Skocz do zawartości
ecom

ALARM FABRYCZNY !!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś rano (ewentualnie w nocy) włamano mi się do auta i po rozbicu szyby od pasażera skradziono nawigację MFD DVD. O dziwo zrobiono to przez szybę bo wszystkie drzwi były zamknięte. Alarmu nie słyszałem. Mam ten fabryczny i zastanawiam się co on jest wart. Teraz tylko nie wiem czy po naprawie (wymiana szyby i radia - jeśli uzna ubezpieczyciel) nie założyć jakiegoś dodatkowego alarmu. Bo inaczej to kwestia czasu i następna szyba do wymiany :mur: .

 

Pozdrawiam

 

Grześ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kryst3000

O ile się nie mylę to alarmy są z dozorem wnętrza i bez, nie wiem do końca na czym polega różnica ale zakładam, że jak szybkę wybili delikatnie i nie masz dozoru wnętrza to alarm nie zadziałał... :orany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwójne ryglowanie drzwi spowodowało że nie mogli ich otworzyć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alarm jest z dozorem wnętrza ? Raz robiłem test i dźwięk tego alarmu jest tak cichy, że nie wiem czy ktoś go usłyszy będąc dalej (kilka metrów od auta)a w szczególności w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kryst3000

no nie żartuj... ale jaja po kiego grzyba alarm, którego nawet nie słychać obok samochodu? Może przepisuy UE zabraniają posiadania głośnych alarmów, żeby sąsiadów nie budziły??? Muszę to sprawdzić u siebie jeśli będzie jak mówisz to albo do serwisu (niech to zmienią na należytą głośność) albo montuje inny alarm... swoją drogą 1600 zł za alarm którego nie słychać.... po prostu nie mogę uwierzyć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat wielokrotnie omawiany - fabryczne zabezpieczenia są nic nie warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek75

no własnie. podpowiedzcie na co warto zalożyć odcięcia własne???? tak aby brak przełączenia uniemozliwił odpalenie samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziesiątki stron zostały na ten temat napisane, nikomu nie będzie się chciało powtarzać tego samego. Odnajdź wątek Marka i wszystko będzie tam napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jak auto ma czujki ultradzwiekowe to zlodzieje maja juz na to "patent". Nie wiem jeszcze jaki, ale w kilku autach z ktorych wlasnie skradziono nawigacje, nie otwierano auta, a alarm sie nie wlaczyl.

Po ogledzinach samochodu okazalo sie ze na przedniej szybie w okolicach wlepki rejestracji sa mikropekniecia. Prawdopodobnie maja urzadzenie, ktore przyklada sie do szyby i generuje on takie fale, o takiej czestotliwosci, ze czujki sie uszkadzaja nie dajac sygnalu. Brzmi to moze dosc dziwnie, ale takie spostrzezenia mamy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ecom, nawet 5 tematów poniżej masz temat "jak zabezpieczyć passata"popatrz trochę myślisz że dostaniesz na tacy wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rzuciłem czysto informacyjnie i myślę, że nie da się zabezpieczyć żadnego auta na 100%. Przestroga dla innych posiadaczy navi w B6 (aktualnie widzę w każdym nowym). A szkodę pokrywam z ubezpieczenia :cwaniak: .

 

Pozdrawiam

Grześ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim.Mam podobny problem.Moj samochod z nieznanych powodow zaczyna mrugac migaczami.na szcaescie nie wyje.jak wylacze pilotem i wlacze ponownie jest ok.Moze ktos mi pomoze co z tym fantem poczac?

pozdrawiam Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić pod komputerem jakie błędy są. Może krańcówki inny feler. Najpierw komp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności