Skocz do zawartości
mwlodarc

Docelowo RNS510,ale czy zamawiać RNS315 czy radio?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Aktualnie jeżdzę passatem B6 i korzystam z RNS510.

Samochód muszę niestety zmienić na coś większego, bo mi się rodzina powiększyła i potrzebuję trzech oddzielnych foteli z tyłu.

 

Wybór padł na Sharana, a właściwie chyba prędzej na Alhambrę, ale mniejsza z tym który.

Chciałem poradzić się Was co lepiej zrobić, być może ktoś już przez to przechodził.

 

1. Zamówić samochód z tym co jest (czyli RCD300 bodajże) i później założyć RNS510.

Rozumiem, że nie mam wtedy anteny na dachu, ale można założyć inną i schować gdzieś pod deską, prawda?

 

2. Zamówić seata (bo tam jest opcja za 4400zł) z RNS315, bluetooth i kamerą cofania, a później wymienić RNS315 na RNS510.

I teraz: czy wymiana RNS315 na RNS510 to prosta sprawa? Czytałem, że to plug&play (plus kodowanie VAGiem), ale gdzieś też czytałem, że RNS315 ma wbudowany moduł bluetooth a RNS510 nie, czy to prawda?

Czy RNS315 jest możliwe do odsprzedania, tzn. czy ktokolwiek to kupuje np. na allegro?

Czy jeśli przełożę RNS315 z RNS510, to w tym drugim będę miał na pewno i bluetooth i kamerę (tzn. czy wystarczy przepiąć wtyczki i wszystko śmiga)?

 

3. Jeszcze inna możliwość, to sprzedanie passata bez RNS'a i założenie go później do nowego samochodu, ale wówczas musiałbym dokupić coś do passata, a to może głupio wyglądać...

 

Jeśli znacie jakiś pewny serwis, który sprzedaje RNS510 (legalne) i potrafi wycenić mi te powyższe opcje, to podzielcie się kontaktami.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jedno mogę odpowiedzieć - RNS315 ma wbudowany moduł BT, natomiast do 510 musiałbyś dokupić osobny + kodowanie.

Ale z tym też nie powinno być problemu, na forum znajdziesz info co i jak, np:

http://forum.vw-passat.pl/threads/33753-Samodzielny-montaż-modułu-Bluetooth-do-RNS-510

 

Tak swoją drogą bardzo droga ta RNS315 dla Alhambry - jak zamawiałem Passata to kosztowała 1560 PLN, tyle że bez kamery.

A na pewno łatwiej zrobić upgrade z nawigacji do RNS510 niż ze zwykłego radia RCD300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje i link - czytałem ten wątek wcześniej, nie wiedziałem tylko jak to wygląda z RNS315.

 

Ceny są chore... Ja w 2009 roku do mojego Passata B6 zamówiłem za 8300zł w pakiecie: lakier metalik, bi-ksenony, RNS510 i rolety na tylnych drzwiach. Wtedy wydało mi się, że to i tak dość drogo.

 

Czas mija, elektronika tanieje, a przynajmniej za taką samą cenę dostajemy coraz więcej... A zobacz sobie cennik nawigacji do Sharana (przy nim Alhambra przestaje być droga), a żadnych pakietów z nawigacją nie uświadczysz:

RNS315: 3,270zł

RNS510: 13,580zł (ktoś w VW Polska chyba upadł na głowę)

Bluetooth: 2,360zł

Kamera: 1,630zł

 

Chore, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności