Skocz do zawartości
komanch

Co to mi brzęczy pod maską?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co to takiego, nie wiem czy wcześniej tak było, wczoraj pierwszy raz zauważyłem.

Po wyłączeniu silnika poszedłem do domu, po jakiś 40 minutach przechodziłem obok (wyłączonego) auta i usłyszałem spod maski dziwny dźwięk, jakby połączenie brzęczenia, skrobania i gwizdania, taki metaliczny, trwa to około sekundy i powtarzało się kilkanaście razy (może dłużej nie wiem ile już wcześniej dźwięczało), w odstępach około 15-30 sekund. Dźwięk jest podobny do tego jaki słyszę gdy radio w aucie zaraz po uruchomieniu próbuje czytać płytę dvd a jej nie ma i laser tak mieli wtedy - tylko że ten spod maski jest głośniejszy i metaliczny. Dźwięk wydobywa się gdzieś z okolic klimy, rozrządu.

Co to za cholerstwo? :niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację, u mnie okazało się, że sprzęgiełko na rolce od sprężarki klimatyzacji trzymało się na ostatniej (1 z 4) śrubce, pojawiał się luz i słyszałem podobny dzwięk, tylko w moim przypadku dało się wyłapać minimalne wibracje....ten dzwięk, który wrzuciłeś jest równy i ciągły. weź rurę w łapę, przykładaj kolejno do źródeł dziwnych dźwięków i nasłuc***, może Ci się uda zlokalizować, choć teraz spojrzałem na datę i pewnie już po temacie.....jak możesz to napisz w czym tkwił problem...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat raczej dalej aktualny, nie miałem póki co czasu aby nasłuchiwać, aktualnie urlopuję się na Chorwacji :D

nie wiem czy dalej to piszczy, nie mniej jednak pytałem kilku mechaników/elektroników i nikt nie wie o czym mówię ...

 

u Ciebie też ten dźwięk był na postoju przy wyłączonym silniku? nawet po dłuższym czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to elektryczna pompa wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahhh nie doczytałem, u mnie tylko na włączonym oczywiście.....jeśli na wyłączeniu też to słyszysz to kolega może mieć rację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności