w Bielsku i w Katowicach. Margo w Rybniku zostawiło daleko wszystkich w tyle. Zrobie tu małą rekalme - jeśli ktoś jest zainteresowany, polecam kontakt z sprzedawcą Tomaszem Nowickim. Bardzo perspektywicznie (w stosunku co do utrzymania przy sobie klienta) myślący człowiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crimson red kusi

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam Wszystkich,

Dzisiaj zamówiłem swojego Passata. Silnik 1.8 TSI sedan, Highline, CrimsonRed, felgi 18" Dartford grafitowe, pakiet business, podgrzewana kierownica i pakiet lusterka. Termin produkcji..... 35 tydzień, ale trafiłem na świetnego sprzedawce, który podmienił samochód, który zamawiał do salonu z moim zamówieniem wiec może będzie szybciej. Co do cen i rabatów (dużo się o tym naczytałem w tym wątku) to prowadziłem rozmowy z Lelkiem Gliwice, Opole, z salonem w Bielsku i w Katowicach. Margo w Rybniku zostawiło daleko wszystkich w tyle. Zrobie tu małą rekalme - jeśli ktoś jest zainteresowany, polecam kontakt z sprzedawcą Tomaszem Nowickim. Bardzo perspektywicznie (w stosunku co do utrzymania przy sobie klienta) myślący człowiek.

jaki srodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
crimson red kusi

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

jaki srodek

A skrzynia dsg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
crimson red kusi

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

jaki srodek

 

Pozostawiłem to co było w pakiecie business, czyli Alcantara/Viena, kolor czarny, wstawki szczotkowane aluminium, konsola środkowa - piano black. System nawigacji DiscoverMedia. Dla mnie w zupełności wystarczy.

Kolor crimson red w mojej ocenie na prawdę pięknie się prezentuje. Będąc w salonie w Gliwicach, stał jeden egzemplarz testowy w tym kolorze, bardzo mocno ubrudzony. O ile na kolorze czarnym widać, kiedy spadł deszcz ... o tyle na tym kolorze brud się gdzieś traci, zmywa, nie rzuca w oczy.

Poniżej zdjęcie:[ATTACH=CONFIG]129722[/ATTACH]

 

Skrzynia DSG... jechałem testowym z tą skrzynią.. coś pięknego .. a aktywny tempomat z tą skrzynią działa na prawdę wyśmienicie. Od zakupu tej skrzyni odstraszyło mnie kilka elementów:

1. Koszt - blisko 9 tysięcy droższy samochód,

2. Pojawiają się opinie (na które patrze, zachowując dystans) o awaryjności - koło dwumasowe, mechatronika itp. Naprawy są dość kosztowne.

3. Mając manualną skrzynie biegów, czuję lepszą kontrolę nad samochodem i daje mi to więcej frajdy z jazdy.

Edytowane przez Enduan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale rozmiar felgi do takiej prezentanci auta to małe nieporozumienie....Bynajmniej to moja opinia.

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale rozmiar felgi do takiej prezentanci auta to małe nieporozumienie....Bynajmniej to moja opinia.

 

Na zamieszczonym przeze mnie zdjęciu są 17". Dartfordy - 18", zmieniają estetykę tego samochodu. Szukałem długo jakieś sensownej opinii n.t. czy aby 18" w B8, to jest dobry wybór, patrząc na to, że wówczas zawieszenie bardziej cierpi itp. Dojazd do salonu w którym miałem jazdę próbną przebiega przez plac budowy drogi średnicowej. Naprawdę dużo dziur, uskoków asfaltu i różnych poprzecznych nierówności. Nie poczułem, ani nie usłyszałem żadnych niepokojących dźwięków, a sam komfort jazdy nie wydał mi się twardszy niż w moim obecnym samochodzie - Ford Mondeo... Należy pamiętać, że tam profil to jest 45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w CC 235/45/17 i latam po polskich drogach bez jakiś jęków ;) W takim aucie jak B8,dla mnie przypomnę 18 to minimum. Gdyby nie moja inwestycje w cenę letnich i zimowych opon do mojego rozmiaru to dawno bym na 18 jeździł ;)

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tutaj jest jasna tapicerka wrzuc wiecej fotek

 

Niestety, mam tylko to jedno zdjęcie.

 

Przykładowe linki gdzie można obejrzeć:

 

Edytowane przez Enduan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety, mam tylko to jedno zdjęcie.

 

Przykładowe linki gdzie można obejrzeć:

 

tak ale jest malo filmow i fotek z crimsonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ... jeśli będę w pobliżu Lelek Gliwice, to zrobię i zamieszczę na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak ale jest malo filmow i fotek z crimsonem

 

Proszę więcej:

 

W oparciu o nie zdecydowałem się na ten kolor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crimson...[ATTACH=CONFIG]129740[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bordo raczej niż karmazyn. Ja wziąłem czarny z st. Tropez. Dla mnie ucieleśnienie elegancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobre pytanie :)

Sprzedawca mówił, że ten kod powinien być w zestawie z samochodem, aczkolwiek nie miał 100% pewności.

Tak czy inaczej cieszę, się, że ta opcja jest dostępna. Droga do zdobycia kodu, nawet jeśli by go nie było, na pewno jest prostsza niż próba instalowania całej funkcji.

 

Wypozyczylem B8 z discover media na weekend z Avis. Potwierdzam, ze jest mirror link wsrod opcji. Jednak w dokumentacji auta nigdzie zadnego kodu nie widze, a mam cala za wyjatkiem faktury zakupu. Na ekranie jest komunikat, ze funkcje nalezy aktywowac i mam skontaktowac sie ze sprzedawca.

 

Pytanie. Te dodatkowe poduszki boczne dla siedzen z tylu, to gdzie sa umieszczone? Bo auto ma kurtyny boczne. Wiec trudno mimsobie wyobrazic gdzie sa jeszcze jakies dodatkowe poduchy z tylu.

Edytowane przez Felix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. Czytam forum od dawna, czerpiąc wiedzę z Waszych wypowiedzi. Jestem na `ostatniej prostej` pzed zamówienie ciągle gryząc się czy silnik ma mieć 190KM w manualu, czy też 150KM z DSG (tu muszę dojść sam ze sobą do porozumienia).

 

Ale mam 2 inne pytania:

 

1. Czy ktoś zamawiał, brał pod uwagę lub też znalazł w necie filmiki brązowego wnętrze? Jak je oceniacie? Planuje Tungstena.

2. Czy pakiet głośników Dynaudio jest wart swojej ceny, czy też Waszym zdaniem - to co przychodzi fabrycznie - dobrze robi i nie ma co przesadzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem 190KM w manualu oraz Dynaudio. Nie wiem jak gra, ale wyobrażam sobie ze musi być zajefajnie (10 głośników + subwoofer).

Jeśli chodzi o silnik - na automat przyjdzie czas, na razie wolę więcej kucy i momentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich na forum. Czytam forum od dawna, czerpiąc wiedzę z Waszych wypowiedzi. Jestem na `ostatniej prostej` pzed zamówienie ciągle gryząc się czy silnik ma mieć 190KM w manualu, czy też 150KM z DSG (tu muszę dojść sam ze sobą do porozumienia).

 

Ale mam 2 inne pytania:

 

1. Czy ktoś zamawiał, brał pod uwagę lub też znalazł w necie filmiki brązowego wnętrze? Jak je oceniacie? Planuje Tungstena.

2. Czy pakiet głośników Dynaudio jest wart swojej ceny, czy też Waszym zdaniem - to co przychodzi fabrycznie - dobrze robi i nie ma co przesadzać?

 

Ad 1.

kolor rzecz gustu ... dla mnie wydaje się to mdłe ...

Ad 2. Tak grają lepiej. Wzmacniacz plus subwoofer robi swoje ... Czy warte tej kasy ? pewnie tak, jeśli ma to dla ciebie znaczenie :) Czy prawie 4 koła ? wole doinwestować domowe Audio, w którym spędzam znacznie więcej czasu niż w aucie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich na forum. Czytam forum od dawna, czerpiąc wiedzę z Waszych wypowiedzi. Jestem na `ostatniej prostej` pzed zamówienie ciągle gryząc się czy silnik ma mieć 190KM w manualu, czy też 150KM z DSG (tu muszę dojść sam ze sobą do porozumienia).

 

Ale mam 2 inne pytania:

 

1. Czy ktoś zamawiał, brał pod uwagę lub też znalazł w necie filmiki brązowego wnętrze? Jak je oceniacie? Planuje Tungstena.

2. Czy pakiet głośników Dynaudio jest wart swojej ceny, czy też Waszym zdaniem - to co przychodzi fabrycznie - dobrze robi i nie ma co przesadzać?

 

1.Ja wziąłem brązowe wnętrze z listwami brilliant pine, dla mnie bedzie wyglądało super elegancko. W b7 mam dwa kolory brązową skórę i jasną alacantarę i o ile ten brąz jest bardzo ładny to jasna alacantara łapie brud. Dlatego wybrałem całe wnętrze brązowe, czarne dla mnie za smutne

2.Ja juz nie chciałem przepłacać za audio. Moim zdaniem fabryczne gra bardzo ładnie

 

Już nie mogę doczekać sie mojego b8. Tydzien produkcji mam 16, sprzedawca mówił, ze bedzie przed albo po świętach. Zimówki już na niego czekają, przelozylem z b7 mineapollis, ktore sa dla mnie piękne i nie moge sie z nimi rozstać. Jechałem b8 na 18 dartford w ogóle nie czuć dziur, dla mnie super zestrojone zawieszenie. Żałuje tylko, że wziąłem 2.0tdi 190, a nie 2.0tsi 220. Różnica w cenie prawie żadna, ale osiągi juz inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności