Skocz do zawartości
ideally

Proszę o Analizę logów 1.8t audi a4 b6 avj

Rekomendowane odpowiedzi

Auto jest po wymianie:

 

- pompy paliwa

- regulatora ciśnienia wraz z filtrem paliwa

- N75

- DV

- przepływomierza

- rurek podciśnienia

 

Auto wcześniej miało padniętą turbinę i zostałą poddana regeneracji. Zrobione na niej 14tys. km i nie bierze grama oleju. Jeździ na 5w50 mobile 1. Tłumiki i katalizator nie były wymieniane - wraz ze zrobieniem 5000km przestało dymić i chyba się wszystko wypaliło (olej po turbinie).

 

Auto jeździło i został zrobiony chip tuning.

 

To co się dzieje po chipie wygląda na to, że odcina doładowanie w górnych partiach, są długie czasy wtrysków, czyżby jakaś nieszczelność? A może zapchany kat lub tłumiki? Dodam, że po ostrej jeździe urbina jest czerwona, niemalże świeci czerwonością.

 

Zrobiłem logi, ale niektóre nie dało rady dokończyć ze względu na mgłę i buksowanie (sic!) kół przy prawie 100kmh w lesie..

 

Czyżby program lipa? Wtryski słabe, czy po prostu za duże doładowanie i chroni się odcinając go?

 

http://vaglog.pl/log_192669.html

 

http://vaglog.pl/log_192670.html

 

http://vaglog.pl/log_192671.html

Edytowane przez ideally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, a któż Cie rezał tego softa?? Lajtowy to on nie jest. ;) Sprzęgło wytrzymuje??

Mierzyłeś ciśnienie paliwa po wymianie pompy??

Wtryski zapętlone i dlatego ECU obcina doładowanie. I powiem Ci, że wcale mi to nie wygląda na nieszczelność. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quantum Tuning, gośćz Londynu.

 

Ale robią też w Polsce w Poznaniu, doraźnie.

 

Zauważyłem, że niektórzy mający ponad 200KM mają podobnie lub mniej, chyba przesadzili u mnie, to chyba dlatego tak dawkę tnie? Myślę, że doładowanie ew granicach 0.9 byłoby już ok. W czwartek już umówiłem się na korektę, choć ciężko teraz z nimi rozmawiać, bo mówią, że tyle tych aut zrobili i dziwne, że nie jeździ u mnie.

 

Musiałbym chyab inne wtryski zamontować. Ale ja chcę szybsze auto, a nie inwestować bezsensowanie póki co.

 

Co do sprzęgła, mam nowe, sachsa. Nic się nie dzieje. Póki co nie szaleję bo szkoda auta, turbina aż czerwona się robi jak polatam, więc jeżdże spokojnie póki auta nie zrobię.

 

Co do ciśnienia paliwa, po wymianie właśnie nie mierzyłem bo nie ma kto, jedynie u jednego znajomego, ale on ciągle zajęty, choć go męczę o to od półtora tygodnia.

Edytowane przez ideally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co się dzieje po chipie wygląda na to, że odcina doładowanie w górnych partiach, są długie czasy wtrysków, czyżby jakaś nieszczelność? A może zapchany kat lub tłumiki? Dodam, że po ostrej jeździe urbina jest czerwona, niemalże świeci czerwonością.

 

Usuń kata i sprawdź literkę na dv-ce .Jak masz P to wymień na N.

 

czyżby jakaś nieszczelność?

Na nieszczelność przyjdzie czas, przy tym doładowaniu...

 

Zrobiłem logi, ale niektóre nie dało rady dokończyć ze względu na mgłę i buksowanie (sic!) kół przy prawie 100kmh w lesie..

 

Wiem co czujesz jak wyprzedzasz w deszczu,ja nawet się zastanawiam czy nie mam uszkodzonej dlokady dyferencjału bo na 3-biegu prawe koło czasem się gotuje.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Usuń kata i sprawdź literkę na dv-ce .Jak masz P to wymień na N.

 

 

Mam właśnie z 'P' (dopiero kupilem ją :) ), stara DVka 058 145 710 bez żadnej literki i było to samo. Co da mi 'N' - jakie są różnice? Spręzynka inna?

 

Co do wycięcia katalizatora, to dać inny, czy wstawić DP (nie będzie głośniej?).

Edytowane przez ideally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dv nie zmieniaj bo nie ma po co, zmierz ciśnienie paliwa bo coś dziwne zeby takie czasy po wymianie pompy były, w avj to prosta sprawa kawałek wężyka manometr, odkrecasz wentylek na koncu listwy i podpinasz wężyk, w logach przy 5 tys czas 29 ms dużo za dużo i zaraz potem scina doładowanie do 0,5 bara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie dziwne. Po wymianie pompy dalej to samo. Kupię jakiś manometr i zobaczę bo mechanicy otwierają szeroko oczy gdy mowię, ze chciałbym takie coś zrobić. Mam wrażenie, ze zatrzymali się na etapie poloneza. W czwartek po zmianie programu dam znać jak poszło i zamieszczę logi choć watpię w to, ze nagle napiszą dobry program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ciśnienie powinno byc ok 4 bar w całym zakresie obr podczas butowania, czasem filtr płata figle bo w nim jest regulator ciśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr tez wymieniałem ostatnio i to na taki lepszy a tanie nie są do audi. Ponad stówkę... No i w czwartek nie mogę dopiero w przyszłym tygodniu pojadę na zmianę oprogramowania. Nie ma to jak z pracy zmieniają mi plany domowe. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co da mi 'N' - jakie są różnice? Spręzynka inna?

Tak ,mocniejsza sprężyna ,ze względu na różne forumowe opinie sam sprawdziłem i N otworzyła się później o 0,3bar.

P i N przy sprawdzeniu były nowe i ori.

Ja przy montażu zmieniłem kierunek przepływu i wlot mam z boku sprężyny,to też daje późniejsze otwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś sprawdzić katalizator. Jest bardzo sprawny w każdym zakresie obrotów, wiec nic nie blokuje w środku. Z tego co mi dziś powiedział mechanik, wtryski wg niego nie dają rady, i powinienem wziąć zamiast standardowych 280, 320 od BEX, wymienić uszczelki, zaznaczyć w programie nowe wtryski i powinno wyrobić spokojnie te doładowanie. Myślicie, ze taki zabieg wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mi dziś powiedział mechanik, wtryski wg niego nie dają rady, i powinienem wziąć zamiast standardowych 280, 320 od BEX,

Jeśli tak jest faktycznie, a bardzo możliwe, to program pisał "debil" nie znający się na rzeczy, albo wrzucili Ci pierwszego lepszego gotowca.. Jak ktoś robi soft z głową to powinien wiedzieć jakie wtryski siedzą w aucie i nie przekraczać bezpiecznej granicy.

 

zaznaczyć w programie nowe wtryski

Heh... Nie tylko tak zaznaczyć... Trzeba przeliczyć nowe wtryski i na nowo zrobić mapę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli tak jest faktycznie, a bardzo możliwe, to program pisał "debil" nie znający się na rzeczy, albo wrzucili Ci pierwszego lepszego gotowca.. Jak ktoś robi soft z głową to powinien wiedzieć jakie wtryski siedzą w aucie i nie przekraczać bezpiecznej granicy.

 

 

Heh... Nie tylko tak zaznaczyć... Trzeba przeliczyć nowe wtryski i na nowo zrobić mapę. ;)

 

Akurat to mechanik mi mówił o wtryskach, który testował mi katalizator, nie ten który robił Chip.

 

Jak mam w takim razie to zrobić. Wymienić wtryski pojechać do nich (auto będzie w ogóle jechać?), i robią nowa mapę? Choć wolałbym i tak słabsza. Wtryski to nie wszystko turbina, sprzęgło, chciałbym, żeby jeszcze pożyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była seria to lepiej by było postawić trafniejszą diagnozę. Może na początek sprawdź to ciśnienie paliwa. ;)

Jeżeli to wina programu i z jednymi wtryskami sobie nie poradzili to myślisz, ze z innymi będzie lepiej. ;)

Dużo Cię to kosztowało??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada, daj sobie spokój narazie z tuningiem i wróc do serii bo ci goście jak widać wogóle nie ogarniaja, napraw problemy z paliwem bo nawet teraz przy niecałym 0,6 bar wtryski sa zapęlone, zmierz to cisnienie paliwa itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie ma tu za dużo logów, ale porównując te dwa powyższe to tak jak by ktoś przerzucił soft przez maszynę i kliknął:

"ZMNIEJSZ MOC O 10%"

Żaden normalny by nie wypuścił auta z takim czymś, zaznaczam normalny...

 

PS. Auto było logowane i hamowane zarówno przed jak i po sofcie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzone ciśnienie na luzie i podczas jazdy. Nie wiem czy tak ma być. Niecałe 4bary na luzie i podczas jazdy tak samo, minimalnie spadało 0.1bara, czyli nic. Wiec nie wiem co z tym paliwem i czemu takie czasy wtrysków. Co mozna jeszcze sprawdzić jesli chodzi o paliwo?

Edytowane przez ideally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wróciłem dzis do serii. Dali trzecia mapę, ale przy 5000rpm dalej spadek mocy. Wiec jest seria. Rozmawiałem wstępnie z gościem z Pleszewa. (goodhope). Czy polecacie tego tunera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można 3 razy taniej i dobrze... :)

Zrób logi serii co byśmy mieli odniesienie gdybyś musiał tu wrócić po kolejnym fachowcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności