Skocz do zawartości
cola_no

Buczenie w chwili przyspieszania

Rekomendowane odpowiedzi

kilka dni temu, podczas przyspieszania zaczęło mu buczeć pod maską. Efekt "osiągalny" jest tylko w czasie energicznego przyspieszania i dopiero po dobrym nagrzaniu silnika, gdy odpuszczam chociaż lekko gazu - buczenie znika. Nie zauważyłem spadku mocy a objawy wskazują na coś wspólnego z działaniem EGRu, toś się z tym już spotkał?

Edytowane przez cola_no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem czujnik ciśnienia DPF ponieważ UWAGA!!! - Niemiec go kleił i ponownie pękł. Buczenie ustąpiło ale szarpanie w momencie ostrego przyspieszania dalej występuje. Chwilowo urlopuję się więc wrócę do problemu po 11tym.

 

p.s. nie taki Niemiec porządny jak go malują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt takiego czujnika i Jak to zdiagnozowałeś(czy komputer coś pokazał)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniłem czujnik ciśnienia DPF ponieważ UWAGA!!! - Niemiec go kleił i ponownie pękł. Buczenie ustąpiło ale szarpanie w momencie ostrego przyspieszania dalej występuje. Chwilowo urlopuję się więc wrócę do problemu po 11tym.

 

p.s. nie taki Niemiec porządny jak go malują :)

 

Germański ***** oprawca pewnie jest turasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest koszt takiego czujnika i Jak to zdiagnozowałeś(czy komputer coś pokazał)?

 

Zacząłem po prostu "węszyć", zdjąłem pokrywę plastikową z silnika i macałem wszystkie wężyki, kable i czujniki - ot, zwykłe oględziny. Mimo iż mój silnik do czystych nie należy (nie jestem zwolennikiem pucowania silnika na błysk) natrafiłem na nalot sadzy na pokrywie klawiatury, i dookoła tegoż czujnika. po jeszcze dokładniejszych oględzinach okazało się że właśnie króciec bliżej gniazda wtyczki był ułamany, stąd właśnie sadza jak się okazało z DPF'a. oryginał czujnika w InterCarsie 138 zł.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Germański ***** oprawca pewnie jest turasem.

 

 

Hmmm, auto wylicytowałem z ichniejszego "PiZetjU" więc człeka na oczy nie widziałem ale na brifie nazwisko jest raczej rodowite, "Aryjskie" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie, przy przyśpieszaniu zaczyna buczeć, wystarczy że delikatnie odpuszczę i przestaję. Byłem w serwisie i okazuje się iż walnięty jest jakiś oring przy dolocie do turbiny (sparciał się i przepuszcza powietrze) dlatego hałasuje jak się przyśpiesza. Ciekawe czy to będzie to, póki co wymieniam przednią szybę i to musi poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, daj znać jak zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam ten sam problem:/ Przy przyspieszaniu pomiędzy 1700-2000obr/min. słychać basowe buczenie (z czasem coraz głośniejsze) i jakby dzwonienie. Przeczytam na forum że to może być katalizator ale jest dużo roboty by go wyciągnąć, więc wolałbym się upewnić :)

Bo jak to głupi oring a ja pół wydechu rozkręcę to się załamię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności