Skocz do zawartości
hammer

Łopotanie przy 130 km/h

Rekomendowane odpowiedzi

W przedziale prędkości 130-140 pojawia się b. delikatne "łopotanie" jakby flagi na wietrze. Osłona silnika sprawdzona, przeguby też, koła wyważone. Do tej prędkości absolutna cisza, powyżej również (do końca). Auto 170 CR manual, mam go od nowości, 40tyś przebiegu, bezwypadkowy, stan idealny. Trudno to dokładnie określić, ale wrażenie jest takie, jakby podmuch powietrza "coś" wprawiał w wibracje, takie delikatne łopotanie. Myślałem o macie wygłuszającej pod maską, ale to chyba raczej nie jest przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj wszystkie plastikowe osłony silnika, skrzyni, nadkola, osłony termiczne tłumika, mocowania dokładek zderzaków, osłony tarcz hamulcowych. Przyczyn może być mnóstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ułożenie uszczelki przedniej szyby (pionowe plastiki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiera wtedy nie drży delikatnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kiera wtedy nie drży delikatnie??

 

Nic nawet przy 230, ale domyślam się, że masz na myśli opony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osłona silnika sprawdzona, przeguby też

 

Wszystkie 4....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie 4....?

organoleptycznie tak, aczkolwiek niczego nie można wykluczyć w 100%. Chociaż było by to trochę dziwne po 40 tysiącach przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z pół roku z tym walczyłem. Ostatecznie były to przeguby wewnętrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja z pół roku z tym walczyłem. Ostatecznie były to przeguby wewnętrzne.

 

Powiem szczerze, że myślałem już o tym bo miałem podobna historię w T4. Aż mi się wierzyć nie chce, żeby w salonowym aucie po 40 tyś, bez ruszania z piskiem, jeden kierowca odzywały się przeguby. Z drugiej strony te 170 kucy i 350nm, sam nie wiem... A jak to się objawiało u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem przy podobnych prędkościach i okazało sie że to antena od CB wydawała takie dźwięki:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak to się objawiało u Ciebie?

 

Najpierw przy 20km/h auto chodziło na boki jak wóz drabiniasty.

Później klasycznie przy 120-140km/h drżenie budy.

Oczywiście tylko ja to odczuwałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
okazało sie że to antena od CB wydawała takie dźwięki
Wprawdzie w Mondeo(jadąc na wakacje), ale miałem identyczny efekt łopotania. Po dojechaniu na miejsce musiałem wymienić piastę w lewym tylnym kole, a w Chorwacji nie jest to takie proste. Nawiasem mówiąc po powrocie do domu wymieniłem prawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem ten sam problem przy podobnych prędkościach i okazało sie że to antena od CB wydawała takie dźwięki:dobrze

Też mam CB na uchwycie i już o tym myślałem ale wydawało mi się to niemożliwe. Ale widzę, że jednak jest możliwe... Jaką miałeś antenę i w którym miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tą antenę od CB. Ja już prawie łożyska zmieniałem z tyłu tak mi coś szumiało/buczało. Okazało się, że po zdjęciu anteny cisza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie opony

 

Jak drży kiera i zmieniłeś już koła przód z tyłem to obstawiam tylne gumy wahacza przedniego

 

Jak nie drży to może być przegub wewnętrzny L lub P

 

Przerabiałem łopotanie w VW Touranie - obie diagnozy powyższe wystąpiły u mnie w dwóch rożnych przypadkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam modelu anteny ale napewno była z dłuższych modeli anten i była zamontowana w tylnej części auta na dachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc, zagadka rozwiązana. Przyczyną "łopotania" i dziwnych wibracji była antena CB Sirio, która właśnia opuściła pokład passka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności